Лактувіт (Lactulose) інструкція із застосування

Лактувит фото, інструкція
Дозування:
Лактувіт сироп, 3,335 г/5 мл по 100 мл у флак.
Виробник:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Юрія-Фарм, ТОВ.

Фармакотерапевтична група:

Осмотичні проносні засоби. Лактулоза.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: лактулоза;5 мл сиропу містить лактулози 3,335 г;допоміжні речовини: вода очищена.

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

Юрія-Фарм, ТОВ.

Фармакотерапевтична група:

Осмотичні проносні засоби. Лактулоза.

Показання до застосування:

Запор (для відновлення фізіологічного ритму випорожнення кишечника) та стани, які потребують полегшення дефекації (у хворих на геморой, після операцій на кишечнику). Портосистемна печінкова енцефалопатія: лікування і профілактика печінкової прекоми і коми. Цироз печінки.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до лактулози. Галактоземія. Гострі болі в абдомінальній ділянці невідомого походження, нудота, блювання, шлунково-кишкова непрохідність або стенози, ректальні кровотечі невідомого походження, тяжке зневодення.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Якщо терапевтичний ефект протягом кількох днів лікування є недостатнім, слід переглянути рекомендовану дозу і частоту прийомів. Хворим з непереносимістю лактози застосовувати Лактувіт® слід з обережністю. Дози препарату, що зазвичай застосовують для лікування запору, не спричиняють проблем у хворих на діабет. Для лікування печінкової (пре)коми звичайно призначають набагато вищі дози, що треба мати на увазі, призначаючи препарат хворим на діабет. Пацієнтам з поодинокими спадковими захворюваннями, такими як непереносимість галактози, недостатність лактази, синдром Лаппа або мальабсорбція глюкози-галактози, не слід приймати цей препарат. У літніх і ослаблених хворих, які приймають Лактувіт® більше 6 місяців, рекомендується контролювати рівень електролітів у сироватці. При гастрокардіальному синдромі варто поступово збільшувати дози, щоб уникнути метеоризму; зазвичай метеоризм зникає самостійно після 2-3 днів лікування. Не можна призначати препарат при болю в животі, нудоті і блюванні. При появі діареї лікування припиняють.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

В рекомендованих дозах Лактувіт® не протипоказаний для застосування у вагітних жінок та жінок, що годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вплив не встановлений.

Діти:

При запорах препарат призначають дітям, починаючи з грудного віку. Немає даних про застосування препарату дітям при печінковій енцефалопатії.

Спосіб застосування та дози:

Для внутрішнього застосування.Запор. Дорослим (у тому числі пацієнтам літнього віку) початкова доза, як правило, становить 20 мл на добу; підтримуюча доза зазвичай становить 10 мл на день. Якщо потрібно, деяким пацієнтам призначають вищу початкову дозу від 30 до 40 мл, яку поступово зменшують до звичайної підтримуючої дози. Дозування у дітей: дітям віком від 6 до 12 років – по 5-7,5 мл двічі на день; дітям віком до 6 років – по 2,5-5 мл двічі на день; дітям грудного віку до 1 року – по 2,5 мл двічі на день.На початку лікування бажано приймати мінімальну рекомендовано дозу. Подальші підтримуючі дози підбирають індивідуально. Не рекомендується перевищення вказаних максимальних доз. Препарат приймають 1 раз на день, бажано вранці або ввечері до їди. Запивають необхідною кількістю води (близько одної склянки). Збільшений прийом рідини підвищує дію лікарського засобу. Рекомендується, якщо можливо, утримуватись від частого прийому препарату. Тривалість лікування більше 7 днів небажана. У випадку необхідності подовження курсу лікування проконсультуйтесь з лікарем!Печінкова енцефалопатія. Дорослим (у тому числі пацієнтам літнього віку) початкова доза становить від 30 до 50 мл три рази на день. Дозу коректують до забезпечення випорожнень м'якої консистенції з частотою дефекації 2-3 рази на добу.

Передозування:

При передозуванні може виникнути слабкий біль у животі, здуття та діарея. В такому випадку препарат необхідно відмінити.

Побічні дії:

Тимчасовий метеоризм у перші дні лікування; нудота, блювання, спазм, коліки, здуття кишечнику, алергічні реакції, шкірні висипання. При частому прийомі високих доз можлива діарея, яка зникає після зменшення доз або припинення застосування препарату. При довготривалому прийомі можливе порушення електролітного балансу.

Лікарська взаємодія:

Антибіотики (неоміцин) та антациди, що не абсорбуються, знижують ефект Лактувіт®.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від потрапляння прямих сонячних променів місці при температурі не вище 25 °С. Розкритий флакон зберігати не більше 30 діб при температурі не вище 25 0С. Заморожування не допускається. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 і 200 мл у флаконах з мірним пристроєм.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додаткові дані

Дозування:
Лактувіт сироп, 3,335 г/5 мл по 100 мл у флак.
Реєстрація:
№ UA/2518/01/01 від 22.10.2009. Наказ № 763 від 22.10.2009
Виробник:
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.