Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 50 мг карбоцистеїну в 1 мл.

Решта компонентів представлена сахарином натрію, метилпарагідроксибензоатом, ароматизатором малини, Na гідроксидом, Na кармелозою, водою очищеною.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна», Україна, 21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел. + 38(0432)52–30–36

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Карбоцистеїн.

Фармакологічні властивості:

Лангес при сухому кашлі застосовують з метою розрідження бронхіального мокротиння і полегшення його виведення. Механізм дії препарату обумовлений карбоцистеїном, що входить до його складу, і полягає в руйнуванні дисульфідних зв'язків глікопротеїнових комплексів.

Активуючи фермент келихоподібних клітин, розміщених на слизовому покриві бронхіального дерева, карбоцистеїн сприяє відновленню в'язкості і еластичності мокротиння, поліпшенню мукоциліарного кліренсу, посилення діяльності миготливого епітелію. Також прискорює регенерацію слизового покриву верхніх дихальних шляхів, сприяє нормалізації її структури, зменшенню вироблення слизу. Викликає протизапальний ефект шляхом пригнічення активності кінінів, що супроводжується зменшенням набряку та бронхообструкції. Для карбоцистеїну характерно підвищення ефективності глюкокортикостероїдів і посилення бронхолітичного ефекту теофіліну. На відміну від ацетилцистеїну, карбоцистеїн не викликає синдрому «затоплення» бронхів.

Показання до застосування:

Порушення продукції і виділення мокротиння при гострих і хронічних захворюваннях бронхо-легеневої системи.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до складових, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки у фазі загострення.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Оскільки кашель з виділенням мокротиння є захисним механізмом - його не слід придушувати. Тому фізіологічно не виправдано комбінувати препарати, які впливають на властивості мокротиння з протикашльовими засобами, або з антисекреторними.

Відсутність ефекту або негативна динаміка вимагають перегляду тактики лікування. У разі вираженої гіпертермії або наявності гнійного мокротиння - дуже важливим є ретельний лікарський контроль.

Вимагає особливої обережності призначення р-ну Лангес у пацієнтів з наявністю виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту в минулому. Через те, що входить до складу метилпарагідроксибензоат можливі алергічні реакції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Лангес не дозволений до застосування в перші три місяці вагітності. Можна застосовувати з четвертого місяця вагітності і в період лактації тільки під суворим лікарським контролем з урахуванням можливих ризиків для плоду.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Лангес призначений для перорального прийому. Дітям від 2 до 5 років призначають по 2 мл 2 рази/добу; від 5 до 15 років - по 2 мл 3 рази/добу. Дорослим - по 15 мл - 3 рази/добу.

Тривалість терапії у дітей не більше 5 днів, дорослих - до 10 днів.

Передозування:

Супроводжується болем в животі, нудотою, діареєю.

Побічні дії:

Спостерігаються рідко, проявляються у вигляді порушень травлення, нудоти, блювоти, болю в шлунку, діареї, запаморочення, слабкості, нездужання, в рідкісних випадках: сверблячкою, кропив'янкою, висипом, набряком.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується поєднувати Лангес з протикашльовими та засобами, що пригнічують секрецію бронхів. Характерно підвищення ефективності глюкокортикоїдів і антибактеріальних препаратів.

Термін придатності:

До 2 років, після відкриття контейнера - 12 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі до 25о С поза увагою і без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

У картонній пачці контейнери по 60 мл (додається шприц для дозування) або 200 мл (в наборі мірний стаканчик) або 12 пакетиків по 15 мл.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: карбоцистеїн;
  • 1 мл препарату містить карбоцистеїну 50 мг;
  • допоміжні речовини: сахарин натрію, метилпарагідроксибензоат (Е 218), ароматизатор малини, понсо 4R (E 124), натрію гідроксид, натрію кармелоза, вода очищена.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий розчин червоного кольору з характерним запахом малини.

Виробник:

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна»

Місцезнаходження виробника:

Україна, 21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел. + 38(0432)52–30–36

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Карбоцистеїн.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Карбоцистеїн впливає на гелеву фазу слизу дихальних шляхів: шляхом розриву дисульфідних містків глікопротеїнів спричиняє розрідження надмірно в'язкого секрету бронхів, що сприяє виведенню мокротиння.

