Неокардил (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ Валартін Фарма, Україна, 08130, Київська область, Києво-Святошинський р-н, с. Чайки, вул. Грушевського, 60.

Фармакотерапевтична група:

Кардіологічні препарати.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 капсула містить глоду листя і квіток екстракт сухий (Crataegi folii cum flore extractum siccum) * - 150 мг, гінкго екстракт сухий (Ginkgonis extractum siccum) - 50 мг, пуерарії екстракт сухий (Puerariae extractum siccum) - 50 мг;
  • допоміжні речовини: лактоза, повідон;
  • склад твердої желатинової капсули: желатин, титану діоксид (Е 171), тaртразін (Е 102), амарант (E 123), еритрозин (E 127), патентований синій V (E 131).

* Глоду листя і квіток екстракт сухий містить 6% мальтодекстрину і 2% кремнію діоксиду колоїдного.

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

Тверді желатинові капсули № 0 з кришечкою і корпусом бордового кольору, що містять порошок від світло-коричневого до зеленувато-коричневого кольору з білими вкрапленнями. Допускається наявність спресованих стовпчиків або грудочок, які розпадаються при натисканні.

Виробник:

ТОВ Валартін Фарма

Місцезнаходження виробника:

Україна, 08130, Київська область, Києво-Святошинський р-н, с. Чайки, вул. Грушевського, 60.

Фармакотерапевтична група:

Кардіологічні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. 

Неокардил містить стандартизовані екстракти листя і квіток глоду, листя гінкго та кореня пуерарії, основними компонентами яких є флавоноїди (кверцетин, гіперин, гіперозид, вітексин), ізофлавони, органічні кислоти, каротиноїди, пектини, тритерпенові та флавонові глікозиди, холін. Фармакологічна дія лікарського засобу зумовлена ефектами комплексу активних речовин, що входять до його складу.

Екстракт листя і квіток глоду чинить м’яку кардіотонічну, антиангінальну, антиоксидантну, антиаритмічну, антиагрегантну та спазмолітичну дію. Поліпшує кровопостачання та функціональний стан міокарда, скорочувальну та насосну функції серцевого м’яза, підвищує чутливість міокарда до серцевих глікозидів, знижує підвищений АТ та нормалізує ЧСС.

Завдяки вмісту екстракту листя гінкго білоба препарат покращує церебральний кровообіг і постачання тканин мозку киснем та глюкозою. Чинить антигіпоксичну та антиоксидантну дію, впливає на реологічні властивості крові та мікроциркуляцію, запобігає агрегації тромбоцитів, покращує кровообіг у кінцівках. Нормалізує метаболічні процеси, зумовлює нейропротекторну, антигіпоксичну та антиоксидантну дію. Препарат покращує сенсорну і когнітивну функцію мозку, запобігає погіршенню розумової діяльності.

Екстракт пуерарії чинить антиатеросклеротичну дію, усуває спазм коронарних та мозкових судин, знижує в’язкість крові, запобігає тромбозам судин та діабетичним ускладненням.

Фармакокінетика. 

Не вивчалася.

Показання до застосування:

Нейроциркуляторна дистонія, у складі комплексної терапії хронічної ішемічної хвороби серця (стенокардії, аритмій), артеріальної гіпертензії.

Порушення церебрального кровообігу та функції мозку різного генезу, що проявляється погіршенням пам'яті, уваги та розумової діяльності, запамороченням, відчуттям шуму у вухах, замкненістю і неспокоєм, головним болем та порушеннями сну.

Порушення периферичного кровообігу та мікроциркуляції крові в кінцівках, у тому числі артеріопатії кінцівок, діабетичні ангіопатії та синдром Рейно.

Нейросенсорні порушення (запаморочення, відчуття шуму та дзвону у вухах, гіпоакузія, інволютивна дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія).

Вегетосудинні прояви клімактеричного синдрому.

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Особливості застосування:

Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем.

Рекомендується уважно спостерігати за пацієнтами, які одночасно приймають препарати, що метаболізуються цитохромом Р450 3A4. Відомості про зловживання гінкго білоба (EGb 761) відсутні. Виходячи з фармакологічних характеристик препарату, гінкго білоба (EGb 761) не має потенціалу для зловживання.

Неокардил містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

З огляду на відсутність відповідних клінічних даних застосування цього засобу не рекомендується в період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Досліджень з оцінки впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами не проводились. Однак сонливість і/або запаморочення може погіршити здатність керувати автомобілем або іншими механізмами.

Діти:

Не застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим слід приймати Неокардил по 1 капсулі 2 рази на добу, вранці і ввечері, або одноразово вранці всю добову дозу.

Препарат можна застосовувати незалежно від прийому їжі. Капсули слід ковтати, запиваючи водою. Термін лікування визначає лікар. Терапевтичний ефект зазвичай спостерігається через 1 місяць. У разі відсутності позитивних змін клінічної симптоматики протягом 6 тижнів лікування або при її погіршенні слід звернутися до лікаря. Середня тривалість курсу лікування - 3 місяці.

Передозування:

Можливе посилення проявів побічних реакцій, виникнення сонливості, зниження артеріального тиску та брадикардії, що потребує відміни препарату.

Побічні дії:

З боку травної системи: розлади травлення; диспепсія діарея біль в животі; нудота блювота.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи оніміння язика, губ і щік, набряки шиї, обличчя, рук і ніг, приливи, відчуття жару по всьому тілу, відчуття нестачі повітря, задишку, ангіоневротичний набряк, кропив'янку.

З боку шкіри: запалення шкіри, почервоніння, набряк, висип, свербіж, екзема.

З боку нервової системи: головний біль сонливість запаморочення слабкість, шум у вухах синкопе (в тому числі вазовагальний).

З боку серцево-судинної системи: неприємні відчуття в ділянці серця (відчуття здавлювання грудної клітини), порушення серцевого ритму (уповільнення або прискорення серцевого ритму), артеріальна гіпотензія.

При появі ознак підвищеної чутливості слід перервати курс лікування і звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

Результати клінічних досліджень взаємодії з гінкго білоба (EGb 761) продемонстрували потенціювання чи інгібування ізоферментів цитохрому Р450. Рівень концентрації мідазоламу змінювався після супутнього прийому гінкго білоба (EGb 761), що дозволяє припускати наявність взаємодії через CYP 3A4. Тому лікарські засоби, які в основному метаболізуються через CYP 3A4 і мають вузький терапевтичний індекс, слід застосовувати з обережністю.

Препарати глоду підсилюють дію хінідину, новокаїнаміду, серцевих глікозидів. Не рекомендується застосувати препарати глоду одночасно із солями алкалоїдів у зв’язку з утворенням осаду.

Препарат потенціює дію антиаритмічних засобів, посилює ефекти снодійних, седативних, гіпотензивних засобів. Не слід застосовувати препарат разом із цизапридом.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері, 3 блістери в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.