Квадевіт (Combined drugs) інструкція із застосування

Квадевит фото, інструкція
Дозування:
Квадевіт таблетки, в/плів. обол., №30 (10х3)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: АТ "Київський вітамінний завод"

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати з іншими добавками.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить:

вітаміну А 2500 МО,
вітаміну Е 3 мг,
вітаміну В1 2,5 мг,
вітаміну В2 2,5 мг,
вітаміну В6 2 мг,
фолієвої кислоти 0,1 мг,
рутину 10 мг,
нікотинаміду 20 мг,
вітаміну С 75 мг,
вітаміну В12 10 мкг,
L-Глутамінової кислоти 50 мг,
DL-Метіоніну 50 мг,
кальцію D-пантотенату 5 мг,
фітину 30 мг,
калію 10,5 мг,
міді 0,4 мг;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза; маніт (Е 421), магнію стеарат;оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry 200 White: тальк, полівініловий спирт, титану діоксид (Е 171), полівінілацетату фталат, гліцерол моностеарат, натрію лаурилсульфат, натрію гідрокарбонат; суміш для плівкового покриття Opadry II Yellow: полідекстроза, тальк, хіноліновий жовтий алюмінієвий лак (Е 104), гіпромелоза, мальтодекстрин, тригліцериди середнього ланцюга, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

АТ "Київський вітамінний завод"

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати з іншими добавками.

Показання до застосування:

Препарат показаний як профілактичний та лікувальний засіб: при розумовому та фізичному навантаженнях; при гіповітамінозі, підвищеній потребі організму у вітамінах та мікроелементах внаслідок незбалансованого харчування, дотримання спеціальної дієти, шлунково-кишкових розладах; у період одужання після перенесених тяжких захворювань, операцій, травм та стресових станів; для підвищення загальної резистентності організму та профілактики інфекційних захворювань у період епідемій (таких як, наприклад, грип); для стимуляції загоювання ран, опіків; з метою зниження токсичності та зменшення побічної дії при лікуванні антибіотиками, під час і після проведення хіміотерапії; у комплексному лікуванні атеросклерозу, порушень мозкового кровообігу та серцево-судинної недостатності. Препарат показан как профилактическое и лечебное средство: при умственной и физической нагрузках; при гиповитаминозе, повышенной потребности организма в витаминах и микроэлементах вследствие несбалансированного питания, соблюдения специальной диеты, желудочно-кишечных расстройствах; в период выздоровления после перенесенных тяжелых заболеваний, операций, травм и стрессовых состояний; для повышения общей резистентности организма и профилактики инфекционных заболеваний в период эпидемий (таких как, например, грипп); для стимуляции заживления ран, ожогов; в целях снижения токсичности и уменьшения побочного действия при лечении антибиотиками, во время и после проведения химиотерапии; в комплексном лечении атеросклероза, нарушений мозгового кровообращения и сердечно-сосудистой недостаточности.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, нефролітіаз, еритремія, еритроцитоз, тромбоемболії, активна форма туберкульозу легенів, непереносимість фруктози, тромбофлебіт, гіпервітаміноз А і Е, порушення обміну заліза або міді, тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна серцева недостатність, саркоїдоз в анамнезі, активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. Повышенная чувствительность к компонентам препарата, тяжелые нарушения функции почек, подагра, гиперурикемия, нефролитиаз, эритремия, эритроцитоз, тромбоэмболии, активная форма туберкулеза легких, непереносимость фруктозы, тромбофлебит, гипервитаминоз А и Е, нарушение обмена железа или меди, тиреотоксикоз, хронический гломерулонефрит, хроническая сердечная недостаточность, саркоидоз в анамнезе, активная пептическая язва желудка и двенадцатиперстной кишки.Надлежащие меры безопасности при применении. При применении препарата необходимо соблюдать дозировку и длительность курса приема. При отсутствии терапевтического эффекта или появлении нежелательных реакций следует обратиться к врачу за консультацией относительно дальнейшего применения препарата.Возможна окраска мочи в желтый цвет, что является полностью безопасным симптомом и объясняется присутствием в препарате рибофлавина.Препарат с осторожностью назначают при тяжелых поражениях печени, язвенной болезни желудка и двенадцатиперстной кишки, больным нефритом, хроническим панкреатитом, желчнокаменной болезнью, при декомпенсации сердечной деятельности, ишемической болезни сердца, сахарном диабете, пациентам с новообразованиями (за исключением случаев, сопровождающихся мегалобластной анемией), мочекаменной болезнью.При назначении Квадевита, как и других поливитаминных препаратов, необходима полноценная белковая диета, способствующая лучшему усвоению и обмену витаминов, особенно водорастворимых.Квадевит не рекомендуется назначать вместе с другими витаминами и препаратами, содержащими микроэлементы, из-за возможной передозировки последних.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При застосуванні препарату необхідно дотримуватись дозування і тривалості курсу прийому. При відсутності терапевтичного ефекту або появі небажаних реакцій слід звернутися до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.Можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком безпечним симптомом і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.Препарат з обережністю призначають при тяжких ураженнях печінки, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хворим на нефрит, хронічний панкреатит, жовчнокам’яну хворобу, при декомпенсації серцевої діяльності, ішемічній хворобі серця, цукровому діабеті, пацієнтам з новоутвореннями (за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією), сечокам’яною хворобою.При застосуванні Квадевіту®, як і інших полівітамінних препаратів, необхідна повноцінна білкова дієта, що сприяє кращому засвоєнню та обміну вітамінів, особливо водорозчинних.Квадевіт® не рекомендується призначати разом з іншими вітамінами та препаратами, що містять мікроелементи, через можливе передозування останніх.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю препарат приймають лише за рекомендацією лікаря. Доза вітаміну А не повинна перевищувати 5 000 МО для вагітних і жінок, які планують завагітніти.Не слід приймати великі дози ретинолу (понад 10 000 МО) жінкам у період годування груддю через загрозу розвитку у грудних дітей гіпервітамінозу А.В период беременности или кормления грудью препарат принимают только по рекомендации врача. Доза витамина А не должна превышать 5 000 МЕ для беременных и женщин, планирующих беременность.Не следует принимать большие дозы ретинола (свыше 10 000 МЕ) женщинам в период кормления грудью из-за угрозы развития у грудных детей гипервитаминоза А.Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или работе с другими механизмами. Данных о влиянии препарата на способность управлять автомобилем или работать со сложными механизмами нет.Дети. Данная лекарственная форма не предназначена для применения детям в возрасте до 14 лет.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами немає.

