Інформація про використання рецептурних препаратів

Ліпофлавон (Combined drugs) інструкція із застосування

Липофлавон фото, інструкція
Дозування:
ліофілізат для емульсії для ін'єкцій пляшка, № 1

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

ліофілізат

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ПАТ «ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК»., Україна, 61070, м. Харків, Помірки.

Фармакотерапевтична група:

Кардіологічні препарати, комбінація.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 флакон (пляшка) містить лецитин-стандарту у перерахуванні на лецитин 550 мг, кверцетину у перерахуванні на суху речовину 15 мг;
  • допоміжна речовина: лактоза моногідрат.

Лікарська форма:

ліофілізат

Основні фізико-хімічні властивості:

аморфна маса світло-жовтого або світло-жовтого кольору з лимонним відтінком, характерним запахом, легко суспендується у водних розчинах з утворенням емульсії.

Виробник:

ПАТ «ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК».

Місцезнаходження виробника:

Україна, 61070, м. Харків, Помірки.

Фармакотерапевтична група:

Кардіологічні препарати, комбінація.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат має антиоксидантну, антигіпоксичну та протизапальну дію. Проявляє антиаритмічний та кардіопротекторний ефект. Терапевтичний ефект зумовлений комплексною дією компонентів препарату: блокадою 5-ліпооксигеназного шляху метаболізму арахідонової кислоти за рахунок кверцетину, а також антигіпоксичною та антиоксидантною дією лецитинових ліпосом. Препарат відновлює функціональну активність судинного ендотелію, синтез та/або виділення ендотеліального фактору розслаблення (оксиду азоту). Гальмує процеси перекисного окислення ліпідів у крові та тканинах, підтримує активність антиоксидантних систем організму, запобігає зниженню енергетичного метаболізму клітин, виявляє мембрано- та ендотеліозахисну дію. Застосування препарату в комплексі з базовою терапією: при лікуванні гострого інфаркту міокарда без зубця Q, нестабільній стенокардії, призводить до більш швидкої позитивної динаміки активності креатин-фосфокінази-МВ-фракції, рівня С-реактивного протеїну, запобігає підвищенню прозапального цитокіну ІЛ-8 у сироватці крові, сприяє електричній стабільності міокарда; при лікуванні стабільної стенокардії — до зменшення тяжкості нападів стенокардії, зменшення агрегації тромбоцитів, покращення реологічних показників крові (зниження в’язкості та агрегації еритроцитів) та її мікроциркуляції; при поліхіміотерапії раку молочної залози антрациклінами — до позитивної динаміки рівня кардіоспецифічних тропонінів, регресії екстрасистолічної аритмії та стабілізації вагосимпатичного балансу. Кумулятивні властивості препарату відсутні.

Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення як ліпосомальна емульсія він циркулює в крові до 2-х годин. Максимальне накопичення препарату спостерігається в печінці та селезінці (до 20%). Препарат виводиться із сечею та калом.

Показання до застосування:

Ліпофлавон призначають у комплексному лікуванні гострого інфаркту міокарда без зубця Q, нестабільної і стабільної стенокардії (ІХС), міокардитів, для запобігання токсичних уражень міокарда при проведенні циклів поліхіміотерапії раку молочної залози.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату. Алергічні реакції на вакцини або білок в анамнезі. У зв’язку з обмеженою на сьогоднішній день інформацією Ліпофлавон не рекомендується призначати у період вагітності або годування груддю, а також дітям віком до 18 років.

Особливості застосування:

Препарат слід вводити в максимально короткий термін з моменту появи ознак ішемії, що забезпечить більш позитивний прогноз захворювання. Ліпофлавон вводять повільно, під контролем артеріального тиску. У разі різкого (більш ніж на 40 мм.рт.ст.) зниження системного артеріального тиску, слід зменшити швидкість або припинити введення препарату. Препарат вводять лише у попередньо нагрітому до 37–39 ºС 0,9% розчину натрію хлориду для ін’єкцій або інфузій після ретельного перемішування. Не допускається вводити препарат у разі розшарування ресуспендованої емульсії.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід призначати даний препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У зв’язку з обмеженою на сьогоднішній день інформацією Ліпофлавон не рекомендується призначати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами, якщо під час лікування спостерігається зниження артеріального тиску.

Діти:

У зв’язку з обмеженою на сьогоднішній день інформацією Ліпофлавон не рекомендується призначати дітям до 18 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньовенно. Перед застосуванням флакон (пляшку) з препаратом витримують при кімнатній температурі протягом 30 хв. Емульсія Ліпофлавону для струминного введення готується безпосередньо перед застосуванням шляхом додавання до флакону (пляшки) 10–20 мл 0,9% розчину натрію хлориду для ін’єкцій або інфузій, який попередньо нагрівають до 37–39 °С. Флакон (пляшку) інтенсивно струшують протягом 2 хв до утворення ліпосомальної емульсії.

При гострому інфаркті міокарда без зубця Q емульсію, яка утворилась при додаванні 0,9% розчину натрію хлориду для ін’єкцій або інфузій до 2 флаконів (пляшок) препарату, вводять струминно, повільно протягом 5 хвилин. Наступні введення препарату за такою самою схемою повторюють через 12 годин протягом перших 2-х діб зі зменшенням дози Ліпофлавону з 3-ї доби (1 раз на добу 2 флакони (пляшки) протягом ще 3–5 діб).

При лікуванні міокардиту, нестабільної та стабільної стенокардії (ІХС) емульсію, яка утворилась при додаванні 0,9% розчину натрію хлориду для ін’єкцій або інфузій до 2 флаконів (пляшок), вводять струминно, повільно 1 раз на добу протягом 7–10 діб.

Для запобігання токсичних уражень міокарда при проведенні циклів поліхіміотерапії з антрациклінами Ліпофлавон призначають у тій самій дозі 2 флакони (пляшки) на добу до введення цитостатика, а в подальшому вводять в тій же самій дозі протягом 3-х діб з моменту введення цитостатика. Подальшу тривалість застосування препарату визначає лікар.

Передозування:

Можливі прояви індивідуальної непереносимості, що потребує відміни препарату та симптоматичної терапії.

Побічні дії:

При застосуванні Ліпофлавону можливе зниження артеріального тиску. У разі підвищеної індивідуальної чутливості до препарату можливі прояви кропив’янки, гіпертермії, місцевої гіперемії, алергічні прояви. В поодиноких випадках може виникнути діарея.

Лікарська взаємодія:

Забороняється застосовувати Ліпофлавон разом з серцевими глікозидами та змішувати інші препарати з Ліпофлавоном в одному шприці. Ліпофлавон призначають у комплексному лікуванні з серцево-судинними та протипухлинними препаратами. Інтервал між введенням Ліпофлавону і введенням інших препаратів має бути не менше 30 хвилин.

Термін придатності:

1 рік.

Умови зберігання:

Зберігати в морозильній камері при температурі від мінус 20 °С до мінус 10 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 1 флакону (пляшці) в пачці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.