Мітоміцин-С Кіова інструкція по застосуванню

Мітоміцин-С Кіова фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Мітоміцин-С Кіова порошок д/приг. р-ну д/ін. по 20 мг у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/8970/01/01 від 24.09.2008. Наказ № 541 від 24.09.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: mitomycin;1 флакон містить 2 мг, 10 мг або 20 мг мітоміцину;допоміжна речовина: натрію хлорид.

Основні фізико-хімічні властивості:

пурпурово-блакитні кристали або кристалічний порошок. Слабкорозчинний у воді, метанолі або ацетоні, майже нерозчинний в етилацетаті або хлороформі і практично нерозчинний в ефірі або вуглецю тетрахлориді.

Виробник:

Кіова Хакко Кірин Ко. Лтд для "Нордік Фарма с.р.о.", Японія/Чеська Республіка

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Протипухлинний ефект: Мітоміцин С КІОВА має широкий спектр протипухлинної активності і сильної дії проти пересаджених пухлинних клітин, наприклад, карцинома Ерліха, саркома 180, Лейкемія РЗ88, саркома Йошида.Механізм дії.Мітоміцин С КІОВА здатний комбінуватися з ДНК у ракових клітинах і уповільнювати репродукцію ДНК за допомогою утворення перехресного зв'язку з подвійною скрученою ДНК, що забезпечує протипухлинний ефект. Було доведено, що клітини в другій половині пребіосинтетичного періоду (G 1) і в першій половині біосинтетичного періоду (S) ДНК високочутливі до цих препаратів.Фармакокінетика. Зміни рівня у сироватці в онкологічних хворих, що одержали Мітоміцин С КІОВА одноразово внутрішньовенно при різноманітних дозуваннях препарату, були такими: на ранній стадії після введення препарату підтримується високий рівень його концентрації і виявляється виражений дозозалежний характер. При введенні мітоміцину С в дозі 2 мг він виявляється в сироватці протягом 30 хв, в дозі 10 мг – 60 хв, а при дозуванні 20 мг та 30 мг – протягом 120 хв після введення.Період напіввиведення Мітоміцину С КІОВА із сироватки становить 54 хв.Виведення.При одноразовому внутрішньовенному введенні мітоміцину С онкологічним хворим через 4 години було виведено з сечею 4,3 - 3,8 % неметаболізованого препарату.

Показання до застосування:

Зменшення суб’єктивних і об’єктивних симптомів, пов’язаних з такими захворюваннями: хронічна лімфатична лейкемія, хронічна мієлогенозна лейкемія, рак шлунка, колоректальний рак, рак легень, підшлункової залози, печінки, шийки матки, ендометрія, молочної залози, голови та шиї, сечового міхура.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до мітоміцину. Тромбоцитопенія, порушення згортання крові та підвищена кровоточивість. Період вагітності та годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Під постійним наглядом лікаря препарат застосовують пацієнтам:з порушенням печінкової функції;з порушенням ниркової функції;з пригніченням кісткомозкового кровотворення;з порушеннями, спричиненими інфекційними захворюваннями;з вітряною віспою (можуть виникати смертельно небезпечні ускладнення).

Особливості застосування:

