Адаптована інструкція

Склад:

В 5 мл 200 мг ніфуроксазиду.

Решта компонентів: допоміжні та формоутворюючі субстанції.

Лікарська форма:

суспензія

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ «Гедеон Ріхтер Польща», вул. кн. Ю. Понятовського, 5, Гродзиськ Мазовецький, 05–825, Польща

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. Ніфуроксазид.

Фармакологічні властивості:

Механізм дії достовірно не встановлений. Зупиняє життєдіяльність грампозитивних та грамнегативних бактерій: золотистого стафілококу, стрептококів, ешерихії колі, сальмонел та шигел.

Не всмоктується в кишківнику, діє лише в просвіті.

Ефект проявляється з перших годин терапії.

Показання до застосування:

Гострий пронос, спричинений інфекційними збудниками.

Протипоказання:

Висока чутливість бодай до одного компоненту лікарського засобу чи похідних 5-нітрофурану.

Особливості застосування:

Доцільно проводити профілактику зневоднення для дітей, котрих лікують Ніфуроксазидом Ріхтер, даючи пити рідину кожні 15 хв.

Для дорослих також бажано компенсувати втрату рідини посиленим питтям води та напоїв, мінімум 40 мл/кг ваги.

Варто притримуватися такого раціону харчування: виключити свіжі овочі та фрукти, заморожені напої чи продукти, гострі страви; доцільніше вживати рис.

При загостреннях симптомів та погіршенні стану, треба повідомити лікаря, може знадобитися додаткове призначення антибіотика. 

Містить алерген: метилпарагідроксибензоат.

Людям, що хворіють на цукровий діабет, чи мають спадкові порушення метаболізму вуглеводів, приймати Ніфуроксазид Ріхтер не варто, так як препарат містить цукрозу.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітним не призначають.

Жінкам, у період лактації, лікарі дозволяють, якщо лікування передбачається короткостроковим.

Дітям дозволено приймати лише з 2 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вплив відсутній чи зовсім незначний.

Спосіб застосування та дози:

Кожен раз перед вживанням, флакон з Ніфуроксазидом треба струшувати, щоб активна речовина рівномірно розподілилася в суспензії. Максимальна доза за добу 800 мг.

  • діти від 2 років: по 5мл тричі на добу;
  • дорослі: по 5мл чотири рази на добу.

Тривалість застосування 7 діб.

Передозування:

Надходили дані про один епізод: у пацієнта виник пронос та сонливість. При перевищенні дози слід промити шлунок.

Побічні дії:

  • розлади травлення;
  • шкірні прояви алергії, анафілактичні реакції.

Лікарська взаємодія:

Уникати сумісного використання разом з: сорбентами, спиртовмісними рідинами, препаратами, котрі можуть спровокувати дисульфірамну реакцію або пригнічення роботи головного мозку.

Термін придатності:

Придатний до вживання 3 роки.

Умови зберігання:

Температурний режим до 25 С, в сухому, недосяжному для дітей місці. Відкритий флакон зберігати 2 тижні.

Форма випуску / упаковка:

Флакон, об`ємом 90 мл з ложкою для дозування суспензії у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: ніфуроксазид;
  • 5 мл суспензії містять 220 мг ніфуроксазиду (220 мг/5 мл);
  • допоміжні речовини: карбомер, цукроза, натрію гідроксид (E 524), кислоти лимонної моногідрат (E 330), симетикон, метилпарабен (Е 218), есенція бананова, вода очищена.

Лікарська форма:

суспензія

Основні фізико-хімічні властивості:

Суспензія світло-жовтого кольору, з банановим запахом; при зберіганні злегка осідає, але після збовтування повертається до стану однорідної суспензії, не залишаючи щільного осаду на дні флакона.

Виробник:

ТОВ «Гедеон Ріхтер Польща»

Місцезнаходження виробника:

вул. кн. Ю. Понятовського, 5, Гродзиськ Мазовецький, 05–825, Польща

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. Ніфуроксазид.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Ніфуроксазид є протимікробним препаратом, похідним нітрофурану. Механізм дії не повністю з’ясований. Антимікробні та протипаразитарні властивості ніфуроксазиду, можливо, зумовлені наявністю аміногрупи. Локальна активність та відсутність проникнення в органи та тканини організму зумовлює унікальність ніфуроксазиду порівняно з іншими похідними нітрофурану, оскільки відсутня системна дія цього антидіарейного препарату. Ефективний відносно грампозитивних та грамнегативних бактерій: Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, E.coly, Salmonellae, Shigellae.

Фармакокінетика.

Ніфуроксазид після перорального застосування практично не абсорбується зі шлунково-кишкового тракту та не потрапляє в органи та тканини, більше 99 % застосованого препарату залишається у кишечнику. Біотрансформація ніфуроксазиду відбувається у кишечнику, близько 20 % прийнятої кількості екскретується у незміненому вигляді. Ніфуроксазид та його метаболіти виводяться з калом. Швидкість виведення препарату залежить від кількості прийнятого лікарського засобу та від моторики шлунково-кишкового тракту. У цілому виведення ніфуроксазиду повільне, він залишається у шлунково-кишковому тракті впродовж тривалого часу.У терапевтичних дозах ніфуроксазид практично не пригнічує нормальну мікрофлору кишечнику, не спричиняє появу стійких мікробних форм, а також розвиток перехресної стійкості бактерій до інших антибактеріальних препаратів. Лікувальний ефект досягається з перших годин лікування.

