UA RU

Медулак (Lactulose) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

Безпосереднє виробництво: АВС Фармачеутічі С.п.А. для "Уорлд Медицин Лтд", Італія/Великобританія

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби. Осмотичні проносні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: лактулоза (lactulose);1 мл сиропу містить лактулози 667 мг;допоміжні речовини: натрію бензоат (Е 211), вода очищена.

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

АВС Фармачеутічі С.п.А. для "Уорлд Медицин Лтд", Італія/Великобританія

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби. Осмотичні проносні засоби.

Показання до застосування:

Запори: регуляція фізіологічного ритму кишечнику.Стани, що потребують пом’якшення калових мас та полегшення дефекації (при геморої до та після операцій, у тому числі на кишечнику та аноректальній зоні).Портосистемна печінкова енцефалопатія: лікування і профілактика печінкової коми і прекоми.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату.Галактоземія.Непрохідність кишечнику.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Обмежені дані застосування лактулози вагітними не свідчать про токсичність відносно дефектів розвитку або фето/неонатальну токсичність. Дослідження на тваринах не вказують на наявність прямих або непрямих шкідливих впливів на вагітність, розвиток ембріона і плода, пологи або постнатальний розвиток.За необхідності може бути розглянуте питання про застосування препарату під час вагітності і годування дитини груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Медулак не впливає або має неістотний вплив на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмами, що вимагають високої швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Проносні засоби слід застосовувати дітям тільки у виняткових випадках і під контролем лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Медулак застосовують внутрішньо. Тривалість лікування й дози встановлюються лікарем.Режим та дозу потрібно підбирати, виходячи з клінічного ефекту та залежно від індивідуальних потреб.При запорах препарат застосовують 1 раз на добу, вранці, під час приймання їжі. Під час першого прийому ефект настає через 1-2 доби. Дозу збільшують у тому випадку, якщо протягом 2 діб застосування препарату не спостерігається поліпшення стану хворого.Дозування (із врахуванням, що столова ложка відповідає 15 мл, чайна ложка - 5 мл сиропу):

Вік Початкова доза Підтримуюча доза
Дорослі 15-45 мл 15-30 мл
Діти віком 7-14 років 15 мл 10-15 мл
Діти віком 3-6 років 5-10 мл 5-10 мл
Діти віком до 3 років 5 мл 5 мл

Як правило, доза може бути знижена після 2 днів застосування залежно від потреби хворого.Стани, що потребують пом’якшення калових мас та полегшення дефекації.Дозування та спосіб прийому такі, як при запорах.Печінкова кома і прекома.Початкова доза для дорослих – 30-45 мл 3-4 рази на добу. Підтримуючу дозу підбирають таким чином, щоб досягти двох-трьох м’яких випорожнень на добу. Лікування може тривати три місяці і більше.У випадку неможливості перорального прийому препарат призначають у вигляді клізм(300 мл препарату змішують з 700 мл води або фізіологічного розчину).

Передозування:

Симптоми: можливі діарея, біль у ділянці живота.Лікування: зменшення дози або припинення застосування препарату.

Побічні дії:

Протягом перших днів лікування може виникнути метеоризм, який минає через кілька днів. При прийманні препарату у дозах, що перевищують рекомендовані, може виникнути біль у животі та діарея. У такому разі дозу треба зменшити. Під час застосування високих терапевтичних доз протягом тривалого часу (зазвичай тільки у хворих з печінковою недостатністю і енцефалопатією) може спостерігатися електролітний дисбаланс внаслідок діареї.Шлунково-кишкові порушення: метеоризм, біль у животі, нудота і блювання; діарея (при надто високих дозах).Відхилення лабораторних показників: електролітний дисбаланс внаслідок діареї.

Лікарська взаємодія:

Одночасний прийом антибіотиків та антацидних препаратів з Медулак знижує його ефективність.При одночасному застосуванні препарату Медулак з кишковорозчинними препаратами зрН-залежним вивільненням необхідно враховувати, що лактулоза знижує рН вмісту кишечнику і змінює вивільнення цих препаратів.

Термін придатності:

3 роки.Термін придатності після першого відкриття – 12 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі до 25 °C в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

180 мл сиропу у скляних флаконах янтарного кольору; 1 флакон у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарикова Юлия
Врач педиатр
неонатолог

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького - педиатрический факультет

Знание английского

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.