Нафкон-А інструкція по застосуванню

Нафкон-А фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Нафкон-А краплі оч. по 15 мл у флак.-крап."дроп-тейнер®"
Виробник:
Реєстрація:
№ Р.07.00/01985 від 24.06.2005. Наказ № 541 від 24.09.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.02.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл розчину містить нафазоліну гідрохлориду 0,25 мг і феніраміну малеату 3 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, кислота борна, бура, динатрію едетат, натрію хлорид, натрію гідроксид та/або кислота соляна концентрована (для регулювання pH), вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

стерильний, прозорий розчин;

Виробник:

Алкон - Куврьор, Бельгія

Фармакотерапевтична група:

Деконгестанти та інші препарати для місцевого застосування у порожнині носа. Засоби, які застосовуют

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. НАФКОН®-A – протиалергійний препарат для офтальмологічного застосування, що містить 0,025% нафазоліну гідрохлориду та 0,3% феніраміну малеату та поєднує в собі антигістамінну дію феніраміну малеату, антагоніста H1-рецепторів, та судинозвужувальну дію нафазоліну гідрохлориду. Антагоністи H1-рецепторів не запобігають вивільненню гістаміну, але зменшують або запобігають впливу гістаміну на кровоносні судини, гладкі м’язи та чутливі нервові закінчення.Нафазоліну гідрохлорид - симпатоміметик із значною a-адренергічною дією. Це судинозвужувальний засіб із швидкою та тривалою дією, що зменшує набряки та гіперемію при застосуванні безпосередньо на слизову оболонку. Завдяки місцевій адренергічній активності нафазолін проявляє судинозвужувальну дію на кровоносні судини, призводячи таким чином до усунення гіперемії кон’юнктиви.Фармакокінетика. Клінічні дослідження з фармакокінетики нафазоліну гідрохлориду та феніраміну малеату для місцевого офтальмологічного застосування не проводилися. Як і у випадку з іншими препаратами для місцевого застосування в око, очікується, що після закапування препарату НАФКОН®-А відбувається системна абсорбція та препарат відзначається в плазмі в низьких концентраціях.

Показання до застосування:

Для послаблення подразнення очей та/або гіперемії та для лікування алергійних та запальних захворювань очей.

Протипоказання:

Застосування НАФКОНу®-A протипоказано пацієнтам із закритокутовою глаукомою в анамнезі та пацієнтам з підвищеною чутливістю до будь-якого з компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

