Метролавін мазь інструкція по застосуванню

Метролавін мазь фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Метролавін мазь по 40 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
UA/11518/01/01 від 18.11.2020
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 г мазі містить: лідокаїну гідрохлорид — 40 мг, метронідазол — 20 мг, хлорамфенікол — 10 мг;

допоміжні речовини: макроголи.

Виробник:

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка»

Місцезнаходження виробника:

610610, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Фармакотерапевтична група:

Антибіотики та хіміотерапевтичні засоби, комбінації

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Мазь Метролавін — комплексний препарат, що проявляє антимікробні, місцевознеболювальні та протизапальні властивості. Антимікробна дія забезпечується метронідазолом та хлорамфеніколом, які проявляють широкий спектр антибактеріальної активності щодо аеробних та анаеробних мікроорганізмів — збудників гнійно-некротичних процесів: стафілокока, протея, синьогнійної палички, кишкової палички, клебсієли, клостридій, бактероїдів, превотели, пептострептокока. За рахунок місцевого анестетика лідокаїну мазь чинить виражену та тривалу знеболювальну дію. Макроголи, маючи властивості основи, посилюють проникнення активних компонентів мазі в глибокі шари шкіри та проявляють виражену осмотичну активність, що забезпечує адсорбцію гнійно-некротичних мас та ексудату з рани.

Вказаний комплекс фармакологічних властивостей забезпечує лікувальну ефективність мазі Метролавін при гнійних ранах та опіках на І (гнійно-некротичній) фазі ранового процесу, яка супроводжується вираженим інфекційним і запальним процесом та болем.

Фармакокінетика.

Не вивчалася.

Показання до застосування:

Лікування гнійних ран та опіків у гнійно-некротичній фазі ранового процесу, спричинених аеробно-анаеробною інфекцією; карбункули, фурункули, флегмони у І фазі ранового процесу (перша доба після операцій).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до інших місцевих анестетиків амідного типу, до похідних імідазолу, парабенів та подібних сполук; псоріаз, екзема, грибкові ураження шкіри, активний оперізувальний герпес, атопічний дерматит; ІІ фаза ранового процесу (грануляція і проліферація), ІІІ фаза (епітелізація і рубцювання) ранового процесу, підвищена чутливість до будь-якого з компонентів лікарського засобу, період вагітності або годування груддю, дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Мазь Метролавін призначати з обережністю хворим з порушенням кровотворення, захворюваннями серця та печінки. При нанесенні мазі на рану з великою поверхнею або при тривалому застосуванні мазі потрібен контроль за роботою серця, печінки та показниками кровотворення, оскільки всмоктування у кров компонентів мазі метронідазолу і хлорамфеніколу може призвести до порушення кровотворення, роботи серця та печінки. З обережністю застосовувати при гострих захворюваннях, ослабленим хворим, пацієнтам літнього віку, при нирковій недостатності.Слід запобігати попаданню мазі в очі. Не можна наносити на слизові оболонки. Застосування препарату може призвести до сенсибілізації шкіри, що супроводжується розвитком реакції підвищеної чутливості при подальшому застосуванні цього препарату зовнішньо або у вигляді лікарських форм системної дії.Мазь Метролавин назначать с осторожностью больным с нарушениями кроветворения, заболеваниями сердца и печени. При нанесении мази на рану с обширной поверхностью или при длительном применении мази необходим контроль за работой сердца, печени и показателями кроветворения, поскольку всасывание в кровь компонентов мази метронидазола и хлорамфеникола может привести к нарушению кроветворения, работы сердца и печени. С осторожностью применять при острых заболеваниях, ослабленным больным, пациентам пожилого возраста, при почечной недостаточности. Следует предотвращать попадание мази в глаза. Нельзя наносить на слизистые оболочки. Применение препарата может привести к сенсибилизации кожи, сопровождающейся развитием реакции повышенной чувствительности при дальнейшем применении этого препарата наружно или в виде лекарственных форм системного действия.Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий.Лидокаина гидрохлорид. Под влиянием ингибиторов моноаминооксидазы возможно усиление местноанестезирующего действия лидокаина. Необходимо с осторожностью применять больным, которые принимают противоаритмические препараты І класса (например, токаинид, мексилетин); другие местные анестетики, поскольку возможен риск возникновения совокупных системных эффектов.Метронидазол. При местном применении взаимодействие с другими лекарственными средствами маловероятно. Применение метронидазола у пациентов, получающих антикоагулянтные средства, может приводить к увеличению времени образования протромбина. С осторожностью применять с фенобарбиталом, дисульфирамом, циметидином, алкоголем.Хлорамфеникол. Совместное применение хлорамфеникола с эритромицином, олеандомицином, нистатином и леворином повышает антибактериальную активность средства, а с солями бензилпенициллина – понижает. Хлорамфеникол несовместим с цитостатиками, сульфаниламидами, дифенилом, барбитуратами, производными пиразолона и алкоголем.

