Мультивітамінний Комплекс (Combined drugs) інструкція із застосування

Мультивитаминный Комплекс фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Мультивітамінний Комплекс таблетки д/жув. №120 (12х10)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Стиролбіофарм, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини:
1 таблетка містить: ретинолу ацетату (вітаміну А) 1054,75 МО;
  холекальциферолу (вітаміну D3) 81,25 МО;
  DL-альфа-токоферолу ацетату (вітаміну Е) 7,7 мг;
  тіамину нітрату (вітаміну В1) 0,9665 мг;
  рибофлавіну (вітаміну В2) 0,6875 мг;
  піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 0,839 мг;
  ціанокобаламіну (вітаміну В12) 0,00117 мг;
  нікотинаміду (вітаміну РР) 4,64 мг;
  кальцію пантотенату (вітаміну В5) 3,252 мг;
  кислоти аскорбінової (вітаміну С) 139,1 мг;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, аспартам (Е 951), жовтий захід FCF (Е 110), ароматизатор апельсиновий, магнію стеарат, цукроза.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Стиролбіофарм, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Полівітамінні препарати

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Профілактика гіпо- і авітамінозів. У комплексному лікуванні станів, які супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах: у період реконвалесценції після тяжких захворювань, після оперативних втручань, у період підвищених фізичних та психічних навантажень, при вагітності або годуванні груддю, у період активного росту та розвитку підлітків, при неповноцінному або незбалансованому харчуванні, редукційних дієтах, для поліпшення обміну речовин та загального стану в літньому та старечому віці (у комплексі з іншими засобами).

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату, нефролітіаз, хронічний гломерулонефрит, виражені порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, еритремія, еритроцитоз, тромбофлебіт, тромбоемболії, непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, порушення обміну заліза або міді, гіпервітаміноз А, D та Е, тиреотоксикоз, хронічна серцева недостатність, саркоїдоз в анамнезі, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (у зв’язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку), гіперкальціємія, гіперкальціурія, фенілкетонурія, дитячий вік до 14 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При застосуванні препарату необхідно дотримуватись дозування і тривалості курсу лікування. При відсутності терапевтичного ефекту , погіршенні стану здоров’я або появі небажаних реакцій треба звернутися до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.З обережністю призначають при ураженнях печінки, пептичній виразці шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, жовчнокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті.Жінкам, які приймали високі дози ретинолу (більше 10 000 МО), можна планувати вагітність не раніше, ніж через 6-12 місяців. Це пов’язано з тим, що протягом зазначеного часу існує ризик порушень розвитку плоду під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.Препарат не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливо передозування останніх в організмі.З обережністю застосовують у хворих на ішемічну хворобу серця, з новоутвореннями.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітні та жінки, які годують груддю, можуть приймати препарат лише за рекомендацією лікаря. У період вагітності для запобігання ризику тератогенного ефекту добова доза препарату не повинна перевищувати 1 таблетку на добу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід утримуватись від керування транспортними засобами та від роботи, яка потребує значної концентрації уваги, оскільки можливе запаморочення, сонливість, порушення зору.

Діти:

Препарат не призначають дітям віком до 14 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають дорослим та дітям віком від 14 років внутрішньо після їжі. Таблетки слід розжовувати і запивати невеликою кількістю рідини.З метою профілактики призначають по 1 таблетці на добу протягом 20–30 днів.У комплексному лікуванні станів, які супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах – дорослим по 1 таблетці 1–2 рази на добу, дітям 14–18 років – по 1 таблетці 1 раз на добу. Курс лікування – 20 днів. При інфекційних захворюваннях, грипі дорослим призначають по 1 таблетці 3 рази на добу протягом 7–10 днів, а далі по 1–2 таблетки на добу. У разі необхідності через 2 місяці проводять повторний курс.

Передозування:

Тривале вживання високих доз може спричинити гіпервітаміноз А, D і С, хоча ймовірність передозування мінімальна. Симптоми передозування вітаміну D: слабкість, анорексія, нудота, блювання, діарея, зниження маси тіла, гарячка, судоми. Симптоми передозування вітаміну А: головний біль, порушення сну, нудота, блювання. Симптоми передозування вітаміну С: нудота, блювання, діарея, алергічні реакції, підвищення артеріального тиску, підвищена збудливість центральної нервової системи, порушення сну. Лікування: припинити прийом препарату. Зазначені явища звичайно швидко проходять самостійно після припинення застосування препарату. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Порушення з боку імунної системи: в осіб з підвищеною чутливістю алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермія рідко – бронхоспазм в осіб з гіперчутливістю до вітамінів А, С, вітамінів групи В та ін.Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив’янка, відчуття свербежу, почервоніння шкіри.Шлунково-кишкові розлади: диспепсичні розлади, нудота, блювання, біль в шлунку, відрижка, запор, діарея, збільшення секреції шлункового соку. Порушення з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість, пітливість.Інші: порушення зору, можливе забарвлення сечі в жовтий колір, гіперкальціємія, гіперкальціурія.При тривалому застосуванні у високих дозах виникають подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини шкіри на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.

Лікарська взаємодія:

Комбінації з іншими засобами, які містять вітаміни, можуть призводити до гіпервітамінозу. Вітаміни А та Е взаємно посилюють дію і є синергістами. Ретинол (вітамін А) знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. Не можна одночасно приймати з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу. Вітамін А не можна призначати з ретиноїдами, оскільки їх комбінація є токсичною. Препарати, що містять залізо, пригнічують дію вітаміну Е. Вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін тощо), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин тощо). Альфа-токоферолу ацетат посилює ефект стероїдних та нестероїдних протизапальних засобів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон тощо). Токоферол (вітамін Е) може підвищувати ефективність протисудомних засобів. Вітамін С посилює дію і токсичність сульфаніламідів (можливість кристалургії), пеніциліну та тетрацикліну, етанілестрадіолу, підвищує всмоктування заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих коагулянтів. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами.Вітамін В6 послаблює дію леводопи і підсилює дію діуретиків, запобігає або зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів. Тіамін (вітамін В1), впливаючи на процеси поляризації в ділянці нервово-м'язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію.ПАСК, циметидин, препарати кальцію, алкоголь зменшують всмоктування вітаміну В12. Фолієва кислота знижує плазмові концентрації фенітоїну, з іншими протиепілептичними засобами можливе взаємне зниження клінічної ефективності. Рибофлавін (вітамін В2) не сумісний зі стрептоміцином і зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну і лінкоміцину). Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін, інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо в тканинах серця.Кальцію пантотенат (вітамін В5) зменшує токсичну дію стрептоміцину та інших протитуберкульозних препаратів.

Термін придатності:

1 рік.Після розкриття контейнера термін використання не більше 1 місяця. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 12 таблеток у блістері, по 10 блістерів у пачці.По 30 або 50 таблеток у контейнері.По 30 або 50 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком безпечним симптомом і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.При застосуванні препарату у великих дозах необхідно проводити контроль функції нирок і артеріального тиску.Препарат містить цукрозу, що слід враховувати хворим на цукровий діабет.

Додаткові дані

Дозування:
Мультивітамінний Комплекс таблетки д/жув. №120 (12х10)
Реєстрація:
№ UA/5077/01/01 від 07.10.2010. Наказ № 630 від 24.07.2013
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.