Діти:

Дана лікарська форма препарату не призначена для застосування дітям віком до 14 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають внутрішньо після їди. З метою профілактики Квадевіт® призначають дорослим та дітям віком від 14 років по 1 таблетці на добу, людям літнього віку – по 1 таблетці 2 рази на добу. Тривалість профілактичного курсу – 1-2 місяці.З метою лікування застосовують по 1 таблетці 3 рази на добу. Курс лікування – 3-4 тижні. Повторні курси проводять після 3-місячної перерви.У період вагітності та годування груддю препарат застосовують виключно за призначенням лікаря. У І триместрі – не більше 1 таблетки на добу, в ІІ і ІІІ триместрі – не більше 2 таблеток на добу. В період годування груддю з профілактичною метою приймають 1 таблетку на добу, з лікувальною – 1 таблетку 2 рази на добу.Препарат принимают внутрь после еды. С профилактической целью Квадевит назначают взрослым и детям старше 14 лет по 1 таблетке в сутки, людям пожилого возраста – по 1 таблетке 2 раза в сутки. Длительность профилактического курса – 1-2 месяца.С целью лечения применяют по 1 таблетке 3 раза в сутки. Курс лечения – 3-4 недели. Повторные курсы проводят после 3-месячного перерыва.В период беременности и кормления грудью препарат применяют исключительно по назначению врача. В І триместре – не более 1 таблетки в сутки, во ІІ и ІІІ триместре – не более 2 таблеток в сутки. В период кормления грудью с профилактической целью принимают 1 таблетку в сутки, с лечебной – 1 таблетку 2 раза в сутки.

Передозування:

Про випадки передозування препарату Квадевіт® не повідомлялось.При передозуванні можуть виникнути алергічні реакції (свербіж, гіперемія шкіри, шкірні висипання) та диспепсичні явища (нудота, блювання, діарея, біль в епігастрії), зміни з боку шкіри і волосся, порушення функції печінки, головний біль, сонливість, в’ялість, гіперемія обличчя, дратівливість. Лікування: відміна препарату, терапія симптоматична.О случаях передозировки препарата Квадевит не сообщалось.При передозировке могут возникнуть аллергические реакции (зуд, гиперемия кожи, кожные высыпания) и диспепсические явления (тошнота, рвота, диарея, боль в эпигастрии), изменения со стороны кожи и волос, нарушения функции печени, головная боль, сонливость, вялость, гиперемия лица, раздражительность. Лечение: отмена препарата, терапия симптоматическая.

Побічні дії:

У рекомендованих дозах препарат добре переноситься та рідко спричиняє побічні ефекти, які, як правило, пов’язані з індивідуальною непереносимістю одного з компонентів препарату. З боку імунної системи: у осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермію; бронхоспазм у осіб з гіперчутливістю до вітамінів А, С, групи В.З боку шкіри та підшкірної клітковини: висипання, кропив’янка, свербіж, почервоніння шкіри.З боку травного тракту: диспепсичні розлади, нудота, блювання, діарея, біль в епігастрії, відрижка, запор, можливе збільшення секреції шлункового соку.З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість. Інші: можливе забарвлення сечі в жовтий колір, пітливість, порушення зору.При тривалому застосуванні препарату у високих дозах можливі: подразнення слизової оболонки травного тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.В рекомендованных дозах препарат хорошо переносится и редко вызывает побочные эффекты, которые, как правило, связаны с индивидуальной непереносимостью одного из компонентов препарата. Со стороны иммунной системы: у лиц с повышенной чувствительностью возможны аллергические реакции, включая анафилактический шок, ангионевротический отек, гипертермию; бронхоспазм у лиц с гиперчувствительностью к витаминам А, С, группы В.Со стороны кожи и подкожной клетчатки: высыпания, крапивница, зуд, покраснение кожи.Со стороны пищеварительного тракта: диспепсические расстройства, тошнота, рвота, диарея, боль в эпигастрии, отрыжка, запор, возможно увеличение секреции желудочного сока.Со стороны нервной системы: головная боль, головокружение, повышенная возбудимость, сонливость. Другие: возможна окраска мочи в желтый цвет, потливость, нарушение зрения.При длительном применении препарата в высоких дозах возможны: раздражение слизистой оболочки пищеварительного тракта, аритмии, парестезии, гиперурикемия, транзиторное повышение активности АСТ, лактатдегидрогеназы, щелочной фосфатазы, снижение толерантности к глюкозе, гипергликемия, нарушение функции почек, сухость и трещины на ладонях и ступнях, выпадение волос, себорейные высыпания.Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий. Препарат не рекомендуется принимать одновременно с другими поливитаминами, поскольку возможна передозировка последних в организме.Витамины А и Е взаимно усиливают действие и являются синергистами. Ретинол снижает противовоспалительное действие глюкокортикоидов. Нельзя одновременно принимать с нитритами и холестирамином, поскольку они нарушают всасывание ретинола.Витамин А нельзя назначать с ретиноидами, поскольку их комбинация токсична.Препараты, содержащие железо, угнетают действие витамина Е. Витамин Е нельзя применять вместе с препаратами железа, серебра, средствами, имеющими щелочную среду (натрия гидрокарбонат, трисамин и т.д.), антикоагулянтами непрямого действия (дикумарин, неодикумарин и т.д.). Альфа-токоферола ацетат усиливает действие стероидных и нестероидных противовоспалительных препаратов (натрия диклофенак, ибупрофен, преднизолон и т.д.).Витамин С усиливает действие сульфаниламидов (риск возникновения кристаллурии), пенициллина, повышает всасывание железа, снижает эффективность гепарина и непрямых антикоагулянтов. Всасывание витамина С уменьшается при одновременном применении с пероральными контрацептивами.Витамин В6 ослабляет действие леводопы, предохраняет или уменьшает токсические проявления, которые наблюдаются при применении изониазида и других противотуберкулезных препаратов.Тиамин, влияя на процессы поляризации в области нервно-мышечных синапсов, может ослаблять курареподобное действие.ПАСК, циметидин, препараты кальция, алкоголь уменьшают всасывание витамина В12.Фолиевая кислота снижает плазменные концентрации фенитоина, с другими противоэпилептическими средствами возможно взаимное снижение клинической эффективности.Рибофлавин несовместим со стрептомицином и уменьшает эффективность антибактериальных препаратов (окситетрациклина, доксициклина, эритромицина, тетрациклина и линкомицина).Трициклические антидепрессанты, имипрамин и амитриптилин ингибируют метаболизм рибофлавина, особенно в тканях сердца.

Лікарська взаємодія:

Препарат не рекомендується приймати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування останніх в організмі.Вітаміни А та Е взаємно посилюють дію і є синергістами. Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. Не можна одночасно приймати з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу.Вітамін А не можна призначати з ретиноїдами, тому що їх комбінація є токсичною.Препарати, що містять залізо, пригнічують дію вітаміну Е. Вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін тощо), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин тощо). Альфа-токоферолу ацетат посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальних препаратів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон тощо).Вітамін С посилює дію сульфаніламідів (ризик виникнення кристалурії), пеніциліну, підвищує всмоктування заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих антикоагулянтів. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами.Вітамін В6 послаблює дію леводопи, запобігає або зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів.Тіамін, впливаючи на процеси поляризації у ділянці нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію.ПАСК, циметидин, препарати кальцію, алкоголь зменшують всмоктування вітаміну В12.Фолієва кислота знижує плазмові концентрації фенітоїну, з іншими протиепілептичними засобами можливе взаємне зниження клінічної ефективності.Рибофлавін несумісний зі стрептоміцином і зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну і лінкоміцину). Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця.

Термін придатності:

2 роки.2 года.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці. Хранить в оригинальной упаковке при температуре не выше 25 ºС. Хранить в недоступном для детей месте.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в пачці.По 15 таблеток у блістері; по 4 блістери в пачці.По 15 таблеток у блістері; по 6 блістерів у пачці.По 10 таблеток в блистере; по 3 блистера в пачке.По 15 таблеток в блистере; по 4 блистера в пачке.По 15 таблеток в блистере; по 6 блистеров в пачке.Категория отпуска. Без рецепта.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особые предостережения

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.