Неутракен (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Стедман Фармасьютикалз Пвт.Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інші.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

одна таблетка містить фамотидину 20 мг, магалдрату 400 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний, желатин, натрію метилпарагідроксибензоат, натрію пропілпарагідроксибензоат, натрію альгінат, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, макрогол 6000, повідон, віск бджолиний, віск карнаубський.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, злегка двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, з центральною насічкою на одному боці;

Виробник:

Стедман Фармасьютикалз Пвт.Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інші.

Фармакологічні властивості:

Фамотидин – довгої тривалості дії антагоніст гістамінових Н2-рецепторів. Має швидкий початок дії і високу ступінь спорідненості до Н2-рецепторів. Фамотидин знижує вміст кислоти та активність пепсину в шлунку, а також об’єм загальної і стимульованої шлункової секреції.

В рекомендованих дозах фамотидин чинить тривалу дію при відносно малих концентраціях в крові. Тривалість дії, концентрація в плазмі та відновлення в сечі є дозозалежними. Після перорального прийому початок антисекреторної активності настає протягом одної години; максимальний ефект – дозозалежний і становить 1-3 год. Одноразова пероральна доза 20-40 мг інгібує нічну секрецію кислоти у всіх пацієнтів; середній рівень секреції шлункової кислоти знижується на 86% в перші 10 год. Подібні дози при прийомі вранці знижують стимульовану їжею секрецію кислоти у всіх пацієнтів з середнім рівнем зниження 76% від 3 до 5 год після прийому. Препарат не має кумулятивного ефекту при повторних прийомах. Загальний нічний рівень рН підвищується при застосування 20 і 40 мг фамотидину до середніх значень 5.0.

Магалдрат має антацидну дію. Нейтралізує соляну кислоту в шлунку і зменшує активність пепсину.

Показання до застосування:

Лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки за наявності гастроезофагеальної рефлюксної хвороби і при відсутності H. pylori; невиразкової диспепсії, хронічних гастродуоденітів у стадії загострення.

Профілактика рецидивів виразкової хвороби шлунка.

Протипоказання:

Неутракен протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до компонентів препарату, що входять до його складу.

Діти віком до 14 років. Періоди вагітності і лактації.

Особливості застосування:

До початку терапії Неутракеном слід виключити злоякісний процес у шлунку. Неутракен слід з обережністю призначати хворим із порушеннями функцій печінки і/або нирок, а також пацієнтам літнього віку.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказаний в періоди вагітності і лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом та роботі зі складними механізмами.

Діти:

Протипоказаний дітям віком до 14 років.

Спосіб застосування та дози:

Внутрішньо при пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки дорослі приймають по 2 таблетки Неутракену 1 раз на добу перед сном або по 1 таблетці 2 рази на добу протягом 4 - 8 тижнів. Після досягнення терапевтичного ефекту препарат необхідно приймати в підтримуючій дозі (1/2 терапевтичної дози) протягом 2 - 4 тижнів.

З профілактичною метою призначають по 1 таблетці 1 раз на добу перед сном. При ГЕРХ дозу препарату встановлюють індивідуально залежно від стану хворого. Початкову дозу 1 таблетку приймають кожні 6 год. При вираженому порушенні функції нирок дозу знижують.

Передозування:

При передозуванні можуть виникнути нудота, блювання, пронос. Лікування: необхідно швидко промити шлунок і призначити симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Неутракен взагалі добре переноситься. Можливі головний біль, запаморочення, запор та діарея. Інші поодинокі випадки побічних ефектів включали: сухість у роті, нудоту та/або блювання, абдомінальний дискомфорт, анорексію, слабкість, висипи на шкірі, відхилення рівня печінкових ферментів, холестатичну жовтяницю, анафілаксію, набряк Квінке, артралгії, судоми м’язів, оборотні психічні порушення, включаючи депресію, тривожні стани, збудження, сплутаність свідомості та галюцинації.

Лікарська взаємодія:

За рахунок вмісту фамотидину у складі препарату він посилює ефект і токсичність верапамілу, метопрололу, метронідазолу, морфіну, нікардипіну, німодипіну, пропафенону, теофіліну та триазоламу. Знижує всмоктування кетоконазолу, тамоксифену. Метоклопрамід знижує всмоктування фамотидину. Не рекомендується одночасне застосування з антацидними препаратами.

Термін придатності:

3 роки. 

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від вологи, недоступному для дітей місці, при температурі до 250С.

Форма випуску / упаковка:

По 6 таблеток у блістерах. 

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Ексклюзивний дистриб’ютор в Україні: фірма “БЛІСС” м. Київ

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.