Нітрофунгін (Chlornitrophenol) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 1 мл розчину містить 10 мг хлор нітрофенолу.

Решта компонентів представлена триетиленгліколем, етанолом 96%.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Тева Чех Індастріз с.р.о., вул. Остравска 305/29, Комаров, 747 70 Опава, Чеська Республіка.

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Надає фунгістатичну, антисептичну і дезинфікуючу дію по відношенню до Грам (+) і Грам (-) бактерій, мікобактерій, деяких видів грибів, що викликають дерматомікози.

Показання до застосування:

Розчин Нітрофунгін застосовують для лікування дерматомікозів, зокрема епідермофітії, трихофітії, кандидозів, мікотичної екземи.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до складових, (зокрема до хлорнітрофенолу).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Відсутність позитивного ефекту або наявність негативної динаміки після трьох днів застосування вимагає перегляду тактики лікування. Якщо лікування проводиться в поєднанні з введенням похідних крові або інших органічних речовин, можливе зниження антимікробної дії фенолу. Місця нанесення препарату Нітрофунгін вимагають захисту від інсоляції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Нітрофунгін розчин дозволений під суворим лікарським наглядом після визначення співвідношення користі / ризику.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Нітрофунгін при грибку нігтя застосовують, капаючи або втираючи в уражені ділянки в нерозведеному вигляді 2-3 р./день до повного зникнення ознак захворювання. З профілактичною метою рекомендується застосування 1-2 рази на тиждень протягом місяця після видимого поліпшення. Якщо запальний процес на шкірі виражений сильно, препарат можна розвести водою в рівному співвідношенні.

Передозування:

Можливе, якщо Нітрофунгін застосовується на великих шкірних фрагментах або після проковтування фенолу.

Проявляється нудотою, блювотою, підвищеним потовиділенням і діареєю. При погіршенні стану - збудженням з подальшою втратою свідомості, пригніченням ЦНС, недостатністю СС і дихальної систем. Можливе придбання сечею зеленого відтінку. Необхідні заходи щодо своєчасного надання невідкладної допомоги включають застосування активованого вугілля, форсований діурез, промивання шлунка теплим розчином води з рослинним маслом, яке запобігає подальшому всмоктування фенолу.

Побічні дії:

Можуть виявлятися алергічними реакціями, подразненням шкіри, гіперсенситивністю до інсоляції.

Лікарська взаємодія:

Протигрибкова дія фенолу може бути знижена підвищеним рН, при взаємодії з речовинами крові або іншими органічними речовинами.

Термін придатності:

До 5 років.

Умови зберігання:

При температурі не вище 25 ° С в місці, захищеному від світла та без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

По 25 мл у флаконі, по 1 флакону в коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: хлорнітрофенол;
  • 1 мл розчину містить 10 мг хлорнітрофенолу;
  • допоміжні речовини: триетиленгліколь, етанол 96 %, вода очищена.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий розчин від жовтого до зелено-жовтого кольору з легким запахом спирту.

Виробник:

Тева Чех Індастріз с.р.о.

Місцезнаходження виробника:

вул. Остравска 305/29, Комаров, 747 70 Опава, Чеська Республіка.

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Нітрофунгін – протимікозний засіб для місцевого застосування. Препарат характеризується антисептичною та дезінфікуючою дією на грампозитивні та грамнегативні бактерії, мікобактерії, деякі гриби. Активний відносно збудника дерматомікозів. Діє фунгістатично.

Фармакокінетика.

Фенол абсорбується зі шлунково-кишкового тракту, шкіри, слизових оболонок. Він метаболізується у фенілглюкоронід та у фенілсульфат. Невелика частина фенолу окислюється до катехоламінів і квінолу. Метаболіти виводяться із сечею, яка може набувати світло-зеленого кольору.

Показання до застосування:

Дерматомікози, зокрема епідермофітії, трихофітії, кандидози, мікотична екзема, мікози зовнішнього слухового проходу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до хлорнітрофенолу та до інших компонентів препарату.

Особливості застосування:

Якщо протягом трьох днів застосування препарату не спостерігається терапевтичний ефект або прояви захворювання посилюються, необхідно переглянути тактику лікування.

Протимікробна дія фенолу може знижуватись при підвищенні рівня pH або у комбінації з похідними крові або іншими органічними речовинами.

Місця нанесення препарату слід захищати від дії прямого сонячного світла.

Розчин містить 42,4 % (в об'ємному відношенні) етанолу.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю препарат можна застосовувати тільки за призначенням лікаря, який визначить співвідношення користь/ризик.

Жінкам, які годують груддю, слід запобігати будь-якого контакту дитини з препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Даний препарат не погіршує здатності керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами.

Діти:

Препарат не застосовувати дітям віком до 15 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати дорослим і дітям віком від 15 років. На уражені ділянки шкіри розчин наносити краплями або натирати 2-3 рази на день до повного зникнення ознак захворювання. Дуже великий вплив на результати лікування має застосування препарату також і після зникнення ознак захворювання. Для профілактики рецидивів рекомендується застосовувати препарат 1-2 рази на тиждень, 2-3 рази на день протягом 4-х тижнів.

Зазвичай слід застосовувати нерозведений розчин. Лише у випадках із гостро вираженими запальними проявами на шкірі або якщо у процесі лікування з'являється подразнення шкіри, препарат розводити водою у співвідношенні 1:1.

Передозування:

Ознаки передозування можуть проявитися при всмоктуванні ушкодженою та неушкодженою поверхнею шкіри у випадку тривалої дії на велику площу шкірного покриву. При випадковому потраплянні фенолу на шкіру необхідно промити її великою кількістю води, а потім рослинною олією. Можна також застосовувати макрогол 300 або олію евкаліпта.

При випадковому ковтанні фенолу з'являється нудота, блювання, підвищене потовиділення та діарея. Спочатку може настати збудження, після якого пацієнт може знепритомніти. Пригнічення центральної нервової системи і подальша недостатність серцево-судинної і дихальної систем можуть спричинити навіть летальний наслідок. Іноді спостерігається розвиток ацидозу, рідко – гемоліз та метгемоглобінемія з ціанозом. Сеча набуває зеленого відтінку. Іноді спостерігається розвиток набряку легень, ушкодження міокарда і внаслідок цього – ураження нирок та печінки, що може призвести до недостатності функції цих органів.

У разі потрапляння фенолу у шлунок слід провести промивання шлунка розчином, що містить оливкову або іншу рослинну олію, яка розводить фенол і запобігає його подальшій абсорбції. Можна також приймати активоване вугілля. Не слід викликати блювання штучно. Промивання шлунка необхідно проводити теплою водою. Також ефективним є форсований діурез. У випадку гемолізу необхідно провести замінну трансфузію крові.

Побічні дії:

Можливі алергічні реакції. В окремих випадках може з'явитися подразнення шкіри у місці нанесення препарату або підвищена чутливість шкіри до прямого сонячного світла. У разі появи цих небажаних реакцій необхідно порадитися з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Лікарська взаємодія:

Антимікотична дія фенолу може бути знижена підвищеним рН або при взаємодії з речовинами крові або іншими органічними речовинами.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці для захисту від світла та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 25 мл у флаконі, по 1 флакону у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.