Мукосанін (Combined drugs) інструкція із застосування

Мукосанин фото, інструкція
Дозування:
Мукосанін розчин дезінфек.по 100 мл у пляш.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: БелАсептика, ЗАТ, Республіка Білорусь

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні і дезинфікуючі засоби. Бігуаніди.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 100 мл розчину містить полігексаметиленбігуаніду гідро хлориду, 20 % розчин 200 мг, феноксиетанолу 500 мг;допоміжні речовини: пропіленгліколь, кокамідопропілбетаїн, гліцерин, вода очищена.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Прозора рідина, безбарвна або світло-жовтого кольору.

Виробник:

БелАсептика, ЗАТ, Республіка Білорусь

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні і дезинфікуючі засоби. Бігуаніди.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Лікарський засіб має виражену бактерицидну дію по відношенню до грампозитивних та грамнегативних бактерій, у тому числі збудників внутрішньолікарняних інфекцій, дріжджоподібних грибів, інактивує вірус простого герпесу. Не виявлено активності проти вірусів ЕСНО. У присутності крові та гнійного відокремленого спостерігається незначне послаблення бактерицидної та фунгіцидної дії. Полігексаметиленбігуаніду гідрохлорид належить до класу полімерних бігуанідів, добре розчинний у воді, має широкий спектр антимікробної дії, у тому числі по відношенню до метицилінрезистентних стафілококів та ванкоміцинрезистентних ентерококів.Феноксиетанол належить до класу ароматичних ефірних сполук, виявляє ліпофільну активність та утворює неспецифічні зв’язки із цитоплазматичною мембраною, що підвищує її проникність для іонів калію. Феноксиетанол посилює антимікробну дію полігексаметиленбігуаніду гідрохлориду. Фармакокінетика. Не вивчалася, при місцевому застосуванні лікарський засіб практично не виявляє системної дії. При нанесенні на шкіру та слизові не виявляє подразнювальної дії, сприяє загоєнню ран.

Показання до застосування:

Місцеве лікування інфекційно-запальних захворювань бактеріальної, грибкової та змішаної етіології:слизової оболонки порожнини рота та горла: стоматит, фарингіт, гінгівіт (у тому числі викликаний носінням зубних протезів), ларингіт, тонзиліт, періодонтит, санація порожнини рота після екстракції зубів;слизової оболонки сечостатевих органів: уретрити та вагініти; обробка та санація статевих шляхів у гінекології при проведенні лікувально-діагностичних процедур;профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом (гонорея, хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз);місцеве лікування поверхневих та глибоких пошкоджень шкіри: гнійні рани, інфіковані опіки, піодермії, дерматомікози, мікробна екзема, мікози ступень, садна, порізи, укуси комах та тварин, пролежні, трофічні виразки, тріщини, потертості;первинно та вторинно контаміновані хірургічні та опікові рани.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Період вагітності або годування груддю. Діти віком до 3 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При виникненні алергічних реакцій застосування лікарського засобу слід негайно припинити та призначити протиалергійну терапію.Не допускається попадання лікарського засобу на хрящову тканину, не застосовувати при нейрохірургічних, офтальмологічних операціях та втручаннях на суглобах; не застосовувати для промивання черевної порожнини.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат протипоказаний у період вагітності. На час лікування слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовують дітям віком до 3 років. Дітям старше 3 років не застосовують на слизові оболонки.

Спосіб застосування та дози:

Зовнішньо. Стерильним тампоном, помірно змоченим лікарським засобом, обробляють ділянки шкіри та слизової, ранові поверхні, до повного зволоження. При необхідності можливе струминне промивання інфікованих ран.При зрошенні рівномірно наносити лікарський засіб на доступні ділянки шкіри та слизової з пляшки.При наявності опікової рани після стандартного туалету рани або після хірургічного видалення опікового струпа на рани в 2-3 шари накладають марлеві пов’язки, рівномірно просочені лікарським засобом. Пов’язки міняюти через 1-2 дні, при необхідності – щоденно.При лікуванні чоловіків в уретру лікарський засіб вводити уретральним катетером або шприцом у дозі 5-10 мл.При проведенні вагінальних ванночок 3-5 мл лікарського засобу наносить на слизові оболонки медичний працівник (лікар, медична сестра) для дії не менше 10 хвилин в умовах гінекологічного кабінету. З метою профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, застосовується не пізніше як через 2 години після статевого контакту.Обробка шкіри, шкірних складок, осередків висипання при мікозах, піодерміях, мікробній екземі здійснюється стерильним тампоном, рясно змоченим лікарським засобом 2-4 рази на день залежно від активності ексудативних проявів на шкірі. Дорослим санація слизової оболонки ротової порожнини та горла здійснюється 2-3 рази на день, після їжі, протягом 15-30 секунд. На одне полоскання необхідно 15-20 мл лікарського засобу.Тривалість застосування лікарського засобу індивідуальна, залежно від клінічного ефекту, курсу лікування в середньому становить близько 8-10 днів, у разі необхідності може бути подовжена до 30 днів.

Передозування:

Передозування малоймовірне. При випадковому попаданні лікарського засобу у шлунок необхідно випити велику кількость води, прийняти адсорбенти, при необхідності промити шлунок.

Побічні дії:

Короткочасні незначні зміни чуттєвості слизової порожнини рота та язика, піноутворення лікарського засобу при активному полосканні; можливі алергічні реакції – шкірний висип, кропив’янка, при індивідуальній непереносимості. 

Лікарська взаємодія:

Випадки лікарських взаємодій невідомі.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в захищеному від світла, недоступному для дітей місці.Категорія відпуску.

Форма випуску / упаковка:

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

223043, Мінська область, Мінський район, с. Цнянка, в/м 137 А, адміністративна будівля, оф. 7, Республіка Бєларусь.

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.