Новаклав інструкція по застосуванню

Новаклав фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Новаклав порошок д/приг. р-ну д/ін. по 1000 мг/200 мг у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7003/01/01 від 31.08.2007. Наказ № 512 від 31.08.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 флакон містить амоксициліну натрію еквівалентно 1000 мг амоксициліну і клавуланату калію еквівалентно 200 мг клавуланової кислоти.

Основні фізико-хімічні властивості:

від білого до блідо-жовтого кольору аморфний порошок;

Виробник:

Ципла Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни.

Показання до застосування:

Лікування інфекційно-запальних захворювань, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами: інфекції ЛОР-органів: середній отит, тонзиліт, синусит;інфекції дихальних шляхів: гострий і хронічний бронхіт, пневмонія, бронхопневмонія; інфекції сечостатевих шляхів: цистит, уретрит, пієлонефрит, інфекції статевих органів у жінок;інфекції шкіри і м'яких тканин: фурункули, абсцеси, інфіковані рани;інфекції кісток і суглобів: остеомієліт;сепсис, перитоніт, інфекційні ускладнення після операцій, внутрішньочеревний сепсис, септичний аборт, післяпологовий сепсис.

Протипоказання:

Гіперчутливість до пеніцилінів та інших β-лактамних антибіотиків, інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз, вагітність і лактація.

Особливості застосування:

При тривалому лікуванні необхідно регулярно контролювати функціональні показники печінки, нирок і органів гемопоезу. У пацієнтів з порушенням функції нирок і/або печінки доза препарату повинна бути відкоригована залежно від ступеня вираженості ниркової і/або печінкової недостатності (зменшенням дозування чи збільшенням інтервалу між прийомами препарату).Необхідно з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з обтяженим алергологічним анамнезом, а також пацієнтам з відомою гіперчутливістю до антибіотиків цефалоспоринового ряду тому, що існує ризик розвитку перехресних алергічних реакцій. Слід негайно припинити лікування препаратом у разі розвитку алергічних реакцій.Тривале лікування препаратом може призвести до розвитку інфекцій, спричинених резистентною до Новаклаву мікрофлорою. У поодиноких випадках у пацієнтів, які застосовують Новаклав, може спостерігатися збільшення протромбінового часу. У разі одночасного застосування з антикоагулянтами слід проводити відповідний моніторинг. У пацієнтів зі зниженим діурезом дуже рідко може спостерігатися кристалурія. Для попередження ризику розвитку кристалурії під час лікування високими дозами препарату рекомендується забезпечити адекватну гідратацію і діурез.При застосуванні препарату у жінок у період лактації слід враховувати, що амоксицилін і клавуланова кислота проникають у грудне молоко. Застосування Новаклаву призводить до хибнопозитивних результатів при проведенні проби Бенедикта (для визначення глюкози в сечі) і реакції Кумбса. Тому рекомендується застосовувати тести на глюкозу, що базуються на реакції ферментативного окиснення.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначений тільки для внутрішньовенного застосування. Дозу препарату встановлюють індивідуально залежно від ступеня тяжкості захворювання, локалізації інфекції і чутливості збудника.Для дорослих і дітей старше 12 років доза препарату становить 1,2 г 3 рази на добу. При тяжких формах інфекційних захворювань – 4 рази на добу. Максимальна добова доза препарату становить 7,2 г. Для дітей від 3 місяців до 12 років разова доза становить 30 мг/кг маси тіла 3 рази на добу, в окремих випадках доза може бути збільшена до 4 разів на добу. Дітям до 3 місяців вводять препарат у разовій дозі з розрахунку 25 мг/кг маси тіла: недоношеним і дітям у перинатальному періоді – кожні 12 годин, у постперинатальному періоді – кожні 8 годин. Тривалість лікування становить до 14 днів. Для профілактики післяопераційних ускладнень при операціях, що продовжуються менше 1 години, препарат у дозі 1,2 г вводять внутрішньовенно. При більш тривалих операціях призначають по 1,2 г до 4 разів протягом 24 годин. При більш високому ризику інфікування даний режим лікування може бути подовжений протягом декількох днів. Пацієнтам з порушенням видільної функції нирок середнього або тяжкого ступеня необхідна корекція режиму дозування. При кліренсі креатиніну 10-30 мл/хв початкова доза препарату становить 1,2 г внутрішньовенно, потім – по 600 мг кожні 12 годин. При кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв початкова доза препарату становить 1,2 г, потім – по 600 мг кожні 24 години. У разі застосування препарату у пацієнтів, які перебувають на діалізі, призначають додаткове внутрішньовенне введення препарату в дозі 600 мг під час і 600 мг наприкінці процедури діалізу. Перед застосуванням вміст флакона розчиняють в 20 мл (кінцевий об’єм 20,9 мл) води для ін’єкцій. При розчиненні порошку розчин може тимчасово набути рожевого забарвлення. Придатний до введення розчин має блідо-жовтий колір. Приготований розчин вводять негайно внутрішньовенно повільно протягом 3-4 хвилин. Готовий розчин не заморожувати.Правила приготування розчину для внутрішньовенної інфузії.Вміст флакону розводять в 20 мл води для ін’єкцій або 0,9% розчину натрію хлориду та додають отриманий розчин до 100 мл інфузійної рідини. Інфузію проводять протягом 30-40 хвилин.Стабільність та сумісність.Внутрішньовенні інфузії можуть проводитися у різних розчинах: Інфузійний розчин Стабільність при 25 0С Вода для ін’єкцій 4 години 0,9% розчин натрію хлориду 4 години Інфузійний розчин Зінгера 3 години Інфузійний розчин калію хлориду та натрію хлориду 3 години Препарат є менш стабільним в інфузійних розчинах, які містять глюкозу, декстран або бікарбонат.

