Квадевіт (Combined drugs) інструкція із застосування

Квадевит фото, інструкція
Дозування:
Квадевіт таблетки, в/плів. обол., №30 (10х3)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: АТ "Київський вітамінний завод"

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати з іншими добавками.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить:

вітаміну А 2500 МО,
вітаміну Е 3 мг,
вітаміну В1 2,5 мг,
вітаміну В2 2,5 мг,
вітаміну В6 2 мг,
фолієвої кислоти 0,1 мг,
рутину 10 мг,
нікотинаміду 20 мг,
вітаміну С 75 мг,
вітаміну В12 10 мкг,
L-Глутамінової кислоти 50 мг,
DL-Метіоніну 50 мг,
кальцію D-пантотенату 5 мг,
фітину 30 мг,
калію 10,5 мг,
міді 0,4 мг;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза; маніт (Е 421), магнію стеарат;оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry 200 White: тальк, полівініловий спирт, титану діоксид (Е 171), полівінілацетату фталат, гліцерол моностеарат, натрію лаурилсульфат, натрію гідрокарбонат; суміш для плівкового покриття Opadry II Yellow: полідекстроза, тальк, хіноліновий жовтий алюмінієвий лак (Е 104), гіпромелоза, мальтодекстрин, тригліцериди середнього ланцюга, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

АТ "Київський вітамінний завод"

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати з іншими добавками.

Показання до застосування:

Препарат показаний як профілактичний та лікувальний засіб: при розумовому та фізичному навантаженнях; при гіповітамінозі, підвищеній потребі організму у вітамінах та мікроелементах внаслідок незбалансованого харчування, дотримання спеціальної дієти, шлунково-кишкових розладах; у період одужання після перенесених тяжких захворювань, операцій, травм та стресових станів; для підвищення загальної резистентності організму та профілактики інфекційних захворювань у період епідемій (таких як, наприклад, грип); для стимуляції загоювання ран, опіків; з метою зниження токсичності та зменшення побічної дії при лікуванні антибіотиками, під час і після проведення хіміотерапії; у комплексному лікуванні атеросклерозу, порушень мозкового кровообігу та серцево-судинної недостатності. Препарат показан как профилактическое и лечебное средство: при умственной и физической нагрузках; при гиповитаминозе, повышенной потребности организма в витаминах и микроэлементах вследствие несбалансированного питания, соблюдения специальной диеты, желудочно-кишечных расстройствах; в период выздоровления после перенесенных тяжелых заболеваний, операций, травм и стрессовых состояний; для повышения общей резистентности организма и профилактики инфекционных заболеваний в период эпидемий (таких как, например, грипп); для стимуляции заживления ран, ожогов; в целях снижения токсичности и уменьшения побочного действия при лечении антибиотиками, во время и после проведения химиотерапии; в комплексном лечении атеросклероза, нарушений мозгового кровообращения и сердечно-сосудистой недостаточности.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, нефролітіаз, еритремія, еритроцитоз, тромбоемболії, активна форма туберкульозу легенів, непереносимість фруктози, тромбофлебіт, гіпервітаміноз А і Е, порушення обміну заліза або міді, тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна серцева недостатність, саркоїдоз в анамнезі, активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. Повышенная чувствительность к компонентам препарата, тяжелые нарушения функции почек, подагра, гиперурикемия, нефролитиаз, эритремия, эритроцитоз, тромбоэмболии, активная форма туберкулеза легких, непереносимость фруктозы, тромбофлебит, гипервитаминоз А и Е, нарушение обмена железа или меди, тиреотоксикоз, хронический гломерулонефрит, хроническая сердечная недостаточность, саркоидоз в анамнезе, активная пептическая язва желудка и двенадцатиперстной кишки.Надлежащие меры безопасности при применении. При применении препарата необходимо соблюдать дозировку и длительность курса приема. При отсутствии терапевтического эффекта или появлении нежелательных реакций следует обратиться к врачу за консультацией относительно дальнейшего применения препарата.Возможна окраска мочи в желтый цвет, что является полностью безопасным симптомом и объясняется присутствием в препарате рибофлавина.Препарат с осторожностью назначают при тяжелых поражениях печени, язвенной болезни желудка и двенадцатиперстной кишки, больным нефритом, хроническим панкреатитом, желчнокаменной болезнью, при декомпенсации сердечной деятельности, ишемической болезни сердца, сахарном диабете, пациентам с новообразованиями (за исключением случаев, сопровождающихся мегалобластной анемией), мочекаменной болезнью.При назначении Квадевита, как и других поливитаминных препаратов, необходима полноценная белковая диета, способствующая лучшему усвоению и обмену витаминов, особенно водорастворимых.Квадевит не рекомендуется назначать вместе с другими витаминами и препаратами, содержащими микроэлементы, из-за возможной передозировки последних.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При застосуванні препарату необхідно дотримуватись дозування і тривалості курсу прийому. При відсутності терапевтичного ефекту або появі небажаних реакцій слід звернутися до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.Можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком безпечним симптомом і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.Препарат з обережністю призначають при тяжких ураженнях печінки, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хворим на нефрит, хронічний панкреатит, жовчнокам’яну хворобу, при декомпенсації серцевої діяльності, ішемічній хворобі серця, цукровому діабеті, пацієнтам з новоутвореннями (за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією), сечокам’яною хворобою.При застосуванні Квадевіту®, як і інших полівітамінних препаратів, необхідна повноцінна білкова дієта, що сприяє кращому засвоєнню та обміну вітамінів, особливо водорозчинних.Квадевіт® не рекомендується призначати разом з іншими вітамінами та препаратами, що містять мікроелементи, через можливе передозування останніх.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю препарат приймають лише за рекомендацією лікаря. Доза вітаміну А не повинна перевищувати 5 000 МО для вагітних і жінок, які планують завагітніти.Не слід приймати великі дози ретинолу (понад 10 000 МО) жінкам у період годування груддю через загрозу розвитку у грудних дітей гіпервітамінозу А.В период беременности или кормления грудью препарат принимают только по рекомендации врача. Доза витамина А не должна превышать 5 000 МЕ для беременных и женщин, планирующих беременность.Не следует принимать большие дозы ретинола (свыше 10 000 МЕ) женщинам в период кормления грудью из-за угрозы развития у грудных детей гипервитаминоза А.Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или работе с другими механизмами. Данных о влиянии препарата на способность управлять автомобилем или работать со сложными механизмами нет.Дети. Данная лекарственная форма не предназначена для применения детям в возрасте до 14 лет.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами немає.

