Ніфуроксазид (Nifuroxazide) інструкція із застосування

Адаптована інструкція
Склад:
В 1 таб 200 мг ніфуроксазиду.
Решта компонентів: допоміжні та формоутворюючі субстанції.
Лікарська форма:
таблетки
Виробник:
Безпосереднє виробництво: Київмедпрепарат, ПАТ, Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139
Фармакотерапевтична група:
Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. Ніфуроксазид.
Фармакологічні властивості:
Ніфуроксазид діє у різних напрямках: пригнічує синтез ензимів та протеїнів, блокує клітинне дихання та енергетичний обмін у мікроорганізмах.
Зупиняє життєдіяльність грампозитивних та грамнегативних бактерій: золотистого стафілококу, стрептококів, ешерихії колі, сальмонел та шигел.
Не всмоктується в кишківнику, діє лише в просвіті.
Ефект проявляється з перших годин терапії.
Показання до застосування:
Гострий пронос, спричинений інфекційними збудниками, лікування розладів бактеріальної флори та для попередження інфекційних уражень при оперативному втручанні на кишківнику.
Протипоказання:
Висока чутливість бодай до одного компоненту лікарського засобу чи препаратів, похідних 5-нітрофурану.
Особливості застосування:
Для дорослих також бажано компенсувати втрату рідини посиленим питтям води та напоїв, мінімум 40 мл/кг ваги.
Варто притримуватися такого раціону харчування: виключити свіжі овочі та фрукти, заморожені напої чи продукти, гострі страви; доцільніше вживати рис.
При загостреннях симптомів, погіршенні стану чи проносі, що триває більше 3 діб, треба повідомити лікаря, може знадобитися додаткове призначення антибіотика.
Містить алерген: барвник жовтий захід. У випадку виникнення будь-яких алергічних проявів припиняють пити Ніфуроксазид.
Людям, що мають спадкові порушення метаболізму вуглеводів, приймати засіб не варто, бо він містить лактозу.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Вагітним та жінкам в період лактації призначають, якщо вірогідна шкода для плода менша за користь від препарату.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Спосіб застосування та дози:
Пацієнтам з 7 років: 1 таб три-чотири рази на день. Терапію продовжують не довше тижня.
Дітям, котрим ще не виповнилося 7 років, призначають Ніфуроксазид в суспензії.
Передозування:
Такі дані не надходили. При перевищенні дози слід промити шлунок.
Побічні дії:
- розлади травлення;
- шкірні прояви алергії, анафілактичні реакції.
Лікарська взаємодія:
Уникати сумісного використання разом з: сорбентами, спиртовмісними рідинами, препаратами, котрі можуть спровокувати дисульфірамну реакцію або пригнічення роботи головного мозку.
Решту медикаментів приймати з часовим інтервалом.
Не сумісний з алкоголем.
Термін придатності:
Умови зберігання:
Форма випуску / упаковка:
Категорія відпуску:
По рецепту.
Увага
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Офіційна інструкція
Склад:
- діюча речовина: nifuroxazide;
- 1 таблетка містить: ніфуроксазиду у перерахуванні на 100 % речовину – 200 мг;
- допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна; повідон; лактоза, моногідрат; кальцію стеарат; суміш для покриття «Opadry II Yellow» 33G22623, що містить: гіпромелозу; лактозу, моногідрат; титану діоксид (Е 171); поліетиленгліколь 3000 (макрогол); триацетин; хіноліновий жовтий (Е 104); жовтий захід FCF (Е 110); заліза оксид жовтий (Е 172); індигокармін (Е 132).
Лікарська форма:
таблетки
Основні фізико-хімічні властивості:
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою жовтого кольору, овальної форми, з двоопуклою поверхнею, з рискою з одного боку таблетки та написом «КМП» з іншого боку. На розламі видно ядро яскраво-жовтого кольору.
Виробник:
Київмедпрепарат, ПАТ
Місцезнаходження виробника:
Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139
Фармакотерапевтична група:
Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. Ніфуроксазид.
Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка.
Ніфуроксазид – протимікробний засіб групи 5-нітрофуранів, належить до кишкових антисептиків. Блокує активність дегідрогеназ, пригнічує процеси клітинного дихання, цикл трикарбонових кислот, а також порушує синтез білка у мікробній клітині. Зменшує продукування токсинів мікроорганізмами. У середньотерапевтичних дозах виявляє бактеріостатичну активність, а у більш високих – діє бактерицидно.
Препарат проявляє активність щодо грампозитивних мікроорганізмів сімейства Staphylococcus і грамнегативних мікроорганізмів сімейства Enterobacterіасеae (Escherichia, Enterobacter, Salmonella, Shigella). Неактивний щодо бактерій роду Pseudomonas і роду Proteus (вид Proteus inconstans), а також штамів підгрупи A виду Providentia alcalifaciens.
