Маалокс таблетки інструкція по застосуванню

Маалокс таблетки фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
таблетки №40 (10х4)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9220/02/01 від 02.01.2019
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 22.05.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

  • діючі речовини: алюмінію гідроксид та магнію гідроксид;
  • 1 таблетка містить алюмінію гідроксиду 400 мг, магнію гідроксиду 400 мг;
  • допоміжні речовини: маніт (E 421), сорбіт (E 420), сахарин натрію (Е 954), порошок м’ятного ароматизатора, магнію стеарат, цукор кондитерський з крохмалем, сахароза.

Основні фізико-хімічні властивості:

Білого кольору круглі, плоскі таблетки, зі скошеними краями і тисненням Mх з кожного боку.

Виробник:

Санофі С.п.А.

Місцезнаходження виробника:

Вьяле Еуропа, 11 — 21040 Оріджьо (VA), Італія

Фармакотерапевтична група:

Антациди. Комбінація простих солей.

Фармакологічні властивості:

Добре збалансована комбінація гідроксиду магнію та гідроксиду алюмінію забезпечує виражену кислотонейтралізуючу здатність і протективний ефект. У дослідженнях застосування одноразової дози invitro за методом Vatier: загальна кислотонейтралізуюча здатність (титрування при рН 1): 14,71 ммоль Н+ іонів.

Препарат не є рентгеноконтрастним.

Застосовувати як антацидний та адсорбуючий засіб.

Магнію та алюмінію гідроксиди – це антациди місцевої несистемної дії, всмоктування яких у звичайних умовах застосування незначне.

Показання до застосування:

Лікування печії та кислотної регургітації у дорослих і дітей віком від 15 років.

Протипоказання:

Тяжкі форми ниркової недостатності (оскільки цей засіб містить магній), гіперчутливість до компонентів препарату. Хвороба Альцгеймера, звичний запор, хронічна діарея, сильний біль у животі неуточненого ґенезу, гіпофосфатемія.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Пацієнтам слід рекомендувати звернутися до лікаря у таких випадках:

- зменшення маси тіла;

- виникнення утруднень при ковтанні або постійне відчуття дискомфорту у животі;

- розлади травлення, що з’явилися вперше, або зміна перебігу існуючих порушень травлення;

- ниркова недостатність.

Алюмінію гідроксид може викликати запор, а передозування солей магнію може призвести до гіпокінезії кишечнику; застосування великих доз препарату може викликати або загострити механічну та динамічну кишкову непрохідність у пацієнтів групи високого ризику, таких як хворі на ниркову недостатність або особи літнього віку.

Застосування у надмірних дозах або протягом тривалого періоду часу чи навіть у звичайних дозах пацієнтам, які перебувають на дієті із низьким вмістом фосфору, може викликати дефіцит фосфатів в організмі (оскільки алюміній зв’язує фосфати), що супроводжується посиленням кісткової резорбції та гіперкальціурією з ризиком остеомаляції. При тривалому застосуванні препарату, а також пацієнтам, які мають ризик виникнення дефіциту фосфатів в організмі, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Оскільки Маалокс® містить сорбіт, він протипоказаний пацієнтам із непереносимістю фруктози.

Цей лікарський препарат містить сахарозу, тому його не можна застосовувати пацієнтам з непереносимістю фруктози, глюкози і синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції або недостатністю сахарази-ізомальтази.

Запобіжні заходи при застосуванні.

Пацієнтам із порушеннями функції нирок, порушеннями метаболізму фосфору та магнію, порушеннями моторики кишечнику (запором або діареєю) слід застосовувати препарат тільки у разі крайньої необхідності, коли користь від застосування переважає ризик. При лікуванні пацієнтів із нирковою недостатністю або осіб, які знаходяться на постійному гемодіалізі, слід враховувати наявність у препараті алюмінію та магнієвої солі. Тривалий прийом великих доз таких речовин може призвести до виникнення енцефалопатії, деменції, мікроцитарної анемії або може погіршити діалізну остеомаляцію. Слід уникати тривалого застосування антацидів пацієнтам з нирковою недостатністю. Гідроксид алюмінію може бути небезпечним при застосуванні пацієнтам, хворим на порфірію, які перебувають на гемодіалізі. У пацієнтів з нирковою недостатністю комбіноване призначення з цитратами може призвести до підвищення рівня алюмінію у плазмі крові (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Якщо розлади травлення зберігаються після 10 днів лікування або їх перебіг погіршується, слід з’ясувати причину їх виникнення та переглянути призначене лікування.

