Кортиміцин (Hydrocortisone) інструкція із застосування

Кортимицин фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Кортиміцин мазь оч. 1 % по 5 г у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

мазь

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина

Фармакотерапевтична група:

Гормони кори надниркових залоз

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 г мазі містить гідрокортизону ацетату 10 мг; допоміжні речовини: рідкий вазелін, вазелін флант.

Лікарська форма:

мазь

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора, безбарвна гомогенна мазь;

Виробник:

Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина

Фармакотерапевтична група:

Гормони кори надниркових залоз

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Гідрокортизон застосовують як протизапальний засіб в офтальмологічних препаратах. При зовнішньому застосуванні він запобігає запаленню, причиною якого може бути механічне, хімічне пошкодження або імунодефіцит.Фармакокінетика.Після попадання в мішок слизової оболонки повік він абсорбується сльозою. Якщо доза зовнішньо застосованого офтальмологічного гідрокортизону мала, систематичної абсорбції або пов’язаних з нею симптомів не виникає.

Показання до застосування:

Запалення зовнішніх частин очного яблука (слизової оболонки повік або очного яблука). Це сезонний алергічний кон’юнктивіт, кератит – розацеа, поверхневий точковий кератит, кератит при оперізувальному герпесі, запалення райдужної оболонки (ірит) та циліарного тіла (цикліт). Крім того, вона застосовується при пошкодженнях рогової, слизової оболонки і склери, причиною яких є хімікати, радіація, опік або попадання стороннього тіла. Кортиміцинова мазь для очей застосовується також з профілактичною метою, щоб запобігти запаленню після операцій на очах, таких як катаракта, глаукома та трансплантація рогівки.

Протипоказання:

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Закладання мазі. Вилучити із туби стовпець мазі довжиною приблизно 10 мм на широкий кінець скляної палички. Лівою рукою відтягують нижню повіку, у цей час хворий дивиться догори та наносять мазь на слизову оболонку нижньої повіки, тримаючи паличку паралельно повіки. Після чого пропонується хворому закрити око і вийняти паличку. При цьому мазь залишається в оці. Через закриті повіки провести легкий масаж ока для більш рівномірного розподілу мазі. Повторювати 3-4 рази на день протягом 10-14 днів.Інколи може підвищуватись внутрішньоочний тиск. Ступінь цього підвищення залежить від концентрації ліків, тривалості і частоти застосування. При довготривалому застосуванні може мати місце відкритокутова глаукома, руйнування зорового нерва, порушення зору, катаракта. Дуже рідко може виникати тимчасовий свербіж, відчуття печіння, мідріаз, птоз, епітеліальний гострий кератит а також, гострий зовнішній увеіт під час або після закінчення лікування. Може спостерігатися реакція гіперчутливості. У випадку виникнення цих реакцій слід негайно припинити її застосування пацієнтом. Не слід застосовувати людям з гіперчутливістю до гідрокортизону при бактеріальних, вірусних або грибкових інфекціях, при туберкульозі очей, гострому поверхневому герпесному простому кератиті (дендритичному кератиті), під час застосування вакцин проти діючого вірусу (такого як віспа).Дослідження по передозуванню не проводились.Не слід застосовувати при малих синцях. Кортиміцинова мазь для очей не діє при кератиті, причиною якого є газ іприт (дихлоретил сульфід), кератокон’юнктивіті або дегенеративних розладах. Її слід дуже обережно застосовувати при відкритокутовій глаукомі, діабетичному міеліті, у випадках короткозорості понад 5 діоптрій та при хворобі Крукенберга-Спіндла.При лікуванні кератиту або кон’юнктивіту строми, що спричинені простим герпесом, разом з антивірусними ліками кортиміцинову очну мазь слід застосовувати тільки під постійним наглядом офтальмолога. Пацієнтам, яким призначено довготривале лікування, внутрішньоочний тиск треба вимірювати кожні 2–4 тижні протягом перших двох місяців. Якщо підвищення не спостерігається, контроль тиску слід продовжувати щомісяця, або кожні 2 місяці. Крім цього контролю, необхідним є спостереження за станом зіниць, повік і рогівки.Вагітним жінкам і жінкам під час грудного вигодовування мазь слід застосовувати тільки тоді, коли на думку лікаря користь від застосування препарату переважає потенційний ризик для матері.

Передозування:

Побічні дії:

Лікарська взаємодія:

Дослідження по вивченні взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводились.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30оС. Термін придатності – 5 років.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 5 г мазі в алюмінієвій тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви гідрокортизон, Pregn-4-ene-3,20-dione, 21-(acetyloxy)-11, 17-dihdroxy-, (11β)-Cortisol 21-acetate;

Форма випуску

Мазь очна.

Адреса

Коре Сехітлері Каддесі № 19, 34394, Зінцирлікуйі, Стамбул, Туреччина.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.