Лактобактерін Сухий (Lactobacillus fermentum) інструкція із застосування

Лактобактерин Сухой фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Лактобактерін Сухий ліофілізат д/приг. сусп. д/перор. і місц. заст. по 5 доз у флак. №10

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

ліофілізат

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мікроген, НВО, ФДУП, м. Томськ, РФ

Фармакотерапевтична група:

Антидіарейні мікробні препарати.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Лікарська форма:

ліофілізат

Виробник:

Мікроген, НВО, ФДУП, м. Томськ, РФ

Фармакотерапевтична група:

Антидіарейні мікробні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Лікувальний ефект препарату обумовлений антагоністичним дією лактобактерій по відношенню до патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, включаючи стафілококи, ентеропатогенні кишкові палички, протеї, шигели, що визначає коригуючий дію препарату при порушеннях бактеріоценозу.

Препарат покращує обмінні процеси, перешкоджає формуванню затяжних форм кишкових захворювань, підвищує неспецифічну резистентність організму.

Фармакокінетика.

Має антибактеріальну дію проти широкого спекту патогенних (викликають захворювання людини) і умовно-патогенних (викликають захворювання людини при певних умовах) бактерій, відновлює мікрофлору кишечника, нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту, проявляє імуномодулюючі (впливають на захисні сили організму) властивості.

Показання до застосування:

Гострі кишкові інфекції (гостра дизентерія, сальмонельоз, ешеріхиоз, вірусна діарея), дисбактеріоз кишечника, хронічні ентероколіти, неспецифічний виразковий коліт; в акушерсько-гінекологічній практиці - для санації статевих шляхів при запальних захворюваннях жіночих геніталій і передпологовій підготовці вагітних з порушенням чистоти вагінального секрету до III-IV ступеня.

Протипоказання:

Не встановлені.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Непридатний для застосування препарат:

цілісність упаковки якого порушена (тріснуті флакони);
без маркування;
зі зміненими фізичними властивостями (зміна кольору, зморщування біомаси), при наявності включень;
з вичерпаним терміном придатності.

Спосіб застосування та дози:

Лактобактерин при кишкових захворюваннях застосовують через рот, а в акушерсько-гінекологічній практиці вагінально і зовнішньо. Ампулу розкривають, підпилюючи стебло і обламуючи його в положенні стеблом вниз, щоб уникнути попадання в ампулу скла. Вміст флакона (ампули) розчиняють кип'яченою водою кімнатної температури з розрахунку 1 чайна ложка води на 1 дозу препарату. Для цього в склянку наливають необхідну кількість чайних ложок води (відповідно до числа доз, вказаних на етикетці тари), а потім зі склянки переносять в ампулу або флакон невелику кількість води для розчинення сухої маси. Препарат розчиняється не більше 5 хвилин, утворюючи гомогенну суміш з кисломолочним запахом. Після розчинення вміст флакона (ампули) переливають в той же стакан і перемішують (1 чайна ложка розчиненого препарату є 1 дозою). Неприпустимо розчиняти препарат гарячою водою і зберігати його в рідкому вигляді. У разі використання флакона в кілька прийомів (2-4 рази на добу) сухим чистим предметом (ложечка, очна лопаточка) можна розділити суху масу приблизно на 2 або 4 частини, необхідну частину розчинити і використовувати, а залишок сухої маси зберігати в холодильнику в закритому пробкою флаконі. Необхідна кількість таких доз випивати за 40 хвилин - 1 годину до їди 2-3 рази на день.

Добові дози дорослим і дітям в залежності від віку:
дітям до 6 місяців по 1-2 дози;
від 6 місяців до 1 року по 2-3 дози;
від 1 року до 3 років по 3-4 дози; старше 3 років по 4-10 доз; дорослим по 6-10 доз.
Добові дози можна ділити на 2-3 прийоми.

Тривалість застосування:
при затяжному і хронічному перебігу дизентерії, післядизентерійному коліті, доліковуванні реконвалесцентов після ГКІ, а також при тривалій кишковій дисфункції невстановленої етіології лікування проводять не менше 4-6 тижнів;
при неспецифічний виразковий коліт, а також хронічних колітах і ентероколітах лікування проводять до 1,5 - 2 місяців;
при дисбактеріозах різної етіології лікування прово-дять протягом 3-4 тижнів.
Для закріплення отриманого клінічного ефекту через 10-14 днів після закінчення курсу лікування при відсутності повної нормалізації мікрофлори призначають підтримуючі дози препарату (половину денної дози) протягом 1-1,5 місяців.
При захворюваннях, що протікають із рецидивами, доцільні повторні курси лікування. У цих випадках перед призначенням препарату необхідно повторне дослідження мікрофлори. В акушерсько-гінекологічній практиці лактобактерин застосовують вагінально і зовнішньо. Вміст флакона (ампули) розчиняють в 5 мл кип'яченої води кімнатної температури. Отриманою суспензією препарату просочують ватний або марлевий стерильний тампон, який вводять вагінально і залишають на 2-3 ча-са.
При запальних захворюваннях геніталій лактобактерин призначають по 3 дози 2 рази на день інтравагінально протягом 10-12 днів, починаючи з 10-12 дня менструального циклу. Для передпологовій підготовки вагітних групи "ризику" лактобактерин призначають по 5 - 6доз 1 раз на день протягом 5-8 днів. Лікування проводять під контролем відновлення чистоти вагінального секрету І-II ступеня, появле-ня лактофлори і зникнення клінічних симптомів захворювання.

Побічні дії:

Не виявлено.

Термін придатності:

24 міс.

Умови зберігання:

Препарат зберігають в сухому, темному місці при температурі не вище 10 ° С.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додаткові дані

Дозування:
Лактобактерін Сухий ліофілізат д/приг. сусп. д/перор. і місц. заст. по 5 доз у флак. №10
Реєстрація:
№ 82/08-300200000 від 06.04.2012. Наказ № 247 від 06.04.2012

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.