Особливості застосування:

Пацієнтам слід рекомендувати звернутися до лікаря у таких випадках: зменшення маси тіла; виникнення утруднень при ковтанні або постійне відчуття дискомфорту у животі; розлади травлення, що з'явилися вперше, або зміна перебігу існуючих порушень травлення, яка виникла нещодавно; ниркова недостатність. Алюмінію гідроксид може викликати запор, а передозування солей магнію може призвести до гіпокінезії кишечнику; застосування великих доз препарату може викликати або загострити кишкову непрохідність у пацієнтів групи високого ризику, таких як хворі на ниркову недостатність або особи літнього віку.

Оскільки Маалокс містить сорбіт, він протипоказаний пацієнтам із непереносимістю фруктози (рідкісне спадкове захворювання).

Цей лікарський препарат містить сахарозу, тому його не можна застосовувати пацієнтам з непереносимістю фруктози, глюкози і синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції або недостатністю сахарази-ізомальтази.

Запобіжні заходи при застосуванні.

За звичайних умов застосування всмоктування алюмінію гідроксиду у кишечнику є незначним. Застосування у надмірних дозах або протягом тривалого періоду часу чи навіть у звичайних дозах пацієнтам, які перебувають на дієті із низьким вмістом фосфору, може призвести до дефіциту фосфатів в організмі, що супроводжується посиленням кісткової резорбції та гіперкальціурією з ризиком остеомаляції. Гідроксид алюмінію зв'язується з фосфатом у шлунково-кишковому тракті, утворюючи нерозчинні сполуки і, тим самим, зменшуючи абсорбцію фосфату. При тривалому застосуванні препарату, а також у разі ризику виникнення дефіциту фосфатів в організмі препарат слід застосовувати з обережністю та здійснювати медичний нагляд за станом пацієнтів.

Пацієнтам із порушеннями функції нирок, порушеннями метаболізму фосфору та магнію, порушеннями моторики кишечнику (запором або діареєю) слід застосовувати препарат тільки у разі крайньої необхідності, коли користь від застосування переважає ризик. При лікуванні пацієнтів із нирковою недостатністю або осіб, які знаходяться на постійному гемодіалізі, слід враховувати наявність у препараті солей алюмінію та магнію, оскільки при такому лікуванні їхній вміст у плазмі крові може збільшуватися. Слід уникати тривалого застосування антацидів пацієнтам з нирковою недостатністю. Гідроксид алюмінію може бути небезпечним при застосуванні пацієнтам, хворим на порфірію, які перебувають на гемодіалізі. У пацієнтів з нирковою недостатністю комбіноване призначення з цитратами може призвести до підвищення рівня алюмінію у плазмі крові (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Якщо розлади травлення зберігаються після 10 днів лікування або їх перебіг погіршується, слід з'ясувати причину їх виникнення та переглянути призначене лікування.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність.

Достовірні дані щодо тератогенних ефектів у тварин відсутні.

Специфічні тератогенні або фетотоксичні ефекти у людини дотепер не спостерігалися. Однак даних щодо подальшого нагляду за вагітними жінками, які застосовували цей лікарський засіб, недостатньо, щоб виключати будь-який ризик. Тому у період вагітності цей засіб слід застосовувати тільки тоді, коли користь для матері переважає ризик для плода.

Маалокс® містить іони алюмінію та магнію, які можуть чинити вплив на шлунково-кишковий тонус, що обов’язково слід враховувати:

  • солі гідроксиду магнію можуть спричинити діарею;
  • солі алюмінію можуть спричиняти запор, що може погіршити перебіг запору, який досить часто спостерігається у період вагітності.

Не слід приймати Маалокс® протягом тривалого часу та у великих дозах.

Годування груддю.

Допускається застосовувати комбіновані препарати, що містять солі алюмінію та магнію, оскільки при застосуванні згідно з рекомендаціями їхнє всмоктування в організмі матері є обмеженим.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Немає досвіду застосування препарату дітям віком до 15 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати для лікування дорослих та дітей віком від 15 років.

Дорослим та дітям віком від 15 років по 1-2 таблетки при виникненні печії або кислотної регургітації. Таблетку слід розсмоктати або повністю розжувати. Максимальна кількість доз на добу: 6 доз. Не слід приймати більше 12 таблеток на добу.

Передозування:

Пероральне передозування магнію, як правило, не спричиняє токсичних реакцій у пацієнтів з нормальною функцією нирок. Тим не менше, отруєння магнієм може розвиватися у хворих із нирковою недостатністю (див. розділ «Належні заходи безпеки при застосуванні»). Токсичний ефект залежить від концентрації сироваткового магнію.

Симптоми: зниження артеріального тиску, нудота, блювання, сонливість, зниження рефлексів, м’язова стомлюваність, нервово-м’язовий параліч, брадикардія, відхилення від норми показників ЕКГ, гіповентиляція, у найтяжчих випадках може статися респіраторний параліч, кома, анурія, ниркова недостатність і зупинка серця.

Симптомами гострого передозування препарату, що містить комбінацію алюмінію гідроксиду та солей магнію, є діарея, біль у животі, блювання.

Великі дози цього препарату можуть викликати або загострити механічну та динамічну кишкову непрохідність у пацієнтів групи ризику (див. розділ «Належні заходи безпеки при застосуванні»).

Лікування при передозуванні магнію: ліквідувати наслідки гіпермагніємії можна за допомогою внутрішньовенного введення глюконату кальцію, проведення регідратації та форсованого діурезу. У пацієнтів з нирковою недостатністю необхідно провести гемодіаліз або перитонеальний діаліз.

Побічні дії:

У пацієнтів з нирковою недостатністю тривале застосування високих доз солей алюмінію та магнію може призводити до розвитку енцефалопатії, деменції, мікроцитарної анемії або погіршити перебіг остеомаляції, індукованої діалізом.

Алюмінію гідроксид може бути небезпечний для пацієнтів з порфірією, які отримують гемодіаліз.

При застосуванні препарату у рекомендованих дозах побічні ефекти виникають рідко.

З боку імунної системи

Реакції гіперчутливості, такі як свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк та анафілактичні реакції.

З боку шлунково-кишкового тракту

Діарея або запори (див. розділ «Належні заходи безпеки при застосуванні»).

Метаболічні та аліментарні розлади

  • гіпермагніємія;
  • гіпералюмініємія;
  • гіпофосфатемія, застосування протягом тривалого часу або у високих дозах, або навіть у звичайних дозах пацієнтам, які знаходяться на дієті із низьким вмістом фосфору, або у дітей віком до 2 років, може призводити до посилення кісткової резорбції, гіперкальціурії та остеомаляції (див. розділ «Належні заходи безпеки при застосуванні»).

Лікарська взаємодія:

У пацієнтів з нирковою недостатністю тривале застосування високих доз солей алюмінію та магнію може призводити до розвитку енцефалопатії, деменції, мікроцитарної анемії або погіршити перебіг остеомаляції, індукованої діалізом.

Алюмінію гідроксид може бути небезпечний для пацієнтів з порфірією, які отримують гемодіаліз.

При застосуванні препарату у рекомендованих дозах побічні ефекти виникають рідко.

З боку імунної системи

Реакції гіперчутливості, такі як свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк та анафілактичні реакції.

З боку шлунково-кишкового тракту

Діарея або запори (див. розділ «Належні заходи безпеки при застосуванні»).

Метаболічні та аліментарні розлади

  • гіпермагніємія;
  • гіпералюмініємія;
  • гіпофосфатемія, застосування протягом тривалого часу або у високих дозах, або навіть у звичайних дозах пацієнтам, які знаходяться на дієті із низьким вмістом фосфору, або у дітей віком до 2 років, може призводити до посилення кісткової резорбції, гіперкальціурії та остеомаляції (див. розділ «Належні заходи безпеки при застосуванні»).

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25ºС у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

№40 (10х4): по 10 таблеток у блістері; по 4 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Власник торгової ліцензії

ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», Україна/Sanofi-Aventis Ukraine LLC, Ukraine.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Маалокс таблетки
Виробник:Санофі С.п.А.
Форма випуску:№40 (10х4): по 10 таблеток у блістері; по 4 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9220/02/01 від 02.01.2019
Міжнародне непатентоване найменування:Ordinary salt combinations
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:
  • діючі речовини: алюмінію гідроксид та магнію гідроксид;
  • 1 таблетка містить алюмінію гідроксиду 400 мг, магнію гідроксиду 400 мг;
  • допоміжні речовини: маніт (E 421), сорбіт (E 420), сахарин натрію (Е 954), порошок м’ятного ароматизатора, магнію стеарат, цукор кондитерський з крохмалем, сахароза.
Фармакотерапевтична група:Антациди. Комбінація простих солей.
Код АТС:A02AD01 - Просте поєднання солей
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Вилікувати гайморит за 3 дні
Як лікувати гайморит у домашніх умовах — препарати...
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Реклама
Вчені встановили, як змінюються симптоми екземи кожні 20 років
Екзема, також відома як атопічний дерматит, є поши...
Популярний підсолоджувач може бути смертельно небезпечним: експерти
Еритрит є одним з поліолів, природних підсолоджува...
Реклама