Лісобакт (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 20 мг лізоциму гідрохлориду (не менше 720000 ОА FIP), 10 мг піридоксину гідрохлориду в одному льодянику.

Компоненти доповнені лактозою, трагакантом, магнію стеаратом, сахарином натрію, ваніліном.

Лікарська форма:

льодяники

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Босналек д.д., Боснія і Герцеговина, 71000, Сараєво, Юкічева, 53

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Фармакологічні властивості:

Свою терапевтичну дію Лісобакт обумовлює за рахунок основної діючої речовини - лізоциму. Будучи полісахаридом, має антибактеріальну активність по відношенню до Грам (+), Грам (-) бактерій, вірусів і грибів. Людський лізоцим широко поширений в різних тканинах і рідинах організму, в тому числі печінки, суглобових хрящах, крові, слині, слізної рідини і молоці. Також лізоцим активний як місцевий протизапальний засіб, що володіє позитивною дією по відношенню до неспецифічного захисту організму. Другий компонент, що входить до складу препарату Лісобакт, має захисну дію на слизову оболонку рота надаючи при цьому протиафтозну дію.

Показання до застосування:

Використовується в комплексній терапії:

  • афтозного стоматиту та інших хвороб ротової порожнини;
  • гострих і хронічних тонзилітів, фарингітів;
  • у відновлювальному періоді пацієнтам, які перенесли тонзилектомію, кріодеструкцію піднебінних мигдалин.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до складових льодяників Лісобакт.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Лісобакт таблетки не застосовують тривало: не довше 5 днів, так як він може міняти мікрофлору в ротовій порожнині.

За рахунок вмісту незначної кількості лактози і сахарози в складі препарату не рекомендований хворим з непереносимістю цих компонентів.

Відсутність позитивної динаміки впродовж 5 днів від початку терапії, або повторне підвищення температури, головного болю, нудоти, блювоти вимагають звернутися за лікарською допомогою.

Високі дози піридоксину, що приймаються довго, особливо у пацієнтів з функціональною недостатністю печінки і нирок, можуть спровокувати розвиток сенсорної нейропатії. Лісобакт не рекомендований до застосування у пацієнтів з порушеннями функції печінки і нирок, якщо вони паралельно приймають вітаміни групи В.

Потребує відповідного догляду використання і лікарського контролю у пацієнтів з обтяженим анамнезом по виразковій хворобі шлунково-кишкового тракту через можливе підвищення кислотності шлункового соку на тлі прийому препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Результати проведених багатоцентрових досліджень підтверджують відсутність тератогенної дії піридоксину. Стосовно безпеки впливу лізоциму переконливих даних недостатньо. Немає також інформації з приводу екскреції препарату з грудним молоком.

Таким чином, внаслідок відсутності переконливих даних про безпеку застосування у цій категорії пацієнток, необхідно тимчасово відмовитися від його прийому.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В ході вивчення впливу л/з Лісобакт негативної дії виявлено не було.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначений для дітей старших 3 років і дорослих. Зазвичай приймають 3-4 рази на день шляхом розсмоктування у роті. Діти до 7 років - по 1 льодянику 3 рази на добу, старше 7 років - 4 рази на добу. Дорослі - по 2 льодяника 3-4 рази на добу.

Тривалість лікування - до 5 днів.

Передозування:

У літературі даних про випадки передозування препаратом Лісобакт немає. Якщо випадково прийнята велика доза, потрібно прийняти сорбенти, зробити промивання шлунка. Специфічних заходів не потрібно.

При тривалому використанні препарату (довше 6-10 місяців) можливі явища периферичної сенсорної нейропатії через піридоксин, що входить до складу. Явища передозування проходять самостійно після відміни препарату.

Побічні дії:

Можуть виявлятися анафілактичним шоком, анафілактичними реакціями, набряком Квінке, кропив'янкою, висипом, свербінням, підвищеною світлочутливістю, станом гиперацидності.

Лікарська взаємодія:

Лісобакт не слід поєднувати з іншими препаратами антисептичної дії. Для лізоциму описується здатність посилювати ефективність пеніциліну і хлорамфеніколу.

Якщо проводиться лікування ізоніазидом, пеніциліном, піразінамідомом, гідралазином, імуносупресорами, естрогенами, необхідно пам'ятати про збільшення потреби в піридоксині, тому що перераховані препарати є антагоністами піридоксину або посилюють його екскрецію нирками.

Для піридоксину описано дію по стимуляції декарбоксилювання і зниження ефективності леводопи при лікуванні хвороби Паркінсона.

Термін придатності:

До 5 років.

Умови зберігання:

При температурі до 30 ° С без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

Картонна коробка містить 1 або 3 блістери з 10 таблетками в кожному.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 льодяник містить лізоциму гідрохлориду 20 мг (не менше 720000 ОА FIP), піридоксину гідрохлориду 10 мг;
  • допоміжні речовини: лактози моногідрат, трагакант, магнію стеарат, сахарин натрію, ванілін.

Лікарська форма:

льодяники

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі льодяники діаметром 8 мм білого або майже білого кольору, з гладенькою поверхнею і з розподільчою рискою з одного боку.

Виробник:

Босналек д.д., Боснія і Герцеговина

Місцезнаходження виробника:

71000, Сараєво, Юкічева, 53

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Лізоцим – це мукополісахарид, ефективний відносно грампозитивних бактерій внаслідок перетворення нерозчинних полісахаридів клітинної стінки в розчинні мукопептиди. Він також ефективний стосовно грамнегативних бактерій, вірусів і грибів. Лізоцим проявляє місцеву протизапальну активність і збільшує неспецифічну опірність організму. Піридоксин чинить захисну дію на слизову оболонку рота та має протиафтозний ефект.

Фармакокінетика.

Данні відсутні.

Показання до застосування:

Супутнє місцеве лікування захворювань:

  • слизової оболонки рота, у тому числі афтозного стоматиту;
  • горла: гострий тонзиліт (ангіна), хронічний тонзиліт, фарингіт;
  • у післяопераційний період (після тонзилектомії, кріодеструкції піднебінних мигдаликів).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Особливості застосування:

Препарат не призначений для тривалого застосування.

З метою попередження порушення нормальної мікрофлори ротової порожнини не слід застосовувати препарат більше 5 діб.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази Лаппа або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

При появі таких симптомів як сильний біль у горлі, головний біль, нудота, блювання, висока температура тіла або якщо протягом 5 діб лікування препаратом симптоми захворювання не зникають, необхідно звернутися до лікаря.

У випадку бактеріальної інфекції необхідно проконсультуватись у лікаря щодо доцільності застосування системної антибіотикотерапії.

Застосування високих доз піридоксину (більше 200 мг на добу) протягом тривалого часу (від кількох місяців до року) може спричинити погіршення функціонального стану печінки та нирок; сенсорну нейропатію, яка зазвичай зникає після припинення лікування. Тому пацієнтам, які мають порушення функцій печінки та нирок і яким призначено інші лікарські засоби, що містять піридоксину гідрохлорид, застосування лікарського засобу ЛІСОБАКТ® не рекомендовано.

Враховуючи інформацію щодо можливого підвищення кислотності шлункового соку при застосуванні піридоксину у дозі, що перевищує 30 мг/добу, препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам з пептичною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Піридоксин: адекватні та контрольовані дослідження застосування вагітним жінкам свідчать про відсутність тератогенного впливу та впливу на розвиток плода.

Лізоцим: дослідження на тваринах показали відсутність тератогенної дії лізоциму. Недостатньо даних щодо впливу лізоциму на плід. Тому використання препарату в період вагітності не рекомендується.

Через недостатність даних про екскрецію лізоциму з молоком матері та високий вміст піридоксину застосування препарату у період годування груддю не рекомендоване.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат не застосовувати дітям віком до 3 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовувати дорослим та дітям віком від 3 років.

Дорослі та діти віком від 12 років: по 2 льодяники 3-4 рази на добу.

Діти віком від 3 до 7 років: по 1 льодянику не частіше 3 разів на добу.

Діти від 7 до 12 років: по 1 льодянику не частіше 4 разів на добу.

Повільно розсмоктувати льодяники, утримуючи деякий час утворений розчин у роті. Інтервал між прийомами – не менше 1 години. Тривалість лікування – 5 днів.

Передозування:

При застосуванні лікарського засобу ЛІСОБАКТ® у дозах, що значно перевищують рекомендовані, клінічно значущих наслідків не очікується.

Препарат містить піридоксин, тому довготривале застосування піридоксину (понад 6-12 місяців) у дозах більше 200 мг може призвести до периферійної сенсорної нейропатії, яка зазвичай зникає після припинення лікування.

Побічні дії:

З боку імунної системи: анафілактичний шок, анафілактичні реакції, набряк Квінке.

З боку шкіри: кропив’янка, висипання, свербіж, світлочутливість.

З боку травного тракту: інколи підвищується кислотність шлункового соку.

Лікарська взаємодія:

Лісобакт® не слід застосовувати одночасно з іншими лікарськими засобами, що містять антисептики, а також якщо призначено інші лікарські засоби, що містять піридоксину гідрохлорид. Лізоцим посилює ефективність таких антибактеріальних препаратів як пеніцилін, хлорамфенікол.

Ізоніазид, пеніциламін, піразинамід, гідралазин, імуносупресори, естрогени (у тому числі оральні контрацептиви, які містять естрогени) можуть збільшувати потребу у піридоксині, тому що вони діють як антагоністи піридоксину або посилюють ниркову екскрецію останнього.

Піридоксину гідрохлорид посилює декарбоксилювання та знижує ефективність леводопи при лікуванні хвороби Паркінсона.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.

Форма випуску / упаковка:

По 10 льодяників пресованих у блістері, № 10 (10х1) або № 30 (10хЗ) у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Заявник

Босналек д.д./Bosnalijek d.d.

Місцезнаходження заявника та/або представника заявника

71000 Сараєво, Юкічева, 53, Боснія і Герцеговина/71000 Sarajevo, Jukiceva, 53, Bosnia and Herzegovina.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.