Особливості застосування:

Мазь Метролавін призначати з обережністю хворим з порушенням кровотворення, захворюваннями серця та печінки.

При нанесенні мазі на рану з великою поверхнею або при тривалому застосуванні мазі потрібен контроль за роботою серця, печінки та показниками кровотворення, оскільки всмоктування у кров компонентів мазі метронідазолу і хлорамфеніколу може призвести до порушення кровотворення, роботи серця та печінки.

З обережністю застосовувати при гострих захворюваннях, ослабленим хворим, пацієнтам літнього віку, при нирковій недостатності.

Слід запобігати попаданню мазі в очі. Не можна наносити на слизові оболонки. Застосування препарату може призвести до сенсибілізації шкіри, що супроводжується розвитком реакції підвищеної чутливості при подальшому застосуванні цього препарату зовнішньо або у вигляді лікарських форм системної дії.

Під час застосування препарату слід уникати прямого потрапляння сонячних променів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовувати дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Мазь Метролавін застосовувати місцево після первинної хірургічної обробки ран, яка включає видалення некротичних тканин і гнійного ексудату з наступним промиванням рани розчином антисептичного засобу. Мазь наносити безпосередньо на уражену поверхню 1 раз на добу або на стерильні марлеві серветки, якими слід закривати ранову поверхню, після чого накладати стерильну пов’язку. перев’язку робити 1 раз на добу щодня до повного очищення рани від гнійно-некротичних мас та до початку формування грануляційної тканини.

Для лікування опіків шкіри, ускладнених гнійною ексудацією, мазь Метролавін застосовувати після первинного очищення та туалету рани. Мазь наносити безпосередньо на опікову рану, після чого накладати стерильну пов’язку, або на пов’язку, якою потім закрити рану. Перев’язку робити через день або 1 раз у 2—3 дні залежно від кількості гнійного ексудату до повного очищення рани та початку формування грануляцій.

Максимальна добова доза мазі для дорослих становить 75 г, для дітей віком від 12 років — 25 г. Тривалість курсу лікування залежить від тяжкості захворювання і становить 1—2 тижні. У разі глибокої локалізації інфекції у м’яких тканинах мазь застосовувати сумісно з антибактеріальними препаратами системної дії.

Передозування:

При тривалому застосуванні або при неправильному використанні та застосуванні на ушкоджену шкіру може збільшитися концентрація лідокаїну в плазмі крові.

Побічні дії:

З боку шкіри: реакції у місці застосування, включаючи подразнення, свербіж, набряк у місці нанесення мазі, висипання, печіння.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

Порушення метаболізму міокарда, підвищення рівня трансаміназ та порушення кровотворення.

При правильному застосуванні розвиток системних побічних реакцій малоймовірний, оскільки надходження лідокаїну в системний кровообіг є незначним. Системні побічні реакції, пов’язані з лідокаїном, ідентичні за проявами до таких, що пов’язані з місцевими анестетиками амідної групи. Системні побічні ефекти метронідазолу є малоймовірними через те, що концентрації, які досягаються у результаті місцевого застосування, є дуже низькими.

Лікарська взаємодія:

Лідокаїну гідрохлорид. Під впливом інгібіторів моноаміноксидази можливе посилення місцевоанестезуючої дії лідокаїну.Необхідно з обережністю застосовувати хворим, які приймають протиаритмічні препарати І класу (наприклад, токаїнід, мексилетин), інші місцеві анестетики, оскільки є ризик виникнення сукупних системних ефектів.

Метронідазол. При місцевому застосуванні взаємодія з іншими лікарськими засобами малоймовірна. Застосування метронідазолу пацієнтам, які одержують антикоагулянтні засоби, може призводити до подовження часу утворення протромбіну.З обережністю застосовувати з фенобарбіталом, дисульфірамом, циметидином, алкоголем.

Хлорамфенікол. Сумісне застосування хлорамфеніколу з еритроміцином, олеандоміцином, ністатином та леворином підвищує антибактеріальну активність засобу, а з солями бензилпеніциліну — знижує. Хлорамфенікол несумісний з цитостатиками, сульфаніламідами, дифенілом, барбітуратами, похідними піразолону та алкоголем.

Термін придатності:

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в холодильнику при температурі від 2 °С до 8 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 40 г мазі у тубі № 1; у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D:

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама