Метродент гель оригінальний інструкція по застосуванню

Метродент гель оригінальний фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Метродент гель зуб., ананас., по 20 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
UA/7951/01/01 від 20.02.2018
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: метронідазолубензоат (metronidazole), розчинхлоргексидинуглюконату (chlorhexidine);

1 г гелю містить метронідазолу бензоату в перерахунку на метронідазол 10 мг та хлоргексидину глюконату розчин у перерахунку на хлоргексидину глюконат 2,5 мг;

допоміжні речовини:

Метродент® оригінальний: карбомер-934 Р, ментол, пропіленгліколь, сахарин натрію, вода очищена, триетаноламін, бутилгідроксіанізол (Е 320), бутилгідрокситолуол (E 321), полісорбат 60;

Метродент® з лимонним ароматом: карбомер-934 Р, ментол, пропіленгліколь, сахарин натрію, вода очищена, триетаноламін, бутилгідроксіанізол (Е 320), бутилгідрокситолуол (E 321), полісорбат 60, ароматизатор лимонний;

Метродент® з полуничним ароматом: карбомер-934 Р, ментол, пропіленгліколь, сахарин натрію, вода очищена, триетаноламін, бутилгідроксіанізол (Е 320), бутилгідрокситолуол (E 321), полісорбат 60, ароматизатор полуничний;

Метродент® з ананасовим ароматом: карбомер-934 Р, ментол, пропіленгліколь, сахарин натрію, вода очищена, триетаноламін, бутилгідроксіанізол (Е 320), бутилгідрокситолуол (E 321), полісорбат 60, ароматизатор ананасовий.

Основні фізико-хімічні властивості:

Напівпрозорий, майже білого кольору гель із специфічним запахом.

Виробник:

Енк’юб Етікалз Прайвіт Лімітед, ІндіÑ / Encube Ethicals Private Limited, India

Місцезнаходження виробника:

Дільниця № С-1, Мадкайм Індастріал Естейт, Мадкайм, Пост Мардол, Понда, Гоа — 403 404, ІндіÑ / Plot No. C-1, Madkaim Industrial Estate, Madkaim, Post Mardol, Ponda, Goa — 403 404, India.

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні та антисептичні препарати для місцевого застосування у стоматології.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Метродент®, гель зубний, — комбінований протимікробний препарат для комплексного лікування і профілактики інфекційно-запальних захворювань порожнини рота. Ефективність препарату зумовлена наявністю у його складі таких активних компонентів, як метронідазол та хлоргексидину глюконат.

Метронідазол — похідна нітроімідазолу, що чинить антипротозойну та антибактеріальну дію щодо анаеробів: Porphyrоmonas gingivalis, Prevotella intermedia, P. denticola, Fusobacterium fusiformis, Wolinella recta, Eikenella corrodens, Borrelia vincenti, Bacteroides melaninogenicus, Selenomonas spp.

Хлоргексидину глюконат — антисептик бактерицидної дії, активний щодо широкого кола вегетативних форм грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, а також дріжджів, дерматофітів та ліпофільних вірусів.

Механізм дії метронідазолу полягає у біохімічному відновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних мікроорганізмів та найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупа метронідазолу взаємодіє з ДНК клітинами мікроорганізмів, пригнічуючи синтез нуклеїнових кислот, що призводить до загибелі бактерій.

Бактерицидний ефект хлоргексидину зумовлений зв’язуванням катіонів з негативно зарядженими стінками бактеріальних клітин екстрамікробних комплексів. У низьких концентраціях хлоргексидин спричиняє порушення осмотичної рівноваги бактеріальних клітин і вихід із них калію та фосфору, призводить до бактеріостатичного ефекту. При високих концентраціях хлоргексидину цитоплазматичний вміст бактеріальної клітини осаджується, що врешті-решт призводить до загибелі бактерії.

Фармакокінетика.

Мінімальна концентрація метронідазолу, потрібна для пригнічення 50 % штамів (МІК50), нижче 1 мкг/мл для анаеробних бактерій. При місцевому застосуванні концентрація метронідазолу у ділянці ясен вища, ніж при пероральному застосуванні препарату, тому зменшення кратності призначення Метроденту® призводить до зменшення ризику розвитку системних побічних явищ. Метронідазол та його метаболіти виводиться з організму в основному нирками. Знижена функція нирок не змінює фармакокінетики однієї дози метронідазолу.

У разі проковтування надлишку хлоргексидину під час його місцевого застосування у складі стоматологічного гелю з травного тракту абсорбується приблизно 1 % дози, що потрапила до шлунка. Хлоргексидин не кумулюється в організмі та метаболізується мінімально.

Показання до застосування:

Препарат показаний тільки для стоматологічного застосування.

У складі комплексного лікування інфекційно-запальних захворювань ротової порожнини, спричинених чутливими до метронідазолу збудниками, таких як:

  • гострий або хронічний катаральний гінгівіт;
  • гострий або хронічний гіпертрофічний гінгівіт;
  • гострий виразково-некротичний гінгівостоматит Венсана;
  • гострий або хронічний генералізований пародонтит;
  • травми слизової оболонки, спричинені використанням зубних протезів;
  • альвеоліт після видалення зубів;

Для профілактики загострень хронічного гінгівіту та пародонтиту.

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до метронідазолу або до похідних нітроімідазолу, хлоргексидину або до інших компонентів препарату.

Особливості застосування:

Під час застосування препарату Метродент® не можна вживати алкоголь, оскільки це може призвести до виникнення спазмів шлунка, нудоти, блювання, головного болю і припливів. Слід уникати потрапляння гелю в очі.

Застосування препарату не заміняє гігієнічне чищення зубів.