Показання до застосування:

Гостра діарея інфекційної етіології.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до ніфуроксазиду, до інших похідних 5-нітрофурану або до інших компонентів препарату.

Особливості застосування:

Лікування ніфуроксазидом не виключає дієтичного режиму та регідратації. У разі необхідності слід застосовувати супутню регідратаційну терапію залежно від віку та стану пацієнта та інтенсивності діареї.

Регідратація має бути основним елементом у лікуванні гострої діареї у дітей. Дітям необхідно забезпечити часте (кожні ¼ години) пиття.

Профілактику або лікування дегідратації потрібно проводити пероральними або внутрішньовенними розчинами. Якщо призначена регідратація, рекомендується застосовувати розчини, призначені для цієї мети, відповідно до інструкцій із розведення та застосування. Передбачений об’єм пероральних регідратаційних розчинів залежить від втрати маси тіла. У разі сильної діареї, інтенсивного блювання та відмови від їжі потрібна внутрішньовенна регідратація.

Якщо немає необхідності такої регідратації, потрібно забезпечити компенсацію втрати рідини вживанням великої кількості напоїв, які містять сіль та цукор (з розрахунку середньої добової потреби в 2 літрах води).

Слід враховувати рекомендації з дієтичного режиму під час діареї: уникати вживання свіжих овочів та фруктів, гострої їжі, заморожених продуктів та напоїв. Слід віддати перевагу рису. Рішення про вживання молочних продуктів приймати залежно від конкретного випадку.

Якщо діарея супроводжується клінічними проявами, що вказують на агресивні явища (погіршення загального стану, гарячка, симптоми інтоксикації), препарат Ніфуроксазид Ріхтер потрібно призначати разом з антибактеріальними засобами, які застосовують для лікування кишкових інфекцій, оскільки препарат не всмоктується у кишечнику і не надходить до системного кровообігу. Препарат не призначати як монотерапію для лікування кишкових інфекцій, ускладнених септицемією.

Ніфуроксазид Ріхтер, суспензія оральна, містить цукрозу, що слід враховувати при призначенні препарату хворим на цукровий діабет. Не рекомендовано призначати препарат пацієнтам зі спадковими порушеннями толерантності цукрози, фруктози.

Лікарський засіб містить метилпарагідроксибензоат (Е 218), який може спричинити алергічну реакцію (уповільненого типу).

У ході лікування вживання алкоголю суворо заборонено у зв’язку з ризиком розвитку дисульфірамподібної реакції, яка проявляється загостренням діареї, блюванням, болем у животі, відчуттям жару на обличчі та у верхній частині тулуба, гіперемією, шумом у вухах, утрудненням дихання, тахікардією.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Немає достатніх даних про можливі тератогенні та фетотоксичні ефекти при застосуванні ніфуроксазиду у період вагітності. Тому як застережний захід застосування ніфуроксазиду у період вагітності не рекомендується. Препарат можна застосовувати жінкам у період годування груддю за умови короткостроковості лікування ніфуроксазидом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не призначати дітям віком до 2 років.

Спосіб застосування та дози:

Приймати внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Перед вживанням суспензію слід збовтувати. Максимальна добова доза ніфуроксазиду – 800 мг.

Діти віком від 2 років: по 5 мл суспензії 3 рази на добу.

Дорослі: по 5 мл суспензії 4 рази на добу.Тривалість лікування – не більше 7 діб.

Передозування:

Описаний один випадок передозування, що супроводжувався короткочасними симптомами діареї та сонливості. У разі передозування рекомендується промивання шлунка та симптоматичне лікування.

Побічні дії:

З боку системи крові та лімфатичної системи: описаний один випадок гранулоцитопенії.

З боку імунної системи: можливі алергічні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк (набряк Квінке), анафілактичний шок, кропив'янку та шкірний свербіж. Виникнення алергічної реакції потребує відміни препарату. У подальшому хворому необхідно уникати прийому ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану.

З боку шлунково-кишкового тракту: індивідуальні випадки гіперчутливості до ніфуроксазиду проявляються болями в животі, нудотою, блюванням і загостренням діареї. У разі появи таких симптомів незначної інтенсивності немає необхідності у застосуванні спеціальної терапії або у припиненні застосування ніфуроксазиду, оскільки симптоми швидко затухають. Якщо загострення виражене, слід припинити прийом ніфуроксазиду та у подальшому уникати прийому ніфуроксазиду та інших похідних нітрофурану.

З боку шкіри та підшкірної сполучної тканини: рідко з'являються шкірні реакції у вигляді шкірного висипання, свербежу.

Повідомлялося про один випадок пустульозу у людини літнього віку і один випадок вузликового свербежу при наявності контактної алергії до ніфуроксазиду.

Лікарська взаємодія:

Ніфуроксазид не рекомендується застосовувати одночасно із сорбентами, препаратами, до складу яких входить спирт, препаратами, які можуть спричинити антабусні реакції, та з препаратами, що пригнічують центральну нервову систему.

Термін придатності:

3 роки. Термін придатності після першого відкриття – 14 діб.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Зберігати у недоступному і непомітному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 90 мл у флаконі; 1 флакон разом з ложкою-дозатором у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Додатково:

Заявник.

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина.

Місцезнаходження заявника та/або представника заявника.

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.