Лорідин Рапід інструкція по застосуванню

Лорідин Рапід фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Лорідин Рапід таблетки, дисперг. по 10 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3475/01/01 від 15.07.2010. Наказ № 62 від 12.02.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: лоратадин;1 таблетка, що диспергується містить лоратадину 10 мг; допоміжні речовини: маніт (Е 421); кислота лимонна, моногідрат; повідон; кремнію діоксид колоїдний безводний; магнію стеарат; целюлоза мікрокристалічна; глюкоза, моногідрат; ароматизатор Trusil м’ятний S-1471; натрію кроскармелоза.

Виробник:

Каділа Хелткер Лтд. для "Аббот Арцнайміттель ГмбХ", Індія/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби для системного застосування.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування алергічного риніту та хронічної ідіопатичної кропив’янки.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до лоратадину або до інших компонентів препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпечність застосування препарату під час вагітності не встановлена, тому не рекомендується призначати препарат у період вагітності. Лоратидин проникає у грудне молоко, тому годування груддю під час застосування Лорідину® Рапід слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

У рекомендованих дозах Лорідин® Рапід не впливає на здатність керувати транспортними засобами або роботу з іншими механізмами. Однак у деяких пацієнтів можливе виникнення сонливості або запаморочення як реакції на прийом препарату, тому слід бути обережними при застосуванні препарату під час керування автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Ефективність і безпека застосування препарату дітям віком до 2 років не встановлені. Препарат у вигляді таблеток призначають при масі тіла понад 30 кг.

Спосіб застосування та дози:

Лорідин® Рапід бажано застосовувати натще. Таблетку слід покласти на язик, після того як вона розтане, проковтнути зі слиною. Також можна покласти таблетку у склянку, наповнену на чверть водою, дати таблетці розчинитися і випити вміст склянки. Дорослі та діти віком старше 12 років: по 1 таблетці (10 мг) 1 раз на добу. При печінковій недостатності початкова доза – 5 мг 1 раз на добу. Діти віком від 2 до 12 років: з масою тіла понад 30 кг – 10 мг (1 таблетка) 1 раз на добу; з масою тіла менше 30 кг – призначають препарат в іншій лікарській формі.Не вимагає корекції дозування людям літнього віку та хворим на ниркову недостатність.

Передозування:

Симптоми передозування: сонливість, тахікардія та головний біль. У випадку передозування терапія має бути симптоматичною та підтримуючою. Рекомендовано стандартні заходи з виведення препарату, який не всмоктався зі шлунка: промивання шлунка, викликання блювання з подальшим застосуванням адсорбентів та заходів для підтримання життєвих функцій. Лоратадин не виводиться шляхом гемодіалізу, також невідомо, чи виводиться лоратадин методом перитонеальногодіалізу.Після надання невідкладної допомоги пацієнт має залишатися під медичним наглядом.

Побічні дії:

Лікування Лорідином® Рапід, як правило, добре переноситься, не спричиняє місцевого подразнення або порушення смакових відчуттів. З боку нервової системи: найчастішою побічною дією є головний біль. Можливе виникнення запаморочення, сонливості або безсоння. З боку серцево-судинної системи: можливе підсилене серцебиття, відчуття серцебиття, пальпітація, тахікардія, тахіаритмія, артеріальна гіпертензія або гіпотензія, в окремих випадках – збільшення QT- інте рвалу на кардіограмі при збільшенні дози до 20 мг на добу та у комбінації з іншими лікарськими засобами.З боку травного тракту:  сухість у роті, шлунково-кишкові розлади (нудота, гастрит), підвищення апетиту.З боку гепатобіліарної системи: порушення функції печінки, гепатит.З боку шкіри та придатків: висипи на шкірі, випадіння волосся, алопеція. Інші: втомлюваність, кашель, анафілактичні реакції. У дітей віком від 2 до 12 років можуть виникнути збудливість, нервозність, втомлюваність, головний біль; шлунково-кишкові розлади відзначаються трохи частіше у молодших дітей (з вагою менше 30 кг), у дітей з вагою понад 30 кг такі випадки траплялися, як і при застосуванні плацебо.

Лікарська взаємодія:

Індуктори мікросомальних ферментів печінки (фенітоїн, етанол, барбітурати, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти) знижують ефективність лікування Лорідином® Рапід, зменшуючи його концентрацію у плазмі крові.Одночасне застосування лоратадину з інгібіторами CYP3A4 або CYP2D6 може призводити до підвищення рівня лоратадину, що, у свою чергу, посилює побічні ефекти.Інгібітори мікросомальних печінкових ферментів (кетоконазол, еритроміцин, циметидин) підвищують концентрацію лоратадину у плазмі крові, однак це не має клінічних проявів, у тому числі за даними кардіограми.Лоратидин не посилює пригнічувальну дію алкоголю на психомоторні реакції.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25°С у сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток в одному блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняПрийом препарату необхідно припинити не менш ніж за 48 годин до проведення будь-яких шкірних діагностичних алергопроб для запобігання хибним результатам. Препарат не виявляє клінічно значущої седативної дії при застосуванні у рекомендованих дозах. Лоратидин не потенціює дію алкоголю.З обережністю призначають препарат пацієнтам із порушеннями функції печінки або нирок. Пацієнтам із тяжкими порушеннями функції печінки має бути призначена менша початкова доза через можливе зменшення кліренсу лоратадину (рекомендована початкова доза – 10 мг через день). Терапію препаратом слід припинити при виникненні алергічної реакції або серйозних побічних ефектів. Препарат не слід призначати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Лорідин Рапід
Виробник:Каділа Хелткер Лтд. для "Аббот Арцнайміттель ГмбХ", Індія/Німеччина
Форма випуску: По 10 таблеток в одному блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3475/01/01 від 15.07.2010. Наказ № 62 від 12.02.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Loratadine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: лоратадин;1 таблетка, що диспергується містить лоратадину 10 мг; допоміжні речовини: маніт (Е 421); кислота лимонна, моногідрат; повідон; кремнію діоксид колоїдний безводний; магнію стеарат; целюлоза мікрокристалічна; глюкоза, моногідрат; ароматизатор Trusil м’ятний S-1471; натрію кроскармелоза.

Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби для системного застосування.
Код АТС:R06AX13 - Лоратадин
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Лікар пояснив, чи можна їсти білі волокна бананів
Банани є чудовим джерелом поживних речовин: калію,...
Дієтолог пояснив, як допомагає Coca-Cola при шлунковому грипі
Шлунковий грип, також відомий як вірусний гастроен...
Реклама