Крушини кора (Frangula alnus) інструкція із застосування

Адаптована інструкція
Лікарська форма:
кора
Виробник:
Безпосереднє виробництво: Ліктрави, ПрАТ, Київське шосе, 21, Житомир, Житомирська область, 10002
Фармакотерапевтична група:
Проносні засоби.
Категорія відпуску:
Без рецепта.
Увага
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Офіційна інструкція
Склад:
діюча речовина: крушини кора.
Лікарська форма:
кора
Основні фізико-хімічні властивості:
- подрібнена сировина: шматочки кори різної форми. Колір кори з зовнішньої сторони — сірувато-коричневий або темно-коричневий, з внутрішної — оранжево-коричневий, червонувато-коричневий або темно-червоний;
- порошок крупний: шматочки кори різної форми сірувато-коричневого, темно-коричневого, оранжево-коричневого, червонувато-коричневого, темно-червоного кольору.
Виробник:
Ліктрави, ПрАТ
Місцезнаходження виробника:
Київське шосе, 21, Житомир, Житомирська область, 10002
Фармакотерапевтична група:
Проносні засоби.
Фармакологічні властивості:
Біологічно активні речовини препарату чинять м’яку проносну дію, механізм якої полягає у посиленні перистальтики товстої кишки, не подразнюючи слизової оболонки і не впливаючи на тонкий кишечник. Послаблююча дія настає через 8–12 годин після приймання.
Показання до застосування:
Атонія кишечнику, звичні запори.
Протипоказання:
Гіперчутливість до біологічно активних речовин препарату. Запори неврогенного та ендокринного походження, спастичні запори, кишкова непрохідність, кровотечі, синдром «гострого» живота, апендицит, гострий гастроентероколіт, інші запальні процеси у черевній порожнині, гострі пропасні стани.
Належні заходи безпеки при застосуванні:
Тривалий прийом препарату призводить до звикання та ослаблення або відсутності проносного ефекту. Щоб запобігти звиканню, доцільно чергувати з іншими проносними засобами.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Протипоказано.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Не впливає.
Діти:
Застосування препарату рекомендується дітям старше 12 років.
Спосіб застосування та дози:
1 столову ложку кори помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настоювати на киплячій водяній бані 30 хв. Охолодити при кімнатній температурі 10 хв, процідити, залишок віджати до процідженого відвару. Об’єм відвару довести кип’яченою водою до 200 мл. Застосовувати у теплому вигляді дорослим по 1/2 склянки на ніч, дітям старше 12 років — по 1/4–1/3 склянки на ніч. Перед застосуванням відвар збовтати.
2 фільтр-пакети помістити у скляний або емальований посуд, залити 100 мл окропу, закрити і настоювати 15–20 хв. Застосовувати у теплому вигляді дорослим по 100 мл на ніч, дітям старше 12 років — по 1/4–1/3 склянки (50–60 мл) на ніч.
Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально.
Передозування:
При передозуванні можливі колікоподібний біль у животі, тенезми, відчуття дискомфорту. При появі вказаних симптомів слідприпинити прийом препарату. Лікування — симптоматичне.
Побічні дії:
При тривалому застосуванні можуть розвинутися: діарея з метаболічними порушеннями, дегідратація, зниження функції ферментів кишечнику, атонія товстого кишечнику, колікоподібний біль, алергічні реакції.
Лікарська взаємодія:
Невідома.
Термін придатності:
5 років. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання:
Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.
Приготовлену водну витяжку — при температурі 8–15 ºС не більше 2 діб.
Форма випуску / упаковка:
По 100 г у пачках з внутрішнім пакетом, по 2,5 г у фільтр-пакетах в упаковці № 20.
Категорія відпуску:
Без рецепта.
Додаткові дані
Увага
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Редакція