Мукорегуляторний ефект карбоцистеїну пов'язаний з активацією сіалової трансферази – ферменту келихоподібних клітин слизової оболонки бронхів. Карбоцистеїн нормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральних сіаломуцинів бронхіального секрету, відновлює його в'язкість та еластичність. Активізує діяльність миготливого епітелію і покращує мукоциліарний кліренс. Сприяє регенерації слизової оболонки дихальних шляхів, нормалізує її структуру, зменшує гіперплазію келихоподібних клітин і, як наслідок, зменшує продукцію слизу. Відновлює секрецію імунологічно активного IgA (специфічний захист) і кількість сульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист). Виявляє протизапальний ефект за рахунок кінінінгібуючої активності сіаломуцинів, що призводить до зменшення набряку і бронхообструкції.

Фармакокінетика.

Після застосування внутрішньо препарат швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 години. Біодоступність карбоцистеїну низька (близько 10 % від прийнятої дози) через інтенсивний метаболізм у шлунково-кишковому тракті та через ефект першого проходження через печінку. Період напіввиведення становить близько 2 годин. Карбоцистеїн та його метаболіти виводяться в основному з сечею.

Показання до застосування:

Лікування симптомів порушень бронхіальної секреції та виведення мокротиння, особливо при гострих бронхолегеневих захворюваннях, наприклад при гострому бронхіті; при загостреннях хронічних захворювань дихальної системи.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до карбоцистеїну та інших компонентів препарату (особливо до метилпарагідроксибензоату або інших солей парагідроксибензоату), пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки у фазі загострення, I триместр вагітності.

Особливості застосування:

Продуктивний кашель – це фундаментальний механізм захисту бронхолегеневої системи і в основному не повинен пригнічуватися. Нераціональною є комбінація лікарських засобів, які модифікують бронхіальну секрецію, із засобами, що пригнічують кашель (протикашльовими засобами), та/або речовинами, що знижують секрецію (наприклад, група атропіну).

Застосування муколітичних засобів (в тому числі і карбоцистеїну) може призвести до порушення бронхіальної прохідності у немовлят. У дітей першого року життя можливість очищення дихальних шляхів від бронхіального секрету обмежена через вікові анатомо-фізіологічні особливості. Будь-які муколітичні засоби не слід застосовувати немовлятам.

Лікування необхідно переглянути у випадку відсутності ефекту або посилення симптомів захворювання.

Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату. Необхідний ретельний лікарський нагляд при виділенні гнійного мокротиння та високій температурі тіла.

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам із пептичною виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки в анамнезі.

Лікарський засіб містить метилпарагідроксибензоат, який може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування препарату в I триместрі вагітності протипоказано. У II-III триместрі вагітності та в період годування груддю препарат застосовують тільки під наглядом лікаря, якщо наявна користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат застосовують дітям віком від 2 років. Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають внутрішньо. Дозування препарату залежно від віку пацієнта наведено в таблиці.

Вік
Форма випуску
Дозування
2-5 років
Контейнер 60 мл
2 мл двічі на добу
5-15 років
Контейнер 60 мл
2 мл тричі на добу
Діти віком від 15 років та дорослі
Контейнер 200 мл або пакетики
15 мл або вміст одного пакетика тричі на добу

Максимальна разова доза для дітей віком до 15 років не повинна перевищувати 100 мг (2 мл).

Тривалість лікування не повинна перевищувати 8-10 днів.

Тривалість застосування карбоцистеїну дітям повинна бути найкоротшою, не більше ніж 5 днів.

Дорослим та дітям віком від 15 років призначають розчин у контейнерах по 200 мл або у пакетиках, дітям віком від 2 до 15 років – у контейнерах по 60 мл. Для точності дозування при застосуванні розчину у контейнерах по 200 мл використовують мірний стаканчик, а у контейнерах по 60 мл – дозуючий шприц.

Передозування:

При передозуванні можуть відмічатися біль у шлунку, нудота, діарея.

Лікування симптоматичне. При передозуванні рекомендовано звернутися до лікаря.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: розлади травлення, нудота, блювання, біль у шлунку, діарея.

З боку центральної нервової системи: запаморочення, слабкість, нездужання.

Алергічні реакції: у поодиноких випадках – свербіж, кропив'янка, екзантема, ангіоневротичний набряк (можуть бути віддалені у часі).

У разі появи побічних реакцій рекомендується зменшити дозу чи відмінити препарат.

Лікарська взаємодія:

У період лікування Лангесом не слід застосовувати протикашльові засоби та засоби, що пригнічують бронхіальну секрецію. Підвищує ефективність глюкокортикоїдної (взаємно) і антибактеріальної терапії.

Термін придатності:

2 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. Термін придатності розчину після відкриття контейнера – 12 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 О С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 15 мл розчину в пакетику. 12 пакетиків у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Заявник

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».

Місцезнаходження заявника

Україна, 21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.