Діти:

Дана лікарська форма препарату не призначена для застосування дітям віком до 14 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають внутрішньо після їди. З метою профілактики Квадевіт® призначають дорослим та дітям віком від 14 років по 1 таблетці на добу, людям літнього віку – по 1 таблетці 2 рази на добу. Тривалість профілактичного курсу – 1-2 місяці.З метою лікування застосовують по 1 таблетці 3 рази на добу. Курс лікування – 3-4 тижні. Повторні курси проводять після 3-місячної перерви.У період вагітності та годування груддю препарат застосовують виключно за призначенням лікаря. У І триместрі – не більше 1 таблетки на добу, в ІІ і ІІІ триместрі – не більше 2 таблеток на добу. В період годування груддю з профілактичною метою приймають 1 таблетку на добу, з лікувальною – 1 таблетку 2 рази на добу.Препарат принимают внутрь после еды. С профилактической целью Квадевит назначают взрослым и детям старше 14 лет по 1 таблетке в сутки, людям пожилого возраста – по 1 таблетке 2 раза в сутки. Длительность профилактического курса – 1-2 месяца.С целью лечения применяют по 1 таблетке 3 раза в сутки. Курс лечения – 3-4 недели. Повторные курсы проводят после 3-месячного перерыва.В период беременности и кормления грудью препарат применяют исключительно по назначению врача. В І триместре – не более 1 таблетки в сутки, во ІІ и ІІІ триместре – не более 2 таблеток в сутки. В период кормления грудью с профилактической целью принимают 1 таблетку в сутки, с лечебной – 1 таблетку 2 раза в сутки.

Передозування:

Про випадки передозування препарату Квадевіт® не повідомлялось.При передозуванні можуть виникнути алергічні реакції (свербіж, гіперемія шкіри, шкірні висипання) та диспепсичні явища (нудота, блювання, діарея, біль в епігастрії), зміни з боку шкіри і волосся, порушення функції печінки, головний біль, сонливість, в’ялість, гіперемія обличчя, дратівливість. Лікування: відміна препарату, терапія симптоматична.О случаях передозировки препарата Квадевит не сообщалось.При передозировке могут возникнуть аллергические реакции (зуд, гиперемия кожи, кожные высыпания) и диспепсические явления (тошнота, рвота, диарея, боль в эпигастрии), изменения со стороны кожи и волос, нарушения функции печени, головная боль, сонливость, вялость, гиперемия лица, раздражительность. Лечение: отмена препарата, терапия симптоматическая.

Побічні дії:

