Лікопід (Mono) інструкція із застосування

Ликопид фото, інструкція
Дозування:
Лікопід таблетки по 1 мг №10

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Пептек, ЗАТ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що стимулюють процеси імунітету

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Діюча речовина: 1 таблетка містить ГМДП (глюкозамінілмурамілдіпептид) 1 мг або 10 мг; допоміжні речовини: лактоза водна, сахароза, крохмаль картопляний, метилцелюлоза, кальцію стеарат.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Круглі плоскоциліндричні таблетки білого кольору з фаскою. Таблетки з дозуванням 10 мг мають риску.

Виробник:

Пептек, ЗАТ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що стимулюють процеси імунітету

Показання до застосування:

Комплексна терапія станів, що супроводжуються вторинними імунодефіцитами: при гострих та хронічних гнійно-запальних захворюваннях шкіри та м’яких тканин, включаючи гнійно-септичні післяопераційні ускладнення;при герпетичній інфекції будь-якої локалізації (у т. при офтальмогерпесі);при хронічних вірусних гепатитах В і С.У дорослих також:при хронічних інфекціях легень; при папиломовірусній інфекції;при псоріазі (включаючи артропатичну форму);при туберкульозі легень.У дітей також:при хронічній інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів як у стадії загострення, так і в стадії ремісії.Протипоказання.Індивідуальна підвищена чутливість до препарату, вагітність та період годування груддю, аутоімунний тиреоїдит у фазі загострення, станах при захворюваннях, що супроводжуються тяжкою гарячкою або гіпертермією (>38°С).

Особливості застосування:

Лікопід застосовується сублінгвально або внутрішньо натщесерце за 30 хв. до їди.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказане.

Діти:

Для дітей віком 3-16 років Лікопід застосовується лише у вигляді таблеток по 1 мг.

Спосіб застосування та дози:

Лікопід застосовується у дорослих сублінгвально або внутрішньо натщесерце за 30 хв. до їди.Для профілактики післяопераційних ускладнень Лікопід призначають по 1 мг під язик один раз на добу протягом 10 днів. Для лікування гнійно-септичних процесів шкіри та м’яких тканин середньої тяжкості, в тому числі післяопераційних, Лікопід призначають у дозах по 2 мг під язик 2-3 рази на добу протягом 10 днів. При лікуванні тяжких гнійно-септичних процесів Лікопід призначають внутрішньо по 10 мг 1 раз на добу протягом 10 днів.При хронічних інфекціях легенів Лікопід призначають по 1-2 мг під язик 1 раз на добу протягом 10 днів.При туберкульозі легенів Лікопід призначают по 10 мг 1 раз на добу під язик протягом 10 днів.При герпетичній інфекції у легкій формі Лікопід призначають по 2 мг 1-2 рази на добу під язик протягом 6 днів; при тяжких формах - по 10 мг 1-2 рази на добу під язик протягом 6 днів. При офтальмогерпесі Лікопід призначають внутрішньо у дозі по 10 мг 2 рази на добу протягом 3-х днів. Після триденної перерви курс лікування півторюють.При ураженнях шийки матки вірусом папіломи людини Лікопід призначають у дозі по 10 мг внутрішньо 1 раз на добу протягом 10 днів.При псоріазі Лікопід призначають у дозі по 10-20 мг внутрішньо 1-2 рази на добу протягом 10 днів, потім через добу по 10-20 мг протягом наступних 10 днів. При тяжких формах та широкому ураженні (включаючи артропатичну форму) по 10 мг 2 рази на добу протягом 20 днів.У дітей віком 3-16 років Лікопід застосовується лише у вигляді таблеток по 1 мг внутрішньо. Для дітей при хронічній інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів як в стадії загострення, так і в стадії ремісії та гнійних інфекціях шкіри Лікопід застосовується у дозі по 1 мг внутрішньо 1 раз на добу протягом 10 днів.Дітям при лікуванні герпетичної інфекції, незалежно від локалізації, Лікопід призначають у дозі 1 мг внутрішньо 3 рази на добу протягом 10 днів.Дітям при лікуванні хронічних вірусних гепатитів В і С Лікопід призначають у дозі по 1 мг внутрішньо 3 рази на добу протягом 20 днів.Побічні реакції.На початку лікування може відмічатися короткочасне підвищення температури тіла (не вище 37,9°С), що не є приводом для відміни препарату.

Передозування:

Випадків передозування препарату не виявлено.

Лікарська взаємодія:

Препарат підсилює дію антибіотиків з групи напівсинтетичних пеніцилінів, фторхінолонів, цефалоспоринів, полієнових похідних, відмічається синергізм щодо противірусних та антигрибкових препаратів. Антациди та сорбенти значно знижують біодоступність препарату. Глюкокортикостероїди знижують біологічний ефект Лікопіду.Лікопід не застосовують з сульфаніламідними препаратами, тетрациклінами. Фармакодинаміка.Біологічна активність препарату зумовлена наявністю специфічних центрів зв’язування (рецепторів) до ГМДП, локалізованих в ендоплазмі фагоцитів та Т-лімфоцитів. Препарат стимулює функціональну (бактерицидну, цитотоксичну) активність фагоцитів (нейтрофілів, макрофагів), посилює проліферацію Т- і В-лімфоцитів, підвищує синтез специфічних антитіл. Фармакологічна дія забеспечується шляхом посилення вироблення інтерлейкінів (інтерлейкіну-1, інтерлейкіну-6, інтерлейкіну-12), фактора некрозу пухлин-альфа, гамма-інтерферону, колонієстимулюючих факторів. Препарат підвищує активність природних клітин- кілерів. Фармакокінетика.Біодоступність препарату при пероральному застосуванні складає 7-13 %. Ступінь зв’язування з альбумінами крові незначний. Активних метаболітів не утворює. Час досягнення максимальної концентрації – півтори години після прийому. Період напіввиведення – 4,29 год. Виводиться з організму у незміненому вигляді, переважно нирками.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки по 1 мг та 10 мг. По 10 таблеток у блістері.По 1 блістеру у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботу з іншими механізмами

Не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з складними механізмами.

Місцезнаходження

Росія, 117997, Москва, вул. Миклухо-Маклая, 16/10.Тел.: (495) 330-74-56

Додаткові дані

Дозування:
Лікопід таблетки по 1 мг №10
Реєстрація:
№ UA/10036/01/01 від 01.10.2009. Наказ № 702 від 01.10.2009
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.