Ліпстер (Aciclovir) інструкція із застосування

Липстер фото, інструкція
Дозування:
крем 5 % по 5 г у тубах

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції представлені ацикловіром мікронізованим 50 мг в 1 г крему.

Решта компонентів: доповнені парафіном білим м'яким, парафіном рідким, цетостеариловим спиртом (тип А) емульгованим, пропіленгліколем, полоксамером, диметиконом, водою очищеною.

Лікарська форма:

крем

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармак, АТ, м. Київ, Україна, 04080, Київ, вул. Кирилівська, 63. Тел.: (044) 239-19-40; факс: (044) 417-10-55

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби.

Фармакологічні властивості:

Ліпстер проявляє високу, доведену експериментальним шляхом, активність щодо вірусу простого герпесу I і II типів, при цьому практично не надаючи токсичного впливу на клітини людського організму. Після впровадження в уражені герпетичним вірусом клітини, відбувається фосфорилювання ацикловіру з утворенням трифосфату ацикловіру, який пригнічуючи ДНК-полімерази, пригнічує синтез вірусної ДНК. Своє дію Ліпстер надає тільки в уражених вірусом клітинах.

Показання до застосування:

Герпетичне ураження шкіри в ділянці обличчя і губ (Herpes labialis).

Протипоказання:

Гіперсенситивність до компонентів препарату Ліпстер.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Ліпстер крем застосовують виключно для терапії герпетичних уражень в області губ і лиця. Не призначений для застосування на слизових, очах або в області статевих органів. Необхідно пам'ятати, що пацієнтам з імунодефіцитом препарат на призначають. Часто повторювані, важкі герпетичні ураження вимагають обов'язкової консультації лікаря.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Ліпстер вагітним дозволений до застосування під ретельним контролем лікаря з урахуванням всіх можливих ризиків.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Препарат використовують зовнішньо, наносячи достатню кількість крему чистими руками на уражені ділянки шкіри до п'яти разів на добу з нічною перервою впродовж 4 днів.

Для отримання максимального ефекту важливо почати лікування якомога раніше: в продромальному періоді або на еритематозній стадії.

Можливе лікування на папульозних і везикульозних стадіях, але з меншою ефективністю. Допустима пролонгація терапії до 10 днів. Якщо симптоми хвороби більше 10 днів - обов'язково проконсультуватися у лікаря.

З метою запобігання загостренню або передачі інфекційного агента, обов'язкове дотримання гігієни рук до і після процедури нанесення крему і уникати зайвих торкань ділянок шкіри з висипаннями.

Ліпстер дозволений до застосування дітям після 12 років.

Передозування:

Немає повідомлень про випадки передозування навіть після перорального застосування вмісту повного тюбика. Препарат практично не має системної дії.

Побічні дії:

Спостерігаються рідко, можливі у вигляді скороминучого гострого або пекучого болю, сухості і лущення шкіри, не виключений розвиток ангіоневротичного набряку.

Пропіленгліколь, цетостеариловий спирт, що входять до складу препарату, можуть сприяти розвитку подразнення шкіри.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується поєднувати з анестетиками для локального застосування.

Термін придатності:

Протягом 3 років.

Умови зберігання:

При температурі не вище 25 °С поза увагою і без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

У коробці 1 туба з 5 г крему.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: 1 г крему містить ацикловіру 0,05 г;
  • допоміжні речовини: спирт цетостеариловий, поліетиленгліколю (макроголу) цетостеариловий ефір, парафін, парафін білий м’який, динатрію едетат, гліцерол моностеарат, пропіленгліколь, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), вода очищена.

Лікарська форма:

крем

Основні фізико-хімічні властивості:

біла м’яка маса.

Виробник:

Фармак, АТ, м. Київ, Україна

Місцезнаходження виробника:

04080, Київ, вул. Кирилівська, 63

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Ацикловір – це противірусний препарат, який має високу активність in vitro проти вірусу простого герпесу І та ІІ типів. Токсична дія відносно клітин організму господаря мінімальна. Потрапляючи у клітини, інфіковані вірусом герпесу, ацикловір фосфорилюється з утворенням активної сполуки – трифосфату ацикловіру. Перший етап цього процесу залежить від наявності вірусокодованої тимідинкінази. Трифосфат ацикловіру діє як інгібітор та субстрат для вірусної ДНК-полімерази, запобігаючи подальшому синтезу вірусної ДНК, не впливаючи на звичайні клітинні процеси.

Фармакокінетика.

Фармакокінетичні дослідження показали мінімальний рівень системної абсорбції ацикловіру після повторного місцевого застосування крему.

Показання до застосування:

Інфекції губ та обличчя, спричинені вірусом простого герпесу (Herpes labialis).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до ацикловіру або до інших компонентів препарату, а також до валацикловіру.

Препарат не застосовують для лікування очей.

Особливості застосування:

Крем Липстер застосовують лише для лікування герпесу на губах та обличчі. Не рекомендується крем Липстер для лікування генітального герпесу, щоб уникнути місцевого подразнення. Крем Липстер не рекомендується застосовувати особам з імунодефіцитом. Такі особи потребують консультації лікаря щодо лікування будь-якої інфекції.

Спирт цетостеариловий може викликати місцеве подразнення шкіри (контактний дерматит.)

Пропіленгліколь також може викликати подразнення шкіри.

Не рекомендується наносити крем Липстер на слизові оболонки ротової порожнини, очей. Слід уникати випадкового потрапляння крему в очі.

Хворі з особливо тяжкими проявами Herpes labialis мають постійно перебувати під наглядом.

Пацієнтів з герпесом на губах слід застерегти від контактної передачі вірусу іншим людям, особливо при наявності відкритих уражень.

Липстер крем не впливає на фертильність людини.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю препарат рекомендується застосовувати тільки тоді, коли користь від застосування, на думку лікаря, перевищує ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Даних немає.

Діти:

Даних щодо безпеки застосування препарату дітям віком до 12 років недостатньо, тому рекомендується застосовувати дітям віком від 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Лише для місцевого застосування.

Дорослим та дітям віком старше 12 років: крем Липстер слід наносити 5 разів на добу приблизно з 4‑годинними інтервалами, за винятком нічного часу. Важливо розпочати лікування якнайшвидше після початку захворювання, найкраще – під час продромального періоду. Лікування має тривати щонайменше 4 дні. Якщо загоєння не відбулося, можна продовжити лікування до 10 днів. Якщо симптоми захворювання не зникають після 10 днів лікування слід звернутися до лікаря.

Перед і після нанесення крему слід вимити руки; важливо уникати тертя уражених ділянок або доторкання до них рушником, щоб уникнути погіршення або передачі інфекції.

Передозування:

При випадковому пероральному або місцевому застосуванні усього тюбика крему масою 5 г, що містить 0,25 г ацикловіру, несприятливої дії виявлено не було.

Побічні дії:

У деяких пацієнтів при застосуванні крему може з’явитися тимчасовий швидкоминучий гострий або пекучий біль. Приблизно у 5 % пацієнтів відбувалося незначне висушування та лущення шкіри. У невеликої частини пацієнтів спостерігалися еритема (почервоніння) та свербіж. Дуже рідко повідомлялося про випадки контактного дерматиту після застосування крему. При проведенні тестів на чутливість ці випадки частіше були пов’язані з компонентами кремової основи, а не з ацикловіром. Є поодинокі повідомлення про реакції негайної гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, унаслідок місцевого застосування ацикловіру.

Лікарська взаємодія:

Не слід призначати препарат разом з місцевими катіонними антисептиками.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 г у тубі. По 1 тубі у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.