Препарат застосовують в умовах спеціалізованих лікувальних закладів. Внутрішньовенне введення слід проводити з обережністю, щоб не допустити екстравазації препарату, що спричиняє склероз або некроз тканин. Щоб уникнути ангіалгії, флебіту і тромбозу, внутрішньовенне введення препарату слід проводити так повільно, як тільки це можливо, приділяючи ретельну увагу вибору місця і методу проведення ін'єкції.Мітоміцин С КІОВА несумісний із низьким значенням рН у процесі приготування розчину препарату.Препарат може спричинити серйозні побічні реакції, тому необхідно часто проводити лабораторні аналізи (контроль гематологічних показників, печінкові проби). При будь-яких відхиленнях від норми слід проводити відповідну корекцію – зменшити дозу або відмінити препарат. Довгострокове застосування варто проводити з великою обережністю внаслідок можливих важких і тривалих побічних реакцій.Слід звернути особливу увагу на виявлення або збільшення тенденцій до інфекційних захворювань і кровотечі.У разі застосування у пацієнтів репродуктивного віку слід взяти до уваги можливість негативного впливу на статеві залози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності препарат протипоказаний, оскільки є повідомлення про можливий ембріотоксичний вплив мітоміцину.У період лікування слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Дітям препарат не призначають.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують дорослим в умовах спеціалізованих лікувальних закладів. Дозу та тривалість лікування встановлюють індивідуально, залежно від тяжкості захворювання, стану та віку пацієнта.Періодичне застосування.Звичайно призначають внутрішньовенно 4 - 6 мг Мітоміцину С КІОВА 1 - 2 рази на тиждень.Послідовне застосування.Звичайно призначають внутрішньовенно 2 мг Мітоміцину С КІОВА 1 раз на добу.Періодичне застосування великої дози.Звичайно призначають внутрішньовенно 10 - 30 мг Мітоміцину С КІОВА 1 - 3 (або більше) рази на тиждень.Одночасне застосування з іншими антинеопластичними засобами.Зазвичай застосовують 2 - 4 мг Мітоміцину С КІОВА 1 - 2 рази на тиждень в комбінації з іншими антинеопластичними засобами.Приготування розчину для ін’єкцій.Препарат розчиняють безпосередньо у флаконі у співвідношенні 5 мл дистильованої води для ін'єкцій на 2 мг Мітоміцину С КІОВА. Вводять у вигляді повільної ін’єкції.Рак сечового міхура.Звичайно для профілактики рецидивів призначають 4 - 10 мг Мітоміцину С КІОВА в сечовий міхур щодня або кожні 2 дні. З лікувальною метою вводять 10 - 40 мг Мітоміцину С в сечовий мухір 1 раз на добу. Доза може бути відкоригована відповідно до віку пацієнта і вираженості симптомів. За необхідності Мітоміцин С КІОВА може бути також застосований внутрішньоартеріально, інтрамедулярно, внутрішньоплеврально та внутрішньочеревинно при дозуванні 2 - 10 мг щодобово. Доза може бути розподілена залежно від віку пацієнта і тяжкості симптомів.

Передозування:

Можливе посилення побічних ефектів. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Гематологічні ускладнення: лейкоцитопенія, тромбоцитопенія, крововиливи, анемія (рідко – мікроангіопатична гемолітича анемія).Печінка: Нирки:Травний тракт: Алергічні реакції: висипи.Сечовидільна система: Дихальна система:Інші: рідко – симптоми нездужання, алопеція.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні мітоміцину з препаратами, що спричиняють мієлотоксичну та нефротоксичну дію, а також у поєднанні з променевою терапією можливе посилення токсичності. При попередньому або одночасному введенні Мітоміцину С КІОВА і алкалоїдів барвінку рожевого виникає задишка і виражений бронхоспазмПорушення дихання можуть відзначатися через декілька хвилин або годин після введення алкалоїдів барвінку. Лікування симптоматичне.Описані випадки гострих порушень дихання у пацієнтів, які отримували препарат сумісно з іншими хіміопрепаратами перед хірургічною операцією, у разі застосування під час операції дихальної суміші, вміст кисню в якій перевищував 50%. У зв'язку з цим до оксигенотерапії таких хворих слід підходити з обережністю, призначаючи кисень у концентрації, необхідній для забезпечення достатнього насичення артеріальної крові.При застосуванні Мітоміцину С КІОВА у комбінації з тамоксифеном посилюється ризик розвитку уремічного гемолітичного синдрому.Вінбластин посилює легеневу токсичність мітоміцину.Антикоагулянти, нестероїдні протизапальні препарати, тромболітичні засоби підвищують ризик кровотеч при застосуванні одночасно з мітоміцином.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при кімнатній температурі (15 - 25 °С).Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

10 флаконів по 2 мг у коробці; по 1 або 5 флаконі по 10 мг або 20 мг у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Несумісність

Не змішувати в одному шприці з будь-якими іншими лікарськими засобами.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Мітоміцин-С Кіова
Виробник:Кіова Хакко Кірин Ко. Лтд для "Нордік Фарма с.р.о.", Японія/Чеська Республіка
Форма випуску:

10 флаконів по 2 мг у коробці; по 1 або 5 флаконі по 10 мг або 20 мг у картонній коробці.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/8970/01/01 від 24.09.2008. Наказ № 541 від 24.09.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Mitomycin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: mitomycin;1 флакон містить 2 мг, 10 мг або 20 мг мітоміцину;допоміжна речовина: натрію хлорид.

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:L01DC03 - Мітоміцин
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Ерозивний гастрит
Види ерозивного гастритуЕрозивний гастрит — симпто...
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Реклама
Вчені назвали продукти, які можуть замінити гліцин
Гліцин є однією із 20 амінокислот, з яких будуютьс...
Вчені сказали, скільки води треба пити перед сном
Для нормального функціонування клітин, тканин та о...
Реклама