UA RU
Інформація про використання рецептурних препаратів

Натрію хлорид (Sodium chloride) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції в 1 мл: натрію хлориду 9 мг.

Інші компоненти: вода для ін'єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Новофарм-Біосинтез, ТОВ для Галичфарм, АТ, Україна, 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Житомирська, 38/Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники і перфузійні розчини. Розчини електролітів.

Фармакологічні властивості:

Натрію хлориду розчин 0,9% нормалізує водно-сольовий баланс і усуває дефіцит рідини в організмі людини, який розвивається при зневодненні, травмах/опіках, операціях на органах черевної порожнини, перитоніті.

Натрію хлориду розчин 0,9% поліпшує кровонаповнення тканин, підвищує ефективність під час переливання крові при масивних крововтратах і тяжких формах шоку.

Чинить також дезінтоксикаційний ефект внаслідок короткочасного підвищення об'єму рідини, зниження концентрації токсичних продуктів у крові, активації діурезу.

Показання до застосування:

Для, поповнення нестачі рідини в організмі і в комплексі заходів інтенсивної терапії.

Як розчинник інших сумісних лікарських засобів.

Може застосовуватися місцево для промивання ран, слизової оболонки носа, а також катетерів і систем для переливання крові.

Протипоказання:

Гіпергідратація (надмірна кількість рідини в організмі), гіперхлоремія або гіпернатріємія (надмірна кількість хлору або натрію в організмі), хлоридний ацидоз (зсув рН в кислу сторону), стани, пов'язані з небезпекою розвитку набряку легенів.

Препарат не застосовують для промивання очей при офтальмологічних операціях.

Особливості застосування:

При тривалому введенні, особливо у великих об'ємах, контролюють рівень електролітів в плазмі та сечі, а також діурез (кількість сечі, що виділяється).

Обережно вводять пацієнтам з порушенням видільної функції нирок, з декопенсованими пороками серця, при набряково-асцитичному (скупчення рідини в черевній порожнині) синдромі у пацієнтів з цирозом печінки.

Одночасне призначення з кортикостероїдами або кортикотропіном вимагає постійного контролю рівня електролітів крові.

При шокових станах і втратах крові одночасно із застосуванням Натрію хлориду розчину 0,9% можна здійснювати переливання крові, плазми і плазмозамінників.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Призначають внутрішньовенно, ректально та зовнішньо.

Вводять внутрішньовенно крапельно до 3 л і більше розчину на добу зі швидкістю 4-10 мл/кг/год, залежно від клінічної ситуації та рівня втрати рідини.

Застосовують перорально.

Призначають в клізмах по 75-100 мл.

Застосовують для промивання ран, слизових оболонок.

Дітям при шоковій дегідратації вводять 20-30 мл/кг. Надалі режим дозування коригується залежно від лабораторних показників.

Загальна добова доза залежить від водно-електролітного балансу і т.п.

Передозування:

При проведенні масивних інфузій (внутрішньовенних вливань) можливий розвиток хлоридного ацидозу.

Побічні дії:

Може привести до хлоридного ацидозу, збільшення виведення калію з організму, гіпергідратації і гіперволемії (збільшення кровонаповнення судин), внаслідок чого може розвинутися серцева недостатність.

Лікарська взаємодія:

Препарат сумісний з більшістю лікарських засобів, тому його застосовують для розчинення різних лікарських засобів за винятком тих препаратів, які не сумісні з натрієм хлоридом як розчинником.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Особливих вимог немає.

Форма випуску / упаковка:

По 200 і 400 мл в скляних пляшках.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: натрію хлорид;
  • 1 мл розчину містить натрію хлориду 9.0 мг;
  • допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора, безбарвна рідина.

Виробник:

Новофарм-Біосинтез, ТОВ для Галичфарм, АТ

Місцезнаходження виробника:

Україна, 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Житомирська, 38/Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники і перфузійні розчини. Розчини електролітів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Натрію хлориду розчин 0,9% нормалізує водно-сольовий баланс і ліквідує дефіцит рідини в організмі людини, який розвивається при дегідратації або через акумуляцію позаклітинної рідини у вогнищах великих опіків і травм, при операціях на органах черевної порожнини, перитоніті.

Натрію хлориду розчин 0,9% поліпшує перфузію тканин, підвищує ефективність гемотрансфузійних заходів при масивних крововтратах і тяжких формах шоку.

Проявляє також дезінтоксикаційний ефект внаслідок короткочасного підвищення об’єму рідини, зниження концентрації токсичних продуктів у крові, активації діурезу.

Фармакокінетика.

Швидко виводиться із судинної системи. Препарат утримується в судинному руслі короткий час, після чого переходить до інтерстиціального та внутрішньоклітинного сектора. Через 1 годину в судинах залишається лише приблизно половина введеного розчину. Дуже швидко солі та рідина починають виводитися нирками, підвищуючи діурез.

Показання до застосування:

Для поповнення нестачі рідини в організмі та у комплексі заходів інтенсивної терапії; як розчинник інших сумісних лікарських засобів. Можна застосовувати місцево для промивання ран, слизової оболонки носа, а також катетерів і систем для трансфузії.

Протипоказання:

Гіпергідратація, гіперхлоремія, гіпернатріємія, хлоридний ацидоз, стани, пов’язані з небезпекою розвитку набряку легенів.

Препарат не застосовувати для промивання очей при офтальмологічних операціях.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При тривалому введенні, особливо у великих об’ємах, слід контролювати рівень електролітів у плазмі та сечі, а також діурез.

Обережно вводити хворим із порушенням видільної функції нирок, з декомпенсованими вадами серця, при набряково-асцитичному синдромі у хворих на цироз печінки.

Одночасне призначення з кортикостероїдами або кортикотропіном потребує постійного контролю рівня електролітів крові.

При шокових станах і втратах крові одночасно з застосуванням Натрію хлориду розчину 0,9% можна здійснювати гемотрансфузію, переливання плазми і плазмозамінників.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат можна застосовувати за показаннями.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Дітям при шоковій дегідратації (без визначення лабораторних показників) вводити 20–30 мл/кг. У подальшому режим дозування коригується залежно від лабораторних показників. Загальна добова доза залежить від водно-електролітного балансу тощо.

Спосіб застосування та дози:

Призначати внутрішньовенно, ректально та зовнішньо.

Вводити внутрішньовенно краплинно до 3 л і більше розчину на добу зі швидкістю 4–10 мл/кг/годину, залежно від клінічної ситуації та рівня втрати рідини; застосовувати перорально; призначати у клізмах по 75–100 мл; застосовувати для промивання ран, слизових оболонок.

Передозування:

Може призвести до хлоридного ацидозу, збільшення виведення калію з організму, гіпергідратації та гіперволемії, внаслідок чого може розвинутися серцева недостатність. При появі симптомів зазначених станів введення препарату слід припинити, оцінити стан хворого та надати адекватну допомогу.

Побічні дії:

Не спостерігаються при правильному застосуванні лікарського засобу. При проведенні масивних інфузій можливий розвиток хлоридного ацидозу.

Лікарська взаємодія:

Препарат сумісний з більшістю лікарських засобів, тому його можна застосовувати для розчинення різних лікарських засобів — за винятком тих препаратів, які не сумісні з натрію хлоридом як розчинником.

Несумісність.

Не встановлена.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому місці при температурі від 15 С до 25 С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл, 200 мл або 400 мл в пляшках скляних.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.