Неуробекс Форте інструкція по застосуванню

Неуробекс Форте фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
таблетки, вкриті плівковою оболонкою, № 30, 60
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7313/01/01 від 04.04.2018
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 20.01.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить:

тіаміну нітрат (вітамінB1)
100 мг

піридоксину гідрохлорид (вітамін В6)
200 мг

ціанокобаламін (вітамін B12)
300 мкг

допоміжні речовини: авіцел, аеросил, тальк, магнію стеарат.

Оболонка: (метоцел Е5 преміум, метоцел Е15 преміум, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь, рідкий силікол, барвник жовтий захід 19 % (Е 110), барвник Quinoline yellow 11 % (E 104)).

Основні фізико-хімічні властивості:

Помаранчевого кольору таблетки, злегка випуклі, вкриті плівковою оболонкою.

Виробник:

Актавіс РТ

Місцезнаходження виробника:

13710, Джакарта, Джл. Райя Богор Км 28, Індонезія

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Препарати вітаміну В1 у комбінації з вітамінами В6 та В12.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Вітаміни групи В є компонентами ферментної системи, яка регулює білковий, жировий та карбогідратний метаболізм. Кожен із вітамінів групи В відіграє суттєву біологічну роль. Їх присутність у збалансованій кількості необхідна для правильного функціонування метаболізму.

Препарат поєднує в собі високі дози трьох вітамінів: В1, В6 та В12, які відіграють велику роль у нормальній діяльності нервової системи. Кожен із цих вітамінів необхідний для забезпечення оптимального обміну речовин у нервових клітинах. Крім того, при застосуванні високих доз цих вітамінів вони проявляють знеболювальну дію.

Вітамін В1 відіграє роль коферменту при декарбоксилюванні альфа-кетокислот і метаболізмі вуглеводів.

Вітамін В6 в організмі людини перетворюється на піридоксальфосфат і піридоксамінфосфат, які беруть участь в метаболізмі білків і амінокислот.

Вітамін В12 бере участь у синтезі нуклеїнових кислот в нервовій системі, і нестача цього вітаміну може спричинити неврологічні ускладнення і анемію.

Фармакокінетика.

Тіаміну нітрат (вітамін В1) поглинається в тонкому кишечнику, дванадцятипалій та ободовій кишках за участю активної транспортної системи. Після застосування діюча речовина проникає через слизову оболонку кишечнику, а потім по портальній вені надходить до печінки. Деяка кількість поглинутого тіаміну бере участь у печінково-кишковій рециркуляції. Головні продукти екскреції тіаміну – тіамінкарбонова кислота та пірамін (2,5-диметил-4-амінопіримідин), а також відносно невелика кількість тіаміну, що виділяється у незміненому вигляді.

Піридоксину гідрохлорид (вітамін В6) швидко поглинається в кишечнику. В організмі піридоксин окиснюється до піридоксалю або амінується до піридоксаміну. Умовою його функціонування як коензиму є фосфорилювання за СН2ОН-групою в 5-му положенні, тобто утворення піридоксаль-5-фосфату (PALP). У крові близько 80 % PALP зв’язані з білками. Піридоксин переважно накопичується в м’язах як PALP. Головний продукт виведення – 4-піридоксинова кислота.

Ціанокобаламін (вітамін В12). У здорової людини поглинання ціанокобаламіну обмежене і залежить від концентрації «внутрішнього фактора Кастла». Деяка кількість вітаміну В12 поглинається у вільному стані, але при цьому основна маса поглинається лише після зв’язування з «внутрішнім фактором Кастла».

Після абсорбції в кишечнику вітамін В12 зв’язується в сироватці крові зі специфічними білками В12-зв’язуючим-бета-(транскобаламіном) та В12-зв’язуючим-альфа1-глобуліном. Накопичення вітаміну В12відбувається в основному у печінці. Період напіввиведення з плазми крові становить 5 днів, з печінки – приблизно рік.

Показання до застосування:

У комплексному лікуванні невритів, поліневритів і невралгій, таких як:

  • невралгія трійчастого нерва;
  • міжреберна невралгія;
  • ішіас;
  • поперековий синдром (люмбаго);
  • плексит (шийного та плечового сплетінь);
  • корінцеві неврити внаслідок дегенеративних захворювань хребта;
  • прозоплегія (ураження лицьового нерва);
  • постінфекційні та токсичні ураження нервової тканини при алкоголізмі, діабетичній полінейропатії, інтоксикації лікарськими засобами.

Протипоказання:

Гіперчутливість до тіаміну нітрату, піридоксину гідрохлориду, ціанокобаламіну та будь-яких інших компонентів препарату.

Вітамін В1 протипоказано застосовувати при алергічних захворюваннях.

Вітамін В6 протипоказано застосовувати при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення (оскільки можливе підвищення кислотності шлункового соку).

Вітамін В12 протипоказано застосовувати при еритремії, еритроцитозі, тромбоемболії.

Особливості застосування:

При застосуванні вітаміну В12 клінічна картина, а також лабораторні аналізи при фунікулярному мієлозі або перніціозній анемії можуть втрачати свою специфічність.

Прийом алкоголю та чорного чаю знижує абсорбцію тіаміну.

Вживання напоїв, що містять сульфіти (наприклад вино), підвищує розпад тіаміну.

Оскільки Неуробекс® Форте містить вітамін В6, який може спричинити підвищення кислотності шлункового соку, слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з пептичною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, вираженими порушеннями функції нирок і печінки. Піридоксин може провокувати виникнення вугрів чи вугрових шкірних висипів або посилювати прояви вже існуючих.