Фармакокінетика.
Після застосування внутрішньо ніфуроксазид не всмоктується з травного тракту, забезпечуючи високу концентрацію діючої речовини у кишечнику. У плазмі крові визначають концентрації слідів препарату; незначну кількість виявляють у сечі у незмінному вигляді. Виводиться з калом. Швидкість виведення препарату залежить від застосованої дози препарату та моторики травного тракту.
Показання до застосування:
Інфекційна діарея, хронічні коліти та ентероколіти інфекційної етіології, у складі комплексного лікування синдрому дисбіозу кишечнику; профілактика інфекційних ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту при хірургічних втручаннях.
Протипоказання:
Підвищена чутливість до похідних 5-нітрофурану та/або до інших компонентів препарату.
Особливості застосування:
Ніфуроксазид не рекомендується застосовувати довше 7 днів. У випадку діареї, що триває більше 3 днів з початку лікування, необхідна поглиблена діагностика з метою визначення причини розвитку симптомів. Може виникнути необхідність в антибіотикотерапії.
Препарат не слід призначати як монотерапію для лікування кишкових інфекцій, ускладнених септицемією. При наявності симптомів зневоднення комплексно із застосуванням ніфуроксазиду слід проводити регідротацію.
У випадку тяжкої інвазійної діареї слід ввести антибіотик, тому що ніфуроксазид не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту.
У випадку появи реакції гіперчутливості (задишка, шкірні висипання, свербіж) слід припинити прийом ніфуроксазиду.
Під час лікування слід дотримуватися певної дієти: виключити соки, свіжі овочі і фрукти, гострі і тяжкі для травлення продукти.
До складу препарату входить лактоза. Пацієнтам із рідкісними спадковими порушеннями обміну вуглеводів, зокрема непереносимістю галактози, Lapp-лактазною недостатністю або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід приймати даний препарат.
Не слід перевищувати рекомендовану дозу препарата.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Застосування препарату у період вагітності можливе, якщо очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Відомо, що ніфуроксазид не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту та не проникає у грудне молоко, але у зв’язку із відсутністю достатніх клінічних даних необхідно дотримуватися обережності при призначенні препарату у період годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Ніфуроксазид не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Діти:
Ніфуроксазид, таблетки по 200 мг застосовувати дітям віком від 7 років. Дітям віком до 7 років призначати ніфуроксазид в іншій лікарській формі.
Спосіб застосування та дози:
Ніфуроксазид застосовувати перорально, незалежно від прийому їжі.
Дорослі та діти віком від 7 років – по 1 таблетці (200 мг) 3-4 рази на добу (добова доза – 600-800 мг).
Курс лікування – не довше 7 днів.
Передозування:
Симптоми передозування невідомі. У випадку перевищення дози рекомендується промивання шлунка і симптоматичне лікування.
Побічні дії:
Зрідка можуть виникнути порушення з боку органів та систем:
З боку кровотворної та лімфатичної системи: описаний один випадок гранулоцитопенії.
З боку травного тракту: індивідуальні реакції гіперчутливості до ніфуроксазиду проявляються болем у животі, нудотою, блюванням і загостренням діареї. У разі появи таких симптомів незначної інтенсивності немає необхідності у застосуванні спеціальної терапії або у припиненні застосування ніфуроксазиду, оскільки симптоми швидко затухають. Якщо загострення виражене, слід припинити прийом ніфуроксазиду. У подальшому хворому необхідно уникати прийому ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану.
Можливі алергічні реакції, як правило, шкірного типу (висипання, свербіж, кропив’янка, пустульоз). У поодиноких випадках можуть виникнути задишка, тяжкі реакції гіперчутливості, у тому числі ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок.
Препарат містить барвник жовтий захід FCF (Е 110), що може спричинити алергічні реакції.
Лікарська взаємодія:
Під час лікування ніфуроксазидом протипоказано вживати алкоголь та препарати, що його містять, через можливість розвитку дисульфірамоподібних реакцій, які проявляються відчуттям жару, гіперемією шкіри, шумом у вухах, утрудненим диханням, тахікардією, відчуттям страху.
Слід уникати одночасного (в один і той же час) прийому інших пероральних лікарських засобів через сильні адсорбційні властивості ніфуроксазиду.
Термін придатності:
Умови зберігання:
Зберігати оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 ºС.
Зберігати у недоступному для дітей місці
Форма випуску / упаковка:
По 10 таблеток у блістері, 1 або 2 блістери в пачці.
Категорія відпуску:
По рецепту.
Додаткові дані
Увага
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Редакція
