Натрію Фосфату Міченого Фосфором-32 (37-1110 Мбк) (Sodium phosphate (32P)) інструкція із застосування

Натрия Фосфата Меченого Фосфором-32 (37-1110 Мбк) фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Натрію Фосфату Міченого Фосфором-32 (37-1110 Мбк) розчин д/ін. у флак. №1

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Радіопрепарат- Інститут ядерної фізики, АН Республіка Узбекистан

Фармакотерапевтична група:

Терапевтичні та діагностичні радіофармацевтичні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить натрію фосфату (32Р) активністю 74-1110 МБк/мл; допоміжні речовини:натрію фосфат, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Безбарвна прозора рідина, стерильний ін’єкційний розчин pH – 6,0-7,0 з питомою активністю 74-370 МБк/мл. (32Р) - β-випромінювач, період напіврозпаду становить - 14,3 доби, ефективний період напіввиведення (32Р) з організму в середньому 10 діб. Середня енергія β-частинок 0,69 Мев, довжина пробігу в м’яких тканинах від 3 до 8 мм, радіохімічна чистота-не нижче 99,5%.

Виробник:

Радіопрепарат- Інститут ядерної фізики, АН Республіка Узбекистан

Фармакотерапевтична група:

Терапевтичні та діагностичні радіофармацевтичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Після ін’єкції розчинний радіоактивний натрію фосфат поглинається тканинами, що швидко проліферують. Радіонуклід (32Р), присутній у натрію фосфаті (32Р), вибірково концентрується у мітотично активних клітинах кісткового мозку і в губчастому та кортикальному шарах кістки.Фармакокінетика. Лікування здійснюється шляхом радіаційного опромінення попередників клітин і кісткового мозку внаслідок накопичення (32Р) у кістках. 

Показання до застосування:

Лікування істинної поліцитемії, тромбоцитемії, хронічної лейкемії та інших неопластичних гематологічних порушень, резистентних до медикаментозної терапії; як паліативний засіб лікування множинних метастазів у кістки. Іноді він застосовується як діагностичний засіб при пухлинах переважно шкіри: меланома, рак шкіри.

Протипоказання:

Вагітність, період годування груддю. Дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При роботі з (32Р) – фосфату натрію, як і з іншими радіоактивними лікарськими засобами, необхідно бути обережними і вжити відповідних заходів безпеки для того, щоб зменшити ризик опромінення клінічного персоналу і пацієнтів.Працювати з радіофармацевтичними засобами можуть тільки особи, які мають відповідний дозвіл. Приймання, зберігання, застосування, транспортування і знешкодження відходів РФП здійснюються відповідно до національних ліцензійних правил.

Особливості застосування:

З розчином (32Р)- натрію фосфату для ін’єкцій, як і з іншими радіоактивними лікарськими засобами, треба поводитися обережно і застосовувати запобіжні заходи, аби звести до мінімуму радіоактивне опромінення медичного персоналу і пацієнта.(32Р) не слід застосовувати в поєднанні з іншими лікарськими засобами, які можуть спричинити додаткову пригнічуючу дію на кровотворні органи, здебільшого з хіміотерапевтичними препаратами.При лікуванні гематологічних захворювань слід враховувати граничні рівні показників крові, нижче яких не рекомендується застосовувати (32Р). Зокрема при істинній поліцитемії кількість лейкоцитів має бути не нижча 5х109/л, тромбоцитів – не нижча 150х109/л; при хронічній мієлоідній лейкемії кількість лейкоцитів не нижча 20х109/л. Не призначають лікування кісткових метастазів за рівня кількості лейкоцитів нижче 5х109/л або тромбоцитів нижче 100х109/л.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказане застосування лікарського засобу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Безпека та ефективність застосування препарату у дітей не доведені.

Спосіб застосування та дози:

Переважний спосіб введення розчину (32Р) – натрію фосфату -внутрішньовенний. Лікувальна курсова активність залежить від особливостей конкретної методики і може коливатися в межах: середня – 370 МБк, вища – 1 110 МБк. Діагностична індикаторна активність становить 0,37 МБк/кг маси, приймається внутрішньо натщосерце.

Передозування:

Завдяки короткому періоду напіврозпаду будь-які наслідки при застосуванні навіть високих активностей (32Р)-ортофосфату натрію не спостерігаються.

Побічні дії:

Лікування (32Р) – фосфатом натрію призводить до ризику розвитку лейкемії у 2-15% хворих протягом 10 років (подібно до хіміотерапії).

Лікарська взаємодія:

Естрогени та андрогени можуть пригнічувати метаболізм та розподіл фосфору.

Термін придатності:

2 місяці з дати виготовлення, що зазначена в спеціальному сертифікаті.

Умови зберігання:

(32Р) – фосфату натрію необхідно зберігати при кімнатній температурі (+15-25 С).

Форма випуску / упаковка:

Препарат зберігається у скляному флаконі для лікарських засобів об’ємом 10-20 мл, закритому гумовою пробкою, яка завальцована алюмінієвим ковпачком. Герметично закриті флакони транспортують у свинцевому контейнері типу КТ.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Не слід змішувати з іншими лікарськими засобами в одній ємності.

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.