Натрия Аденозинтрифосфат-Биофарма инструкция по применению

Натрия Аденозинтрифосфат-Биофарма фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Натрия Аденозинтрифосфат-Биофарма раствор д/ин. 1 % по 1 мл в амп. №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5981/01/01 от 20.04.2012. Приказ № 290 от 20.04.2012
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 мл розчину містить 10 мг динатрію аденозинтрифосфату у перерахунку на 100 % кислоту аденозинтрифосфорну;допоміжні речовини: 2 М розчин натрію гідроксиду, вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина.

Производитель:

Биофарма, ЧАО, г.Киев, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Антиаритмические препараты IВ класса.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Натрію аденозинтрифосфат (АТФ) є природною складовою частиною багатьох органів і тканин організму людини і тварин. У найбільшій кількості міститься в скелетних м’язах. Є природною макроергічною сполукою. Утворюється в організмі внаслідок окисних реакцій і в процесі гліколітичного розщеплення вуглеводів. Під впливом натрію аденозинтрифосфату розслаблюється гладка мускулатура, полегшується проведення нервових імпульсів у вегетативних вузлах і передача збудження з блукаючого нерва на серце, підвищується скоротливість міокарда. Це метаболічний засіб, наділений антиаритмічним ефектом, чинить також гіпотензивну дію, розширює коронарні і мозкові артерії. У процесі метаболізму АТФ пригнічує автоматизм синусо-передсердного вузла і волокон Пуркіньє (блокада кальцієвих каналів і збільшення проникності для іонів калію). Покращує мозковий кровообіг, бере участь у проведенні нервових імпульсів у холінергічних і адренергічних синапсах. Фармакокінетика. Після парентерального введення проникає у клітини органів, де, взаємодіючи зі скорочувальним білком актоміозином, АТФ розпадається на аденозиндифосфорну кислоту і неорганічний фосфат і вивільняє енергію, яка використовується м’язами для здійснення механічної роботи, а також синтетичних процесів (синтез білка, сечовини тощо.). У подальшому продукти розпаду включаються у синтез АТФ.

Показания к применению:

У комплексній терапії м’язової дистрофії та атрофії, для купірування пароксизмів надшлуночкової тахікардії, при спазмах периферичних судин (переміжна кульгавість, хвороба Рейно, облітеруючий тромбангіїт). При периферичних, змішаних і центральних формах спадкової пігментної дегенерації сітківки ока.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонтів препарату; кардіогенний шок ті інші види шоку; декомпенсована стадія серцевої недостатності, синдром пролонгації QT, гострий інфаркт міокарда, геморагічний інсульт, тяжкі форми брадиаритмій, атріовентрикулярна блокада ІІ-ІІІ ступеня, обструктивні захворювання бронхолегеневої системи; тяжкі форми бронхіальної астми; артеріальна гіпотензія; гіперкаліємія, гіпермагніємія. Не можна вводити одночасно із серцевими глікозидами у великих дозах.

Особенности применения:

Внутрішньовенне введення препарату проводити лише в умовах стаціонару під медичним наглядом і при контролі функції серця.Внутрішньовенно препарат вводити повільно, після чого необхідно виміряти артеріальний тиск.Обережно застосовувати при вираженій брадикардії, синдромі слабкості синусового вузла, атріовентикулярній блокаді І ступеня, схильності до артеріальної гіпотензії.При тривалому застосуванні необхідно контролювати рівень калію і магнію в крові. З обережністю призначати при схильності до бронхоспазмів. Обмежити вживання продуктів, до складу яких входить кофеїн (кава, чай, напої з колою).

Применение в период беременности или кормления грудью:

Дані щодо застосування препарату у період вагітності або годування груддю відсутні.Діти.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами, що потребують підвищеної уваги.

Способ применения и дозы:

Натрію аденозинтрифосфат-Біофарма вводять внутрішньом’язово та внутрішньовенно. Для лікування м’язових дистрофій, порушень периферичного кровообігу у перші 2-3 дні призначають внутрішньом’язово по 1 мл 1 % розчину 1 раз на день, у наступні дні - по 1 мл 1 % розчину двічі на день або одноразово 2 мл 1 % розчину на день. Курс лікування визначає лікар. При необхідності курс повторити через 1-2 місяці. При спадковій пігментній дегенерації сітківки ввести внутрішньом’язово по 5 мл 1 % розчину двічі на день з інтервалом 6-8 годин щоденно протягом 15 днів. При потребі курс можна повторити з інтервалом у 8-12 місяців. Для купіювання надшлуночкових тахіаритмій ввести внутрішньовенно 1-2 мл 1 % розчину протягом 5-10 секунд (ефект спостерігається через 20-40 секунд). При необхідності повторно ввести таку ж дозу через 2-3 хвилини.

Передозировка:

Симптоми: запаморочення, артеріальна гіпотензія, короткочасна втрата свідомості, аритмія, атріовентрикулярна блокада ІІ та ІІІ ступенів, асистолія, бронхоспазм, шлуночкові порушення, синусова брадикардія та тахікардія. Також можливий розвиток алергічних реакцій.Лікування: введення препарату негайно припинити і призначити кардіотонічні засоби.Терапія симптоматична. Конкурентними антагоністами аденозину є ксантини (еуфілін, теофілін).

Побочные действия:

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, короткочасна втрата свідомості, відчуття стиснення у голові, фобії.З боку органів зору: нечіткість зору.З боку травного тракту: нудота, металевий присмак у роті, посилення моторики травного тракту (при внутрішньовенному введенні).З боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, відчуття дискомфорту у грудній клітці, тахікардія або брадикардія, артеріальна гіпотензія, порушення АV-провідності (атріовентрикулярна блокада), аритмія, асистолія.З боку опорно-рухового апарату: біль у руках, спині, шиї.З боку сечовидільної системи: посилення діурезу.З боку дихальної системи: задишка, бронхоспазм.З боку шкіри та підшкірної клітковини: гіперемія обличчя, свербіж, шкірні висипання.Порушення у місці введення: зміни та відчуття поколювання.Алергічні реакції: реакції гіперчутливості, алергічний дерматит, кропив’янка, анафілактичний шок, набряк Квінке.Загальні розлади: посилене потовиділення, гіпертермія, відчуття жару.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному прийомі з калійзберігаючими діуретиками, препаратами калію та інгібіторами АПФ підвищується ризик розвитку гіперкаліємії, з препаратами магнію – гіпермагніємії.Препарат може посилювати антиангінальну дію бета-адреноблокаторів, нітратів.При одночасному застосуванні з дипіридамолом посилюється дія дипіридамолу, зокрема судинорозширювальний ефект.Виявляється деякий антагонізм при одночасному застосуванні препарату з похідними пурину (кофеїн і теофілін).Не можна вводити одночасно з серцевими глікозидами у великих дозах, оскільки посилюється ризик розвитку побічних реакцій з боку серцево-судинної системи.При одночасному застосуванні з ксантинолу нікотинатом знижується ефект натрію аденозинтрифосфату.Карбамазепін може посилювати ефекти аденозину, призвести до розвитку блокади.

Срок годности:

1 рік.

Условия хранения:

Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 оС до 8 оС.

Форма выпуска / упаковка:

По 1 мл 1 % розчину в ампулі. У пачках по 10 ампул.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьПрепарат не можна вводити одночасно з карбамазепіном, дипіридамолом, ксантинами, антиаритмічними засобами та серцевими глікозидами.МісцезнаходженняУкраїна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 9.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Натрия Аденозинтрифосфат-Биофарма
Производитель:Биофарма, ЧАО, г.Киев, Украина
Форма выпуска: По 1 мл 1 % розчину в ампулі. У пачках по 10 ампул.
Регистрационное удостоверение:№ UA/5981/01/01 от 20.04.2012. Приказ № 290 от 20.04.2012
МНН:Adenosine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 мл розчину містить 10 мг динатрію аденозинтрифосфату у перерахунку на 100 % кислоту аденозинтрифосфорну;допоміжні речовини: 2 М розчин натрію гідроксиду, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Антиаритмические препараты IВ класса.
Код АТХ:C01EB10 - Аденозин
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Реклама
Ученые объяснили, почему пожилым людям полезно пользоваться Интернетом
Интернет, как и любая другая технология, имеет вре...
Снижение уровня стресса повышает вероятность долголетия: исследование
Существуют два вида возраста, метрический и биолог...
Реклама