Пацієнтам з новоутвореннями, за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією та дефіцитом вітаміну В12, не слід застосовувати препарат. Препарат не застосовувати при тяжкій або гострій формі декомпенсації серцевої діяльності та стенокардії. Барвник «Жовтий захід» (E 110) може викликати алергічні реакції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат призначати тільки після ретельної оцінки співвідношення користі для матері та ризику для плоду, оскільки недостатньо даних щодо безпеки застосування препарату у період вагітності.

Вітаміни В1, В6 та В12 екскретуються в грудне молоко. Високі концентрації вітаміну В6 можуть пригнічувати продукування молока. Дослідження щодо ступеня секреції вітамінів у грудне молоко не проводились. Рішення щодо припинення годування груддю або застосування препарату необхідно приймати з урахуванням необхідності застосування препарату для матері. У разі необхідності застосування препарату слід припинити годування груддю на цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами. У випадках, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Діти:

Препарат не застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки Неуробекс® Форте застосовувати внутрішньо після прийому їжі, запиваючи водою. Таблетки слід ковтати цілими.

Рекомендована доза становить 1 таблетку на добу. В індивідуальних випадках дозу підвищувати і застосовувати по 1 таблетці 3 рази на добу.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально у кожному випадку. Після 4 тижнів лікування лікар приймає рішення щодо коригування доз препарату.

Передозування:

Вітамін В1: має широкий терапевтичний діапазон. Дуже високі дози (більше 10 г) виявляють курареподібний ефект, пригнічуючи провідність нервових імпульсів.

Вітамін В6: має дуже низьку токсичність. Довготривалий прийом вітаміну В6 (понад 6-12 місяців) у дозах більше 50 мг щоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії.

Надмірне застосування вітаміну В6 у дозах більше 1 г на добу протягом кількох місяців може призвести до нейротоксичних ефектів.

Невропатії з атаксією і розлади чутливості, церебральні судоми зі змінами на ЕЕГ, а також в окремих випадках гіпохромна анемія і себорейний дерматит були описані після введення більше 2 г вітаміну В6 на добу.

Вітамін В12: після парентерального введення (у рідкісних випадках – після перорального застосування) доз вітаміну В12, більших за рекомендовані, спостерігались алергічні реакції, екзематозні шкірні порушення і доброякісна форма акне.

При тривалому застосуванні вітаміну В12 у високих дозах можливе порушення активності ферментів печінки, біль у ділянці серця, гіперкоагуляція.

Лікування. Промивання шлунка, застосування активованого вугілля та симптоматичних засобів. Ізоніазид застосовувати як антидот вітаміну В6.

Побічні дії:

Побічні ефекти при прийомі препарату малоімовірні. В окремих випадках при прийомі препарату у даній лікарській формі можливі такі побічні ефекти:

З боку нервової системи: довготривале застосування (понад 6-12 місяців) у дозах більше 50 мг вітаміну В6щоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії, нервового збудження, нездужання, запаморочення, головного болю.

З боку травного тракту: шлунково-кишкові розлади, у тому числі нудота, блювання, діарея, біль у животі, підвищення кислотності шлункового соку.

З боку ендокринної системи: інгібується виділення пролактину.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, підвищена пітливість, задишка, анафілактичний шок, анафілаксія.

З боку шкіри: шкірні реакції, у тому числі свербіж, висипання, кропив’янка.

Лікарська взаємодія:

Дія тіаміну інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну у тіамін-пірофосфат.

Антациди знижують всмоктування тіаміну. Петльові діуретики, наприклад фуросемід, що гальмують канальцеву реабсорбцію, під час довготривалої терапії можуть спричинити підвищення екскреції тіаміну і, таким чином, зменшити рівень тіаміну.

Неуробекс® Форте не слід застосовувати пацієнтам, які приймають леводопу, оскільки вітамін В6 може зменшувати протипаркінсонічну дію леводопи (при застосуванні без інгібітора допа-декарбоксилази). Одночасний прийом з антагоністами піридоксину (наприклад ізоніазид, гідралазин, пеніциламін або циклосерин), пероральними контрацептивами може підвищувати потребу у вітаміні В6.

Піридоксин може зменшити ефективність алтретаміну.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому місці, при температурі не вище 25 oС. Зберігати у недоступному для дітей.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 або 6 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Неуробекс Форте
Виробник:Актавіс РТ
Форма випуску:По 10 таблеток у блістері; по 3 або 6 блістерів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7313/01/01 від 04.04.2018
Міжнародне непатентоване найменування:Vitamin B1 in combination with vitamin B6 and/or vitamin B12
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить:

тіаміну нітрат (вітамінB1)
100 мг

піридоксину гідрохлорид (вітамін В6)
200 мг

ціанокобаламін (вітамін B12)
300 мкг

допоміжні речовини: авіцел, аеросил, тальк, магнію стеарат.

Оболонка: (метоцел Е5 преміум, метоцел Е15 преміум, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь, рідкий силікол, барвник жовтий захід 19 % (Е 110), барвник Quinoline yellow 11 % (E 104)).

Фармакотерапевтична група:Вітаміни. Препарати вітаміну В1 у комбінації з вітамінами В6 та В12.
Код АТС:A11DB - Вітамін в1 у поєднанні з вітаміном в6 і/або в12
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Лікар пояснив, чи можна їсти білі волокна бананів
Банани є чудовим джерелом поживних речовин: калію,...
Дієтолог пояснив, як допомагає Coca-Cola при шлунковому грипі
Шлунковий грип, також відомий як вірусний гастроен...
Реклама