Лаксарін (Lactulose) інструкція із застосування

Лаксарин фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Лаксарін розчин ор., 667 мг/мл по 1000 мл у флак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Оріон Корпорейшн

Фармакотерапевтична група:

Осмотичні проносні засоби. Лактулоза.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 мл препарату містить 667 мг лактулози;допоміжні речовини: відсутні;можливі домішки: галактоза (≤15%), лактоза (≤10%), епілактоза (≤10%), тагатоза (≤4%), фруктоза (≤1%).

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Оріон Корпорейшн

Фармакотерапевтична група:

Осмотичні проносні засоби. Лактулоза.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Запор: регуляція фізіологічного ритму кишечнику.Стани, що потребують послаблення дефекації (у хворих на геморой, після операцій на кишечнику).Портосистемна печінкова енцефалопатія: лікування і профілактика печінкової коми і прекоми.

Протипоказання:

Гіперчутливість до діючої або до будь-якої з допоміжних речовин, галактоземія, кишкова непрохідність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

В рекомендованих дозах препарат можна застосовувати в періоди вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

При запорах препарат призначають дітям, починаючи з грудного віку. Немає даних про застосування препарату дітям при печінковій енцефалопатії.

Спосіб застосування та дози:

Дозу препарату підбирають індивідуально. Дія препарату починається повільно, через 2–3 доби, що зумовлено механізмом дії лактулози.Препарат можна застосовувати в чистому вигляді або змішуючи з рідиною чи їжею. Добову дозу краще приймати один раз на день, вранці, під час сніданку.Запори, стани, що потребують послаблення дефекації.Дорослі. Початкова доза – 15–45 мл на добу, підтримуюча доза – 10–15 мл на добу.Діти 7-14 років. Початкова доза - 15 мл на добу. Підтримуюча доза – 10–15 мл на добу.Діти 1-6 років. Початкова доза - 5–10 мл на добу. Підтримуюча доза – 5–10 мл на добу.Діти до 1 року. Початкова доза - 5 мл на добу. Підтримуюча доза – 5 мл на добу.Дозу необхідно підбирати індивідуально до досягнення м’яких випорожнень. Якщо терапевтична реакція не розвивається протягом 48 годин, доза може бути збільшена. Якщо у пацієнта розвивається діарея, дозу препарату необхідно зменшити.Печінкова прекома і кома.Початкова доза становить 30–50 мл 3 рази на добу. Дозу необхідно підбирати індивідуально до досягнення двох-трьох м’яких випорожнень на добу. рН випорожнень має дорівнювати 5,0–5,5.Не рекомендується застосовувати препарат більше 7 днів. У випадку необхідності подовження курсу необхідний контроль лікаря.

Передозування:

Інформація про випадки передозування препарату відсутня. При застосуванні дуже великих доз препарату можуть виникати біль у животі, діарея, втрата електролітів. При необхідності у разі передозування проводять симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Частота виникнення побічних ефектів:Часто (>1/100), нечасто (>1/1000 та <1/100), рідко (<1/1000, включаючи поодинокі випадки).
  Часто Рідко
Метаболізм   Гіпонатріємія (на протязі лікування печінкової енцефалопатії)
Шлунково-кишковий тракт Метеоризм та біль в черевній порожнині, особливо на початку лікування; нудота, блювання та діарея при застосуванні високих доз препарату.  
При застосуванні препарату протягом довгого періоду (зазвичай при лікуванні печінкової енцефалопатії) можуть виникнути порушення рідинного та електролітного балансу внаслідок діареї. В таких випадках дозу препарату необхідно зменшити.

Лікарська взаємодія:

Діарея, спричинена високими дозами препаратів, може бути результатом недостатності електролітів, таких як калій. В таких випадках застосування препарату може підвищити нестачу калію, спричинену іншими препаратами, та потенціювати ефекти серцевих глікозидів. Лікарські препарати, вивільнення яких залежить від рН товстої кишки (наприклад, 5-АСК), можуть бути інактивовані внаслідок зменшення рН при застосуванні лактулози.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при кімнатній температурі (15–25 °C) в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 250 мл, 500 мл або 1000 мл в пластиковому флаконі.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Препарат застосовують з обережністю хворим на діабет, оскільки при лікуванні печінкової коми препарат зазвичай призначають у вищих дозах.Препарат містить лактозу, галактозу, фруктозу епілактозу і тагатозу. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози, лактазною недостатністю Лаппа або мальабсорбцією глюкози-галактози не слід застосовувати цей лікарський засіб.

Додаткові дані

Дозування:
Лаксарін розчин ор., 667 мг/мл по 1000 мл у флак.
Реєстрація:
№ UA/9643/01/01 від 13.05.2009. Наказ № 331 від 13.05.2009
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.