Автор: Герасименко Олег Вадимович
Дата оновлення: 3 March 2020

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: одна таблетка в свій склад включає 48 міліграм магнію і 5 міліграм піридоксину.

Інші компоненти: полівініловий спирт, целюлоза, діоксид кремнію, стеарат магнію, тальк.

Лікарська форма:

пігулки

Виробник:

Непосредственное производство: Київський вітамінний завод, ПАТ, м.Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Комплекс вітамінів групи В з мінералами.

Фармакологічні властивості:

Речовини, що входять до основного складу засобу, грають дуже важливу роль в метаболічних процесах організму.

Магній бере участь в нервовій провідності, в синтезі нуклеїнових кислот, впливає на склад крові, регулює обмін вуглеводів, жирів,

Піридоксин бере участь в амінокислотному обміні, допомагає транспортувати амінокислоти в клітини, сприяє обміну ціанокобаламіну, фолієвої к-ти, допомагає синтезувати порфірини (білки) і жирні кислоти.

Показання до застосування:

Препарат Магнікум призначають в разі дефіцитного стану щодо магнію або вітаміну В6.

Використовують, як профілактичний засіб при підвищеній втомлюваності, зниженій розумовій діяльності, депресивних станах. Використовують при низькій кількості магнію в організмі після тривалого куріння або алкогольної залежності.

Застосовують разом з л / з для лікування серця та судин.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного зі складових засобу.

Не використовують хворим з недостатність роботи нирок.

Протипоказаний для використання при надмірних кількостях магнію і піридоксину в організмі.

При діареї не використовують.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Чи приймати Магнікум при вагітності визначає фахівець після індивідуального огляду.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Прийом таблеток Магнікум не впливає на діяльність, що вимагає підвищеної пильності.

Спосіб застосування та дози:

Магнікум приймають внутрішньо, дорослим людям і дітям від 12 років у кількості дві таблетки один р / добу або одна-дві таблетки два р / добу.

Передозування:

Не викликає токсичних ефектів. Однак, це може спровокувати підвищене накопичення магнію у людей з недостатністю роботи нирок. При перших проявах розладів травлення, порушення роботи головного мозку і зниження тиску необхідно звернутися до лікаря.

Побічні дії:

Іноді виникає порушення роботи шлунково-кишкового тракту, яке проявляється в запорах, проносах, нудоті. Також можливе виникнення алергічних реакцій.

Лікарська взаємодія:

Заборонено поєднувати Магнікум з сечогінними засобами, антимікробними, препаратами, що мають в складі фосфати. Не приймають з м'язовими релаксантами.

Строго заборонено приймати Магнікум з леводопою.

Термін придатності:

Не викликає токсичних ефектів. Однак, це може спровокувати підвищене накопичення магнію у людей з недостатністю роботи нирок. При перших проявах розладів травлення, порушення роботи головного мозку і зниження тиску необхідно звернутися до лікаря.

Умови зберігання:

Для застосування придатний два роки.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки Магнікум упаковують в блістери по 10 штук, по 5 блістерів в упаковці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить магнію лактату дигідрату 470 мг, що еквівалентно магнію 48 мг і піридоксину гідрохлориду 5 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, спирт полівініловий, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат;

оболонка: суміш для плівкового кишковорозчинного покриття Acryl-EZE White (кополімер метакрилової кислоти, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію бікарбонат, натрію лаурилсульфат, тальк, титану діоксид (Е 171), триетил цитрат).

Лікарська форма:

пігулки

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки довгастої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору.

Виробник:

Киевский витаминный завод, ПАО, г.Киев, Украина

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Комплекс вітамінів групи В з мінералами.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Терапевтичні ефекти препарату є результатом синергічної дії двох його активних компонентів, широка участь яких у біохімічних реакціях організму людини та тварин добре відома.

Магній – незамінний складник усіх ферментативних, АТФ-залежних реакцій; він бере участь у метаболізмі вуглеводів, білків та жирів, а також в окисно-відновних реакціях.

Магній активує гліколітичні ферменти, ферменти клітинного окиснення, ферменти синтезу нуклеїнових кислот; він також відіграє важливу роль у процесах скорочення міокарда. Магній – стабілізатор тромбоцитів та фібриногену. Патогенетична роль дефіциту магнію при артеріальній гіпертензії, спазмі судин, неопластичних захворюваннях та сечокам’яній хворобі є загальновизнаною. Магнієві належить провідна роль у нервово-м´язовому збудженні – у цьому процесі він є антагоністом кальцію.

Піридоксин бере участь головним чином у метаболізмі амінокислот, у вигляді піридоксальфосфату входить до складу ферментів, що каталізують декарбоксилування і переамінування, а також вуглеводів та жирів. Сприяє транспортуванню амінокислот крізь мембрану, необхідний для активації фосфорилази, утворення нейромедіаторів, гамма-аміномасляної кислоти, гліцину, серотоніну. Бере участь в обміні вітаміну В12, фолієвої кислоти, синтезі порфіринів, ненасичених жирних кислот. Активує метаболічні процеси у міокарді, особливо при гіпоксії, може мати нейротропну, гемопоетичну, кардіотропну та гепатотропну властивість. Механізм взаємодії магнію та вітаміну В6 поки що точно не встановлений. Симптоми дефіциту, а також передозування обох компонентів подібні, однак явища дефіциту вітаміну В6виразніші при одночасному дефіциті магнію, оскільки магній необхідний для активації піридоксин-залежних ферментативних систем.

Фармакокінетика.

Одночасне застосування магнію та піридоксину збільшує швидкість абсорбції магнію в кишечнику, покращує його трансмембранне проходження до клітин внаслідок утворення хелатного комплексу вітаміну В6-магній-амінокислоти, збільшує концентрацію магнію у плазмі та еритроцитах, а також зменшує його екскрецію із сечею.

Показання до застосування:

Профілактика ускладнень, пов’язаних з дефіцитом магнію та/або вітаміну В6.

Лікарський засіб також можна застосовувати з профілактичною метою при наступних станах:

хронічна фізична і розумова втома, дратівливість, підвищений ризик стресу, депресія, розлади сну, міалгії, для профілактики атеросклерозу та інфаркту міокарда.

Магнікум також можна застосовувати при гіпомагніємії внаслідок тривалого паління та зловживання алкоголем, тривалого застосування проносних, контрацептивних засобів, деяких діуретиків або осмотичного діурезу у хворих на діабет з постійною гіперглікемією.

У комплексному лікуванні серцево-судинних захворювань, таких як артеріальна гіпертензія (АГ), застійна серцева недостатність, аритмії серця, у хворих, які одужують після перелому кісток, та у комплексному лікуванні остеопорозу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв), гіпермагніємія, гіпервітаміноз вітаміну В6, AV-блокада, тяжка міастенія, хвороба Паркінсона (що лікується леводопою без супутнього застосування периферичних інгібіторів декарбоксилази леводопи), тяжка артеріальна гіпотензія, діарея.

Особливості застосування:

При помірній нирковій недостатності необхідно вживати заходи щодо попередження виникнення гіпермагніємії (регулярно контролювати вміст магнію у сироватці крові та уникати тривалого застосування лікарського засобу у високих дозах). Пацієнтам із серцевою та нирковою недостатністю слід перед початком лікування лікарським засобом проконсультуватися з лікарем.

Якщо після 1 місяця лікування не відзначається поліпшення стану, лікарський засіб слід відмінити.

У разі супутнього дефіциту кальцію дефіцит магнію слід усунути до початку введення додаткового прийому кальцію.

Зловживання піридоксином може зумовити розвиток сенсорної нейропатії за умови його прийому у високих дозах ( > 200 мг/добу) протягом тривалого періоду часу (тобто протягом кількох місяців або років). Цей ефект зазвичай має оборотний характер, зникаючи після припинення прийому препарату.

У пацієнтів із тяжким дефіцитом магнію застосування лікарського засобу слід розпочинати з його введення внутрішньовенним шляхом. Це також показане пацієнтам з мальабсорбцією.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Невідомо, чи становить застосування лікарського засобу будь-який ризик для плода, оскільки відповідних досліджень у період вагітності не проводилося. Тому питання щодо застосування лікарського засобу у період вагітності або годування груддю вирішує індивідуально щодо кожного пацієнта лише лікар із урахуванням співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Лікарський засіб не впливає на здатність керувати автотранспортними засобами і роботу з потенційно небезпечними механізмами.

Діти:

Лікарський засіб застосовувати дітям віком від 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Профілактика: дорослі та діти віком від 12 років – 2 таблетки 1 раз на добу або 1-2 таблетки 2 рази на добу.

Лікування: лише за призначенням лікаря. Термін лікування визначає лікар.

Таблетку слід ковтати цілою та запивати склянкою води.

Передозування:

Передозування магнію при його пероральному застосуванні зазвичай не призводить до розвитку токсичних реакцій у пацієнтів з нормальною функцією нирок. Однак у пацієнтів з нирковою недостатністю може розвинутися інтоксикація магнієм. Токсичні ефекти при цьому залежать від рівнів магнію у крові.

Симптоми: нудота, блювання, артеріальна гіпотензія, пригнічення центральної нервової системи, м'язова слабкість, пригнічення дихання, патологічні зміни на ЕКГ, кома, зупинка серця та параліч дихання, анурія, біль у кінцівках, порушення рефлекторних функцій.

Лікування: регідратація, форсований діурез. При нирковій недостатності необхідний гемодіаліз або перитонеальний діаліз. Симптоматична терапія.

Побічні дії:

Дуже рідко – розлади з боку шлунково-кишкового тракту (біль у животі, запор, діарея, нудота, блювання); алергічні реакції, у тому числі свербіж, кропив’янка, шкірний висип.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування препаратів, що містять фосфати і солі кальцію, надлишок ліпідів може значно зменшувати всмоктування магнію у шлунково-кишковому тракті. Діуретики, цисплатин, циклосерин, мінералокортикоїди збільшують виведення магнію з сечею. Аміноглікозидні антибіотики, релаксанти скелетної мускулатури та колістин при супутньому застосуванні з препаратом можуть спричиняти м’язовий параліч.

Магній зменшує абсорбцію теофіліну, тетрацикліну, препаратів заліза, фторидів та пероральних антикоагулянтів – похідних варфарину. При одночасному застосуванні препарату з пероральними тетрациклінами проміжок між застосуванням цих препаратів має бути не менше 3 годин, щоб попередити негативний вплив Магнікуму на абсорбцію тетрациклінів із травного каналу.

Застосування циклосерину, гідралізину, ізоніазиду, пеніциламіну та пероральних контрацептивів збільшує потребу у вітаміні В6.

Протипоказані комбінації: слід уникати одночасного застосування з леводопою, оскільки при цьому дія леводопи інгібується, коли її застосування не супроводжується прийомом інгібіторів периферичної допа-декарбоксилази. Застосування піридоксину у будь-яких кількостях не показане, якщо прийом леводопи не супроводжується прийомом інгібіторів допа-декарбоксилази.

Термін придатності:

Передозування магнію при його пероральному застосуванні зазвичай не призводить до розвитку токсичних реакцій у пацієнтів з нормальною функцією нирок. Однак у пацієнтів з нирковою недостатністю може розвинутися інтоксикація магнієм. Токсичні ефекти при цьому залежать від рівнів магнію у крові.

Симптоми: нудота, блювання, артеріальна гіпотензія, пригнічення центральної нервової системи, м'язова слабкість, пригнічення дихання, патологічні зміни на ЕКГ, кома, зупинка серця та параліч дихання, анурія, біль у кінцівках, порушення рефлекторних функцій.

Лікування: регідратація, форсований діурез. При нирковій недостатності необхідний гемодіаліз або перитонеальний діаліз. Симптоматична терапія.

Умови зберігання:

2 роки. 

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Редакція

Автор: Герасименко Олег Вадимович