НАФКОН®-A слід з обережністю застосовувати пацієнтам похилого віку, що мають тяжкі захворювання серцево-судинної системи, включаючи серцеву аритмію, пацієнтам з неконтрольованою гіпертензією, пацієнтам, що хворіють на діабет (особливо, якщо діабет неадекватно контролюється) та пацієнтам, що страждають на затримку сечі або аденому передміхурової залози.Якщо протягом 72 годин застосування крапель НАФКОН®-A симптоми не зникають або стан погіршується, лікування слід припинити. Не слід застосовувати НАФКОН®-A протягом тривалого часу (понад 14 днів) без подальшого огляду пацієнта лікарем.Надмірне застосування препарату може викликати поширення запалення та гіперемію ока.Щоб уникнути забруднення кінчика крапельниці та розчину, необхідно дотримуватись обережності і не торкатися повік, прилягаючих ділянок та інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці. Після кожного застосування щільно закривайте флакон ковпачком.Контактні лінзиПацієнти повинні бути проінформовані про те, що після інсталяції крапель НАФКОН®-А слід зачекати 10-15 хвилин перш ніж вставити контактні лінзи. НАФКОН®-A містить бензалконію хлорид як консервант, тому не слід застосовувати краплі під час носіння контактних лінз.Застосування пацієнтами похилого вікуПри застосуванні пацієнтами похилого віку немає необхідності у коригуванні дози.Застосування дітьми та підліткамиБезпеку та ефективність при застосуванні препарату дітьми, віком до 12 років, не було встановлено (див. „Передозування”).Застосування при порушенні функції печінки та нирокЗастосування нафазоліну гідрохлориду та феніраміну малеату у формі очних крапель, включаючи НАФКОН®-A, не вивчалось у пацієнтів з порушеннями функції нирок або печінки. Тому слід дотримуватися обережності при застосування НАФКОНу®-A у пацієнтів із захворюваннями нирок або печінки.Вагітність і лактаціяВагітністьНе відомо чи може нафазоліну гідрохлорид або феніраміну малеат для офтальмологічного застосування мати шкідливий вплив на плід. НАФКОН®-A має застосовуватися вагітними жінками тільки тоді, коли користь для матері виправдовує потенційний ризик для плода.Жінки, що годують груддюНе відомо чи може нафазоліну гідрохлорид або феніраміну малеат для офтальмологічного застосування виділятися в грудне молоко. НАФКОН®-А має застосовуватися жінками, що годують груддю, тільки тоді, коли користь для матері виправдовує потенційний ризик для дитини.Вплив на здатність керувати автомобілем або іншими механічними засобами. Як і у випадку застосування інших очних крапель, тимчасова нечіткість зору або інші порушення зору можуть впливати на здатність керування автотранспортом або механізмами. Якщо нечіткість зору виникає під час закапування, пацієнту необхідно зачекати доти, доки зір проясниться, перш ніж керувати автотранспортом або механізмами.У дуже поодиноких випадках НАФКОН®-А може призвести до тимчасового мідріазу, що може погіршити зір при інтенсивному освітленні.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Закапувати одну або дві краплі препарату НАФКОН®-A в кожне око кожні 3 - 4 години або з меншою частотою, необхідною для ослаблення симптомів. Не слід продовжувати лікування після зникнення симптомів.

Передозування:

В разі передозування надлишок препарату НАФКОН®-A слід вимити з очей теплою проточною водою.Передозування або випадкове ковтання препаратів, що містять нафазолін, може викликати депресію зі значним зниженням температури тіла, брадикардію, підвищене потовиділення, сонливість та кому, особливо у дітей.

Побічні дії:

НАФКОН®-А рідко може спричинювати печіння та слабке й короткочасне поколювання (від кількох секунд до кількох хвилин), які, як правило, зникають при постійному застосуванні препарату. Інколи може виникати депресія, яка може призвести до втрати свідомості та/або коми.Можуть виникати такі побічні ефекти: розширення зіниці, підвищення внутрішньоочного тиску, системні ефекти внаслідок абсорбції (а саме: гіпертензія, серцева аритмія, гіперглікемія), нудота, головний біль.Рідко можуть виникати реакції підвищеної чутливості.

Лікарська взаємодія:

Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам, що лікуються інгібіторами МАО.У разі супутньої терапії з використанням інших місцевих офтальмологічних препаратів слід дотримуватись інтервалу 5-10 хвилин між їх застосуванням.

Термін придатності:

Зберігати при температурі 8-300С. Захищати від світла та надмірного нагрівання. Не використовувати понад 4 тижні після першого відкриття флакона. Термін придатності – 3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 15 мл у флаконах-крапельницях “Дроп-tейнер®”.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуКраплі очні.АдресаRijksweg 14, B-2870 Puurs, Бельгія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ S01GA51:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Нафкон-А
Виробник:Алкон - Куврьор, Бельгія
Форма випуску: По 15 мл у флаконах-крапельницях “Дроп-tейнер®”.
Реєстраційне посвідчення:№ Р.07.00/01985 від 24.06.2005. Наказ № 541 від 24.09.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл розчину містить нафазоліну гідрохлориду 0,25 мг і феніраміну малеату 3 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, кислота борна, бура, динатрію едетат, натрію хлорид, натрію гідроксид та/або кислота соляна концентрована (для регулювання pH), вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Деконгестанти та інші препарати для місцевого застосування у порожнині носа. Засоби, які застосовуют
Код АТС:S01GA51 - Нафазолін, комбінації
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама