Лекролін (Cromoglicic acid) інструкція із застосування

Лекролин фото, інструкція
Дозування:
Лекролін краплі оч., 20 мг/мл по 10 мл у флак.-крап. ПЕ

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Сантен АТ, Фінляндія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протинабрякові та протиалергічні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 мл крапель очних містить натрію кромоглікату 20 мг;1 мл містить 25 крапель;1 крапля містить натрію кромоглікату 0,8 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію едетат, гліцерин, спирт полівініловий, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Сантен АТ, Фінляндія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протинабрякові та протиалергічні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Очні краплі Лекролін® призначені для лікування гострого і хронічного алергічного кон’юнктивіту. Натрію кромоглікат пригнічує дегрануляцію опасистих клітин, стабілізуючи клітинну мембрану і таким чином запобігаючи вивільненню гістаміну та інших речовин, які спричиняють запалення. Препарат не запобігає розвитку бактеріального або вірусного кон’юнктивіту.Фармакокінетика.Всмоктування натрію кромоглікату в очі та у системний кровотік незначне. Біодоступність у людей після закапування в очі становить близько 0,03 %. Натрію кромоглікат не метаболізується, але виділяється у незмінному вигляді у жовч та сечу.

Показання до застосування:

Гострі та хронічні алергічні кон’юнктивіти або кератокон’юнктивіти.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого з компонентів препарату.

Особливості застосування:

Лекролін® містить бензалконію хлорид у якості консерванта, що може спричинити подразнення очей. Бензалконій хлорид може осідати на у м’яких контактних лінзах та знебарвлювати їх. Перед закапуванням лінзи слід зняти і почекати щонайменше 15 хвилин перед тим, як надягти їх знову.Як і при застосуванні будь-яких очних крапель, застосування Лекролін® може призвести до скороминущого порушення зору.При закапуванні очних крапель слід уникати будь-якого контакту наконечника крапельниці з оком або шкірою.Загалом при алергічних кон’юктивітах носіння контакних лінз не рекомендується.Застосування у період вагітності або годування груддю.Не виявлено побічних ефектів у плода при застосуванні у період вагітності. Проте застосовувати засіб у період вагітності рекомендується у випадках, коли очікуваний ефект від терапії перевищує потенційний ризик для плода.Натрій кромоглікат може проникати у грудне молоко, але про небажану дію на дитину при застосуванні рекомендованих доз не повідомлялось.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Як і у випадку інших офтальмологічних препаратів, одразу після застосування можливе короткотермінове затуманення зору, тому перед тим як розпочати керування автотранспортом або роботу з іншими механізмами, слід зачекати відновлення чіткості зору.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям віком від 4-х років: по 1-2 краплі в кожне око 4 рази на добу. При сезонному алергічному кон’юнктивіті або кератокон’юнктивіті лікування слід розпочати одразу ж після появи перших симптомів або для профілактики до початку періоду запилювання рослин. Лікування слід продовжувати протягом усього періоду запилювання, а в разі стійких проявів алергії - довше.Діти.Дітям віком до 4-х років препарат застосовувати не рекомендовано.

Передозування:

Дослідження на тваринах показали, що натрію кромоглікат має дуже низьку місцеву і системну токсичність. При місцевому застосуванні препарату передозування дуже малоймовірне. Якщо з’являються симптоми, що можуть бути пов’язані з передозуванням, у разі необхідності треба призначити симптоматичне лікування.

Побічні дії:

У випадку місцевого застосування натрію кромоглікат добре переноситься.Можливі такі побічні реакції як подразнення, місцеве подразнення (включаючи відчуття чужорідного тіла, хемоз, кон’юктивальна гіперемія); скороминуще відчуття печіння; тимчасове затуманення зору; реакції гіперчутливості.Можливі тяжкі генералізовані анафілактичні реакції з бронхоспазмом, які були пов’язані з застосуванням кромоглікату натрію.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні препарату з іншими місцевими офтальмологічними препаратами слід витримувати 15-хвилинний інтервал між закапуваннями.

Термін придатності:

3 роки. Відкритий флакон слід використати протягом 1 місяця.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл у поліетиленовому флаконі-крапельниці. По 1 флакону у картонній коробці разом з інструкцією для медичного застосування.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.