У хворих із супутніми гінгівітами або пародонтитами відсутність або наявність запалення ясен після лікування Метродентом® не слід використовувати для визначення загальної картини пародонтозу.

Метродент®, зубний гель, може спричиняти забарвлення поверхонь зубів, пломб, спинки язика. Забарвлення може бути більш явним у хворих із вираженим зубним нальотом.

Зубні нальоти, які можуть виявлятися при застосуванні препарату, можна усунути із більшості поверхонь професійними профілактичними засобами. Якщо природний відтінок цих поверхонь не відновлюється після проведених профілактичних заходів, застосування Метроденту® слід припинити.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не слід застосовувати препарат у період вагітності.

За необхідності лікування препаратом слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Невідома.

Діти:

Не рекомендується призначати препарат пацієнтам віком до 18 років.

Спосіб застосування та дози:

Гель Метродент® застосовують у стоматології дорослим. Гель наносити на ясна 2 рази на добу не менше ніж через 3 години. Після нанесення гелю протягом 30 хвилин не можна вживати їжу та полоскати рот.

Середня тривалість лікування — 7—10 днів.

Передозування:

Випадки передозування при місцевому застосуванні гелю Метродент® не зареєстровані. Випадкове або навмисне проковтування великої кількості гелю може призвести до загострення побічних реакцій, що спершу були спричинені метронідазолом (хлоргесидин практично не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту).

Симптоми: можливе посилення побічних ефектів, нудота, блювання, запаморочення. У більш серйозних випадках можуть спостерігатися парестезія та судоми.

Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія.

Побічні дії:

Після місцевого застосування Метроденту® ризик розвитку системних побічних явищ незначний, однак можуть спостерігатися нижченаведені реакції.

З боку шлунково-кишкового тракту: металевий присмак у роті; гіркий присмак у роті; нудота; Метродент® може спричинити появу нальотів на слизовій оболонці порожнини рота, на поверхні зубів та язика.

З боку нервової системи: головний біль.

Місцеві реакції: подразнення, включаючи печіння у місці аплікації.

З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи висипання на шкірі, свербіж, кропив’янку, ангіоневротичний набряк; був описаний один випадок набряку повік як прояв ангіоневротичної реакції.

З боку органів зору: при потраплянні гелю на ділянку, близьку до очей, може з’явитися сльозотеча, сухість слизової оболонки та нетривале почервоніння.

Лікарська взаємодія:

При місцевому застосуванні Метроденту® взаємодія з іншими лікарськими засобами мінімальна, але повністю виключити можливість таких реакцій не можна, тому слід бути обережними при призначенні інших препаратів.

Варфарин та інші кумаринові антикоагулянти. Метронідазол посилює антикоагулянтну дію, що призводить до подовження протромбінового часу.

Дисульфірам. Одночасне застосування посилює токсичність препаратів, що може призвести до розвитку неврологічних симптомів.

Фенобарбітал, фенітин. При одночасному застосуванні з метронідазолом понижується антимікробна активність останнього. Причина — прискорений метаболізм метронідазолу.

Циметидин пригнічує метаболізм метронідазолу, що може спричинити підвищення концентрації метронідазолу у сироватці крові.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °C. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 20 г в алюмінієвій тубі; по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Заявник:

Органосин Лайф Саєнсиз Пвт. Лтд./Organosyn Life Sciences Pvt. Ltd.Сі-88, Кірті Нагар, Нью Делі – 110 015, Індія/C-88 Kirti Nagar, New Delhi – 110 015, India.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Метродент гель оригінальний
Виробник:Енк’юб Етікалз Прайвіт Лімітед, ІндіÑ / Encube Ethicals Private Limited, India
Форма випуску:

По 20 г в алюмінієвій тубі; по 1 тубі в картонній коробці.

Реєстраційне посвідчення:UA/7951/01/01 від 20.02.2018
Міжнародне непатентоване найменування:Comb drug
Умови відпуску:

Без рецепта.

Склад:

діючі речовини: метронідазолубензоат (metronidazole), розчинхлоргексидинуглюконату (chlorhexidine);

1 г гелю містить метронідазолу бензоату в перерахунку на метронідазол 10 мг та хлоргексидину глюконату розчин у перерахунку на хлоргексидину глюконат 2,5 мг;

допоміжні речовини:

Метродент® оригінальний: карбомер-934 Р, ментол, пропіленгліколь, сахарин натрію, вода очищена, триетаноламін, бутилгідроксіанізол (Е 320), бутилгідрокситолуол (E 321), полісорбат 60;

Метродент® з лимонним ароматом: карбомер-934 Р, ментол, пропіленгліколь, сахарин натрію, вода очищена, триетаноламін, бутилгідроксіанізол (Е 320), бутилгідрокситолуол (E 321), полісорбат 60, ароматизатор лимонний;

Метродент® з полуничним ароматом: карбомер-934 Р, ментол, пропіленгліколь, сахарин натрію, вода очищена, триетаноламін, бутилгідроксіанізол (Е 320), бутилгідрокситолуол (E 321), полісорбат 60, ароматизатор полуничний;

Метродент® з ананасовим ароматом: карбомер-934 Р, ментол, пропіленгліколь, сахарин натрію, вода очищена, триетаноламін, бутилгідроксіанізол (Е 320), бутилгідрокситолуол (E 321), полісорбат 60, ароматизатор ананасовий.

Фармакотерапевтична група:Протимікробні та антисептичні препарати для місцевого застосування у стоматології.
Заявник:Органосин Лайф Саєнсиз Пвт. Лтд.
Адреса заявника:Сі-88, Кірті Нагар, Нью Делі – 110 015, Індія
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама