Інформація про використання рецептурних препаратів

Нео-Пенотран інструкція по застосуванню

Нео-Пенотран фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Нео-Пенотран супозиторії вагін. №14
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5477/01/02 від 13.03.2008. Наказ № 862 від 26.11.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 13.11.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 супозиторій містить 750 мг метронідазолу та 200 мг міконазолу нітрату;допоміжні речовини: вітепсол

Основні фізико-хімічні властивості:

вагінальні супозиторії білого або жовтуватого кольору;

Виробник:

Ембіл Фармацеутікал Ко.Лтд.

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування протозойних інфекцій

Фармакологічні властивості:

Фармакондинаміка. Міконазол, що входить до складу супозиторіїв Нео-Пенотран Форте, забезпечує протигрибкову дію, а метронідазол зумовлює протибактеріальний та протитрихомонадний ефект препарату. Міконазолу нітрат має широкий спектр дії та особливо ефективний проти патогенних грибів, включаючи C. albicans. Крім того, міконазолу нітрат ефективно діє проти грампозитивних бактерій. Метронідазол є протибактеріальним та протипротозойним засобом. Він ефективний проти Gardnerella vaginalis та анаеробних бактерій, включаючи анаеробних стрептококів та Trichomonas vaginalis.Фармакокінетика.Абсорбція міконазолу нітрату через стінки піхви є дуже незначною (приблизно 1,4 % дози). Біодоступність метронідазолу при введенні вагінально становить 20 % у порівнянні з його біодоступністю при пероральному шляху введення. Міконазолу нітрат не виявляється у плазмі крові при вагінальному введенні супозиторіїв Нео-Пенотран Форте. Рівноважна концентрація метронідазолу у плазмі крові становить 1,6-7,2 мг/мл. Метронідазол метаболізується у печінці. Гідроксиметаболіт є активною речовиною. Період напіввиведення метронідазолу становить 6-11 годин. Приблизно 20 % дози виводиться з сечею у незмінному стані.

Показання до застосування:

Нео-Пенотран Форте застосовується для місцевого лікування вагінального кандидозу, бактеріального та трихомонадного вагінітів та вагінітів, викликаних змішаними інфекціями.

Протипоказання:

Нео-Пенотран Форте не можна використовувати за наявності:гіперчутливості до будь-якої з діючих речовин препарату або до їх похідних,порфирії,епілепсії,тяжких порушень функції печінки, а такожу першому триместрі вагітності.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Слід попередити пацієнта про те, що не слід вживати алкоголь протягом терапії та упродож 1-2 діб після завершення курсу лікування через можливість виникнення реакцій з боку центральної нервової системи. Основа супозиторія може небажаним чином взаємодіяти з гумою чи латексом, з яких виготовляються контрацептивні діафрагми та презервативи, тому їх одночасне використання з супозиторіями не рекомендується.Вагітність та лактаціяПісля трьох перших місяців вагітності препарат Нео-Пенотран Форте можна використовувати тільки за призначенням лікаря та під його наглядом. Під час застосування препарату Нео-Пенотран Форте слід припинити годування груддю, оскільки метронідазол, один із активних компонентів препарату, проникає у грудне молоко. Годування груддю можна відновити через 1 - 2 доби після закінчення лікування.Вплив на здатність керувати автомашинами та працювати з механізмами.Не спостерігалося жодного впливу.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

По 1 вагінальному супозиторію слід вводити глибоко у піхву на ніч протягом 7 днів.При рецидивах захворювання або вагінітах, що резистентні до іншого лікування, препарат Нео-Пенотран Форте слід застосовувати протягом 14 днів.Вагінальні супозиторії слід вводити глибоко у піхву за допомогою одноразових ковпачків для пальця, які знаходяться в упаковці .Для пацієнтів похилого віку (старше 65 років): такі ж рекомендації, як і для решти пацієнтів.Препарат не рекомендується застосовувати дітям.Не слід ковтати супозиторії або застосовувати препарат будь-яким іншим шляхом введення, що не зазначений у цьому листку-вкладиші.

