Лорангін (Combined drugs) інструкція із застосування

Лорангин фото, інструкція
Дозування:
Лорангін спрей д/рот. порож. по 50 мл у флак.
Виробник:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

спрей

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мікрофарм, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: гексетидин, холіну саліцилат, хлорбутанолу гемігідрат;50 мл розчину містять гексетидину 0,05 г, холіну саліцилату 0,25 г, хлорбутанолу гемігідрату 0,125 г; допоміжні речовини: пропіонова кислота, натрію сахаринат, полісорбат 20, лимонна олія, анісова олія, м’ятна олія, цинеол, етанол 96 %, ментол, метилсаліцилат, вода очищена.

Лікарська форма:

спрей

Виробник:

Мікрофарм, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Дія препарату зумовлена трьома активними інгредієнтами. Антибактеріальна та протигрибкова активність. Гексетидин має антибактеріальний вплив як на грампозитивні, так і на грамнегативні штами мікроорганізмів, як на аероби, так і на анаероби. Необхідно відзначити, що на аеробні штами він має загалом бактеріостатичний вплив, бактерицидна дія – слабка. На анаеробні штами гексетидин має виражений бактерицидний вплив. Механізм дії полягає у конкурентній дії з тіаміном: структура гексетидину схожа на структуру тіаміну, необхідного для росту мікроорганізмів.Протизапальна активність. Холіну саліцилат чинить аналгезуючу, жарознижувальну та протизапальну дію. Знеболювальна активність. Хлорбутанолу гемігідрат чинить аналгезуючу дію. Фармакокінетика.Активні речовини фіксуються на слизовій оболонці ротової порожнини, звідки вони поступово вивільняються.

Показання до застосування:

Місцеве лікування інфекційних захворювань і запальних процесів ротової порожнини та глотки:ангіни, гострі та хронічні тонзиліти, фарингіти, ларингіти;гінгівіти, стоматити, афти.

Протипоказання:

Дитячий вік до 6 років. Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.Атрофічний фарингіт.

Особливості застосування:

При застосуванні препарат не ковтати та уникати контакту з очима, оскільки препарат містить етанол.Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам з епілепсією. Препарат може зменшувати епілептичний поріг та викликати судоми у дітей.З обережністю застосовувати пацієнтам зі схильністю до алергічних реакцій, включаючи астму.Оскільки препарат містить етанол, його слід з обережністю призначати пацієнтам із захворюванням печінки.Не рекомендується тривале застосування, оскільки може змінитися природна мікробна рівновага ротової порожнини та горла, де є ризик бактеріального та грибкового розповсюдження. При появі загальних клінічних ознак бактеріальної інфекції потрібно передбачити загальну антибактеріальну терапію.Якщо симптоми зберігаються довше 5 днів і/або підвищена температура тіла, необхідно переглянути тактику лікування.Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності або годування груддю препарат застосовують лише за призначенням лікаря і лише тоді, коли користь від застосування препарату для матері перевищує ризик для плода.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або з іншими механізмами. Препарат містить етанол. Водіям не рекомендується керувати автомобілем протягом 30 хвилин після застосування препарату.

Спосіб застосування та дози:

Застосовується як місцевий засіб для зрошення ротової порожнини. Дорослим та дітям віком від 15 років: 1 розпилення 4-6 разів на добу.Дітям віком від 6 до 15 років: 1 розпилення 2-3 рази на добу.Курс лікування – не довше 5 днів.Діти. Протипоказано дітям віком до 6 років.

Передозування:

Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.Внаслідок всмоктування достатньої кількості спрею для ротової порожнини може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту.Виникнення гострої алкогольної інтоксикації малоймовірне. Якщо дитина проковтнула значну дозу препарату, може виникнути алкогольна інтоксикація через вміст етилового спирту.Концентрація гексетидину в препараті не є токсичною, якщо препарат застосовується за призначенням.Не спостерігалося випадків надмірного застосування гексетидину, які б призводили до виникнення реакцій гіперчутливості.Лікування передозування є симптоматичним. У разі проковтування дитиною вмісту флакона слід негайно звернутися до лікаря. Необхідно розглянути можливість промивання шлунка протягом 2 годин після ковтання та вжити заходів, спрямованих на усунення ознак алкогольної інтоксикації.

Побічні дії:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості , включаючи кропив’янку, ангіоневротичний набряк, ларингоспазм, бронхоспазм.З боку нервової системи: агевзія, дисгевзія, зміна смакових відчуттів протягом 48 годин (відчуття солодкого може двічі змінюватися на відчуття гіркого).З боку дихальної системи: кашель, задишка.З боку травної системи: сухість у роті, дисфагія, збільшення слинних залоз, біль при ковтанні. При випадковому проковтуванні препарату можуть виникнути шлунково-кишкові розлади, насамперед нудота і блювання.З боку шкіри і підшкірної клітковини: алергічний контактний дерматит.Загальні порушення та стан місця застосування: місцеві реакції - оборотна зміна кольору зубів та язика; чутливість слизової оболонки, а саме печіння, відчуття оніміння; подразнення (болісність, відчуття жару, свербіж) язика та/або слизової оболонки ротової порожнини; зниження чутливості; парестезія слизової оболонки; запалення; пухирці; виникнення виразок на слизовій оболонці.У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити лікування та звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

Не застосовувати разом з препаратами, що містять антисептики. Гексетидин може бути інактивований лужними розчинами.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС.

Форма випуску / упаковка:

По 50 мл у флаконі з темного скла з гвинтовою горловиною та розпилювачем, який нагвинчується на флакон. По 1 флакону в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.