У рекомендованих дозах препарат добре переноситься та рідко спричиняє побічні ефекти, які, як правило, пов’язані з індивідуальною непереносимістю одного з компонентів препарату. З боку імунної системи: у осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермію; бронхоспазм у осіб з гіперчутливістю до вітамінів А, С, групи В.З боку шкіри та підшкірної клітковини: висипання, кропив’янка, свербіж, почервоніння шкіри.З боку травного тракту: диспепсичні розлади, нудота, блювання, діарея, біль в епігастрії, відрижка, запор, можливе збільшення секреції шлункового соку.З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість. Інші: можливе забарвлення сечі в жовтий колір, пітливість, порушення зору.При тривалому застосуванні препарату у високих дозах можливі: подразнення слизової оболонки травного тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.В рекомендованных дозах препарат хорошо переносится и редко вызывает побочные эффекты, которые, как правило, связаны с индивидуальной непереносимостью одного из компонентов препарата. Со стороны иммунной системы: у лиц с повышенной чувствительностью возможны аллергические реакции, включая анафилактический шок, ангионевротический отек, гипертермию; бронхоспазм у лиц с гиперчувствительностью к витаминам А, С, группы В.Со стороны кожи и подкожной клетчатки: высыпания, крапивница, зуд, покраснение кожи.Со стороны пищеварительного тракта: диспепсические расстройства, тошнота, рвота, диарея, боль в эпигастрии, отрыжка, запор, возможно увеличение секреции желудочного сока.Со стороны нервной системы: головная боль, головокружение, повышенная возбудимость, сонливость. Другие: возможна окраска мочи в желтый цвет, потливость, нарушение зрения.При длительном применении препарата в высоких дозах возможны: раздражение слизистой оболочки пищеварительного тракта, аритмии, парестезии, гиперурикемия, транзиторное повышение активности АСТ, лактатдегидрогеназы, щелочной фосфатазы, снижение толерантности к глюкозе, гипергликемия, нарушение функции почек, сухость и трещины на ладонях и ступнях, выпадение волос, себорейные высыпания.Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий. Препарат не рекомендуется принимать одновременно с другими поливитаминами, поскольку возможна передозировка последних в организме.Витамины А и Е взаимно усиливают действие и являются синергистами. Ретинол снижает противовоспалительное действие глюкокортикоидов. Нельзя одновременно принимать с нитритами и холестирамином, поскольку они нарушают всасывание ретинола.Витамин А нельзя назначать с ретиноидами, поскольку их комбинация токсична.Препараты, содержащие железо, угнетают действие витамина Е. Витамин Е нельзя применять вместе с препаратами железа, серебра, средствами, имеющими щелочную среду (натрия гидрокарбонат, трисамин и т.д.), антикоагулянтами непрямого действия (дикумарин, неодикумарин и т.д.). Альфа-токоферола ацетат усиливает действие стероидных и нестероидных противовоспалительных препаратов (натрия диклофенак, ибупрофен, преднизолон и т.д.).Витамин С усиливает действие сульфаниламидов (риск возникновения кристаллурии), пенициллина, повышает всасывание железа, снижает эффективность гепарина и непрямых антикоагулянтов. Всасывание витамина С уменьшается при одновременном применении с пероральными контрацептивами.Витамин В6 ослабляет действие леводопы, предохраняет или уменьшает токсические проявления, которые наблюдаются при применении изониазида и других противотуберкулезных препаратов.Тиамин, влияя на процессы поляризации в области нервно-мышечных синапсов, может ослаблять курареподобное действие.ПАСК, циметидин, препараты кальция, алкоголь уменьшают всасывание витамина В12.Фолиевая кислота снижает плазменные концентрации фенитоина, с другими противоэпилептическими средствами возможно взаимное снижение клинической эффективности.Рибофлавин несовместим со стрептомицином и уменьшает эффективность антибактериальных препаратов (окситетрациклина, доксициклина, эритромицина, тетрациклина и линкомицина).Трициклические антидепрессанты, имипрамин и амитриптилин ингибируют метаболизм рибофлавина, особенно в тканях сердца.

Лікарська взаємодія:

Препарат не рекомендується приймати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування останніх в організмі.Вітаміни А та Е взаємно посилюють дію і є синергістами. Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. Не можна одночасно приймати з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу.Вітамін А не можна призначати з ретиноїдами, тому що їх комбінація є токсичною.Препарати, що містять залізо, пригнічують дію вітаміну Е. Вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін тощо), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин тощо). Альфа-токоферолу ацетат посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальних препаратів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон тощо).Вітамін С посилює дію сульфаніламідів (ризик виникнення кристалурії), пеніциліну, підвищує всмоктування заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих антикоагулянтів. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами.Вітамін В6 послаблює дію леводопи, запобігає або зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів.Тіамін, впливаючи на процеси поляризації у ділянці нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію.ПАСК, циметидин, препарати кальцію, алкоголь зменшують всмоктування вітаміну В12.Фолієва кислота знижує плазмові концентрації фенітоїну, з іншими протиепілептичними засобами можливе взаємне зниження клінічної ефективності.Рибофлавін несумісний зі стрептоміцином і зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну і лінкоміцину). Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця.

Термін придатності:

2 роки.2 года.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці. Хранить в оригинальной упаковке при температуре не выше 25 ºС. Хранить в недоступном для детей месте.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в пачці.По 15 таблеток у блістері; по 4 блістери в пачці.По 15 таблеток у блістері; по 6 блістерів у пачці.По 10 таблеток в блистере; по 3 блистера в пачке.По 15 таблеток в блистере; по 4 блистера в пачке.По 15 таблеток в блистере; по 6 блистеров в пачке.Категория отпуска. Без рецепта.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особые предостережения

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.