Передозування:

Немає даних щодо передозування метронідазолу при вагінальному введенні у людей. При введенні у піхву метронідазол може всмоктуватися у кількості, достатній для того, щоб спричинити системні ефекти.Якщо випадково у травну систему потрапить велика кількість препарату, слід застосувати відповідний метод промивання шлунку, у разі необхідності. Лікування треба проводити у випадках, коли у травну систему потрапило 12 г метронідазолу. Специфічного антидоту не існує, рекомендується симптоматичне лікування.При передозування метронідазолу спостерігаються такі симптоми: нудота, блювання, абдомінальний біль, діарея, свербіж, металевий присмак, атаксія, вертиго, парестезія, конвульсії, лейкопенія, потемніння сечі. При передозуванні міконазолу нітрату спостерігаються такі симптоми: нудота, блювання, запалення горла та ротової порожнини, анорексія, головний біль, діарея.

Побічні дії:

В окремих випадках можуть спостерігатися такі побічні ефекти, як реакції гіпечутливості (висипання на шкірі) та біль у черевній порожнині, головний біль, свербіж, печіння і подразнення піхви. Частота виникнення системних побічних ефектів є дуже незначною внаслідок дуже низького рівня метронідазолу у плазмі при вагінальному застосуванні препарату (2-12% від рівня, що досягається при пероральному прийманні метронідазолу). Інша діюча речовина препарату, міконазолу нітрат, може спричиняти подразнення піхви (печіння, свербіж), як і всі інші протигрибкові засоби з вмістом похідних імідазолу, що вводяться вагінально (2-6%). У разі виникнення тяжкого подразнення, лікування необхідно припинити. До побічних ефектів, що розвиваються внаслідок системного (наприклад, перорального) застосування метронідазолу належать: реакції гіперчутливості (поодинокі), лейкопенія, атаксія, психоемоційні розлади, периферична невропатія при передозуванні або після тривалої терапії, судоми, зрідка діарея, закреп, запаморочення, головний біль, відсутність апетиту, нудота, блювання, біль або спазми у черевній порожнині, зрідка зміни смаку, сухість у роті, металевий або неприємний присмак, втома.Зазначені вище ефекти виникають дуже рідко внаслідок низького рівня метронідазолу в крові після вагінального введення препарату.

Лікарська взаємодія:

Через абсорбцію метронідазолу можуть спостерігатися реакції взаємодії препарату при одночасному застосуванні з деякими речовинами та лікарськими засобами:Алкоголь: взаємодія метронідазолу з алкоголем може викликати реакцію, аналогічну взаємодії з дисульфірамом.Пероральні антикоагулянти: може посилюватися антикоагулянтна дія.Фенітоїн: може збільшитись концентрація фенітоїну у крові, концентрація метронідазолу у крові може зменшитись.Фенобарбітал: зменшення концентрації метронідазолу у крові.Дисульфірам: можуть спостерігатися ефекти з боку центральної нервової системи (психотичні реакції).Циметидин: може збільшитись концентрація у крові метронідазолу та зростати ризик невротичних симптомів.Літій: може спостерігатися підвищення токсичного впливу літію.Астемізол та терфенадин: метронідазол та міконазол уповільнюють метаболізм цих препаратів та збільшують їх концентрацію у плазмі крові.Також спостерігався вплив на концентрацію у крові ферментів печінки, глюкози (метод гексокінази), теофіліну та прокаінаміду.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25оС, у місцях недоступному для дітей. Препарат можна зберігати у холодильнику при температурі 2-8°С. Не заморожувати.Термін придатності – 2 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Одна упаковка містить 7 вагінальних супозиторіїв та 7 ковпачків для пальця одноразового використання.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуВагінальні супозиторії.Фармакологічна група. Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Комбінації похідних імідазолу. Код АТС: G01A F20.АдресаBomonti Birahane Sok.No: 40 80223 Sisli/Istanbul
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ G01AF20:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Нео-Пенотран
Виробник:Ембіл Фармацеутікал Ко.Лтд.
Форма випуску: Одна упаковка містить 7 вагінальних супозиторіїв та 7 ковпачків для пальця одноразового використання.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5477/01/02 від 13.03.2008. Наказ № 862 від 26.11.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:За рецептом.
Склад:

1 супозиторій містить 750 мг метронідазолу та 200 мг міконазолу нітрату;допоміжні речовини: вітепсол

Фармакотерапевтична група:Препарати для лікування протозойних інфекцій
Код АТС:G01AF20 - Комбінації похідних імідазолу
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама