Лів.52 (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції в одній таблетці: 65 міліграм кореня каперців, 65 міліграм насіння цикорію, 32 міліграм пасльону, 16 міліграм касії, 32 міліграм терміналії, 16 міліграм тамариксу, 16 міліграм деревію, 33 міліграм оксиду заліза, оброблені екстрактом філантуса, редьки, екліпти, ембліки, тіноспори, свинчатки, ямбелі, рутки.

Інші компоненти: стеарат магнію, целюлоза, кроскармелоза, КМЦ, діоксид кремнію.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Хімалая Драг Компані, Індія, Макалі, Бангалор — 562 123.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів.

Фармакологічні властивості:

Препарат Лів.52 знімає токсичні явища, які діють на печінку. Прискорює регенерацію гепатоцитів. Приводить в норму кількість білків і їх співвідношення в крові. Впливає на вироблення печінкових ферментів. Попереджає виникнення каменів в жовчному, при проблемах зі згортанням крові.

Показання до застосування:

Показаний Лів.52 як додатковий засіб для лікування захворювань печінки та жовчних ходів, для зниження наслідків інтоксикації і підвищення стійкості при ураженні печінки.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного з компонентів засобу. Не застосовується при наявності каменів у жовчному міхурі, при гострих хворобах підшлункової залози і шлунка.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Можливий розвиток некролізу в рідкісних випадок.

При гострому запаленні печінки використовують Лів 52 з обережністю тільки за призначенням фахівця.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У такі фізіологічні періоди препарат не застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Застосування Лів.52 не впливає на діяльність, що вимагає підвищеної пильності.

Спосіб застосування та дози:

Лів.52 таблетки використовують внутрішньо: дорослим людям і дітям старше 14-ти років в кількості дві таб-ки три рази / добу, дітям від 6-ти років по одній таб-ці три рази / добу.

Курс визначає фахівець після встановлення діагнозу.

Окремий спосіб застосування при ураженнях печінки алкоголем: 2 таб-ки тричі на добу 30 днів, після - 1 таб-ка тричі на добу, пити Лів.52 6 місяців до року.

Передозування:

Випадків прийому високих доз не фіксувалося.

Побічні дії:

Можливе виникнення алергічних реакцій.

Рідко виникають порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Лікарська взаємодія:

Не застосовується спільно з препаратами, що містять ібупрофен. При застосуванні з антибіотиками тетрациклінового ряду зменшується їх всмоктування.

Термін придатності:

Застосовують три роки від дати виготовлення.

Умови зберігання:

Особливих умов не вимагає. Берегти від дітей.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки Лів 52 упаковують в пластикові флакони по сто штук.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 таблетка містить порошки: корені каперців трав’янистих (Capparis spinosa) – 65 мг; насіння цикорію дикого (Cichorium intybus) – 65 мг; пасльону чорного (Solanum nigrum) – 32 мг; касії західної (Cassia occidentalis) – 16 мг; кори терміналії аржуни (Terminalia arjuna) – 32 мг; тамариксу кальського (Tamarix gallica) – 16 мг; насіння деревію звичайного (Achillea millefolium) – 16 мг; заліза оксиду (Mandur bhasma) – 33 мг; які оброблені водним екстрактом з: екліпти білої (Eclipta alba), філантусу гіркого (Phyllanthus amarus), коріння берхавії розлогої (Boerhaavia diffusa), стебел тіноспори серцелистої (Tinospora cordifolia), коренеплодів редьки посівної (Raphanus sativus), плодів ембліки лікарської (Emblica officinalis), кореневища свинчатки цейлонської (Plumbago zeylanica), насіння ямбелі смородинової (Embelia ribes), плодів міраболанового дерева (Terminalia chebula), рутки лікарської (Fumaria officinalis);
  • допоміжні речовини: магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, натрію карбоксиметилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Круглі, двоопуклі таблетки зеленувато-сірого кольору із світлими та темними вкрапленнями.

Виробник:

Хімалая Драг Компані, Індія

Місцезнаходження виробника:

Макалі, Бангалор — 562 123.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів.

Фармакологічні властивості:

Комбінований рослинний гепатопротекторний засіб. Захищає паренхіму печінки від дії токсичних агентів. Гепатопротекторна дія препарату обумовлена антиоксидантними і мембраностабілізуючими властивостями компонентів, що входять до його складу. Препарат підвищує рівень ендогенних токоферолів у гепатоцитах і рівень цитохрому Р450. Лів.52® стимулює біосинтез білків і фосфоліпідів. Сприяє відбудові гепатоцитів, зменшує дегенеративні, жирові і фіброзні зміни, посилює внутрішньоклітинний обмін.

Препарат регулює рівень плазмових білків крові, нормалізує співвідношення альбумін/глобулін. Забезпечує нормалізацію рівня плазмових трансаміназ, холестерину, тригліцеридів, зменшуючи прояви дисліпідемії. Знижує показники білірубіну і лужної фосфатази. Підвищує здатність печінки до депонуванню глікогена.Покращує колоїдні властивості жовчі, попереджає утворення жовчних каменів. Покращує скоротливу функцію жовчного міхура. Покращує процеси травлення і засвоєння їжі. Стимулює гемопоез.

При алкогольному ураженні печінки препарат знижує рівень етанолу в крові і сечі; підвищує активність ацетальдегіддегідрогеназі, що сприяє зниженню рівня ацетальдегіду; запобігає зв’язуванню ацетальдегіду з білками клітини, прискорює його виведення.

Показання до застосування:

Комплексне лікування та профілактика хронічних дифузних захворювань печінки, алкогольного ураження печінки, радіоактивних та хіміотерапевтичних уражень печінки. Як засіб для підвищення стійкості організму при гепатотоксичних ураженнях, для прискорення одужання в період реконвалесценції після тяжких захворювань, перенесених операцій. Холецистоангіохоліти та дискінезії жовчовивідних шляхів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату та до інших рослин родини Айстрових (Складноцвіті). Жовчокам’яна хвороба. Гострі запальні захворювання шлунка та кишечнику. Підвищене згортання крові, схильність до тромбоутворення.

Особливості застосування:

Є повідомлення про розвиток епідермального некролізу у хворих на хронічний і гострий інфекційний гепатит, які приймали Лів.52®. При гострому інфекційному гепатиті препарат застосовують за призначенням лікаря з обережністю.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Ефективність і безпека застосування препарату дітям до 6 років не встановлена, тому протипоказано його призначати цій віковій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки Лів.52® приймають внутрішньо.

Дорослим і дітям віком від 14 років призначають по 2 таблетки 3 рази на добу.

Дітям віком від 6 до 14 років призначають по 1 таблетці 3 рази на добу.

Курс лікування визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання.

При алкогольному ураженні печінки дорослим призначають по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 1 місяця, потім по 1 таблетці 3 рази на добу протягом 6-12 місяців.

Передозування:

Випадків передозування не спостерігалося. Можливе запаморочення чи посилення проявів побічних реакцій. Специфічний антидот відсутній. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

З боку шкіри та підшкірної клітковини: гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри, тяжкі шкірні реакції, в т.ч. токсичний епідермальний некроліз.

З боку травного тракту: диспептичні явища, нудота, послаблення випорожнення.

При застосуванні препарату можливі реакції гіперчутливості.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні Лів.52® та ібупрофену рівень останнього в організмі зменшується внаслідок затримки абсорбції. При застосуванні одночасно з тетрацикліном або доксицикліном зменшується біодоступність антибіотиків.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30°С в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 таблеток у пластиковій банці; по 1 банці в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.