Лаксигал (Sodium picosulfate) інструкція із застосування

Лаксигал фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Лаксигал краплі д/перор. заст., 7,5 мг/1 мл по 10 мл у флак.
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Тева Чех Індастріз с.р.о.

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 мл (18 крапель) містить натрію пікосульфату 7,5 мг; допоміжні речовини: натрію етилпарабен, розчин сорбітолу 70% некристалічного, вода очищена.

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора рідина від безбарвного до слабо жовто-коричневого кольору;

Виробник:

Тева Чех Індастріз с.р.о.

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Під дією кишкових мікроорганізмів препарат гідролізується з утворенням активної форми, що викликає подразнення слизової оболонки. Натрію пікосульфат, діючи безпосередньо на кишкову стінку, зменшує всмоктування електролітів та води, посилює перистальтику кишечнику, викликаючи при цьому гарантований проносний ефект.Дія препарату розвивається через 6–12 годин після прийому.Фармакокінетика. Натрію пікосульфат являє собою гідрофільну речовину, яка досить слабко абсорбується ліпофільними мембранами кишечнику. Після перорального прийому він проходить порівняно швидко через шлунок та тонкий кишечник у незмінній формі. Через 3 години з моменту прийому до товстої кишки потрапляє приблизно 70% препарату. У товстій кишці здійснюється гідроліз натрію пікосульфату під дією бактеріальної флори. Утворюється ліпофільний метаболіт, здатний краще проникати крізь біологічні мембрани. Внаслідок проносної дії препарату евакуація екскрементів із товстої кишки відбувається досить швидко.Після 12 годин з моменту прийому у товстій кишці міститься 8% препарату, 21% виділяється із сечею та 72% – з екскрементами у вигляді метаболітів.

Показання до застосування:

Функціональний запор (у тому числі при зміні місця перебування), запори, зумовлені гіпотонією та в’ялою перистальтикою товстої кишки. Регулювання випорожнень і полегшення дефекації у пацієнтів із захворюваннями прямої кишки (проктит, геморой, анальні тріщини). Підготовка до хірургічних операцій, інструментальних і рентгенологічних досліджень.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату. Кишкова непрохідність; гострі запальні захворювання органів черевної порожнини (гострий апендицит, перитоніт та інш.); шлунково-кишкові та маточні кровотечі; біль у животі; нудота, блювання неясного генезу; защемлена грижа; виражена дегідратація організму; стан після оперативного втручання на органах травлення; період годування груддю; дитячий вік до 4 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Призначення препарату дітям, а також тривале (понад 10 днів) застосування можливе лише під наглядом лікаря. Вагітність: протягом клінічного дослідження зазначеного препарату у вагітних жінок не було виявлено впливу на скоротливість матки та на плід при прийомі терапевтичних доз. Застосовувати препарат під час вагітності можливо з обережністю, тільки за суворими показаннями.Взаємодія з лікарськими засобами. Ефективність Лаксигалу зменшується при сумісному прийомі з антибіотиками широкого спектра дії. При одночасному застосуванні Лаксигалу з діуретиками, кортикостероїдами збільшується ймовірність порушень водно-електролітного балансу і підвищення чутливості до серцевих глікозидів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначений для короткочасного застосування. Дітям віком 4–10 років застосовувати по 6–12 крапель ввечері; дорослим та дітям старше 10 років – по 12–24 краплі ввечері.Дія Лаксигалу настає через 6 - 12 годин. Шляхом збільшення або зменшення вказаної дози можна знайти оптимальну дозу для кожного хворого так, щоб одержати необхідну консистенцію випорожнення.Лаксигал можна приймати з рідиною або без неї. Ліки найкраще приймати ввечері перед сном, щоб випорожнення кишечнику сталося вранці. Максимальний курс лікування Лаксигалом – 10 днів.

Передозування:

У випадку передозування може з’явитися біль у животі та часте рідке випорожнення. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Біль у животі, діарея. Тривале застосування, особливо у великих дозах, може спричинити пронос, що супроводжується втратою великої кількості рідини, електролітів калію, натрію, слабкістю, гіпотензією, зниженням ваги тіла; депресивні стани, порушення менструального циклу, втрата апетиту, зміна в м’язовому шарі кишечнику, дилатація кишечнику, що імітує виразковий коліт і мегаколон.

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

Зберігати при температурі до 25°С, у недоступному для дітей місці. Не охолоджувати, не заморожувати.Термін придатності – 3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл та по 25 мл крапель у коричневому склянному флаконі, оздобленому крапельницею і кришкою, у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назва: натрію пікосульфат; 4,4’-(pyridine-2-ylmethylene)bisphenyl bis (sodium sulphate) monohydrate;

Форма випуску

Краплі для перорального застосування. 

Адреса

Вул. Остравска 29, 74770 Опава-Комаров, Чеська Республіка

Додаткові дані

Дозування:
Лаксигал краплі д/перор. заст., 7,5 мг/1 мл по 10 мл у флак.
Реєстрація:
№ UA/2765/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 106 від 14.03.2005
Фарм. група:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.