Передозування:

Як правило, у терапевтичних дозах препарат добре переноситься. Передозування може супроводжуватися симптомами з боку шлунково-кишкового тракту і порушеннями водно-електролітного балансу. Лікування – симптоматичне. У тяжких випадках передозування застосовують оксигенотерапію і заходи, шо направлені на підтримку життєвоважливих функцій організму. При гострому передозуванні ефективний гемодіаліз.

Побічні дії:

У поодиноких випадках можуть виникати диспептичні явища, нудота, блювання, діарея, помірне безсимптомне підвищення рівня печінкових трансаміназ і/або лужної фосфатази.Дуже рідко – кандидоз (колонізації кишечнику грибами роду Candida), псевдомембранозний коліт, алергічні реакції (уртикарне чи еритематозне висипання на шкірі, мультиформна еритема, синдром Стівенса - Джонсона, ексфоліативний дерматит, анафілактичні реакції); транзиторна лейкопенія (включаючи нейтропенію та агранулоцитоз), тромбоцитопенія і гемолітична анемія. У разі появи шкірних висипань застосування препарату треба негайно припинити.В окремих випадках – холестатична жовтяниця, гепатит, інтерстиціальний нефрит, кристалурія.

Лікарська взаємодія:

З обережністю слід призначати препарат одночасно з антикоагулянтами (можливе збільшення часу кровотечі і протромбінового часу). Діуретики, алопуринол, фенілбутазон, нестероїдні протизапальні препарати, що блокують канальцеву секрецію, підвищують концентрацію амоксициліну. Одночасне застосування з алопуринолом збільшує ризик розвитку шкірних алергічних реакцій.Амоксицилін може зменшувати ефект пероральних контрацептивів. Новаклав не слід змішувати з препаратами крові, іншими рідинами, що містять білок і його гідролізати, а також із жировими емульсіями для внутрішньовенного введення. Новаклав інактивує дію аміноглікозидів. Не рекомендується сумісне застосування Новаклаву з пробенецидом, тому що він уповільнює канальцієву секрецію амоксициліну, що призводить до підвищення рівня амоксициліну в плазмі крові на тривалий час.

Термін придатності:

Зберігати в сухому місці при температурі не вище 25 0С. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 1,2 г препарату у флаконах. По 1 флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуПорошок для приготування розчину для ін’єкцій.АдресаЦентральний офіс: Мумбаі Централ, Мумбаі – 400 008, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Новаклав
Виробник:Ципла Лтд, Індія
Форма випуску: По 1,2 г препарату у флаконах. По 1 флакону в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7003/01/01 від 31.08.2007. Наказ № 512 від 31.08.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Amoxicillin and enzyme inhibitor
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 флакон містить амоксициліну натрію еквівалентно 1000 мг амоксициліну і клавуланату калію еквівалентно 200 мг клавуланової кислоти.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни.
Код АТС:J01CR02 - Амоксицилін та інгібітор ферменту
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Вилікувати гайморит за 3 дні
Як лікувати гайморит у домашніх умовах — препарати...
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Реклама
Вчені сказали, яка рослинна олія ідеально підходить для легкого та тривалого смаження
Для смаження часто рекомендується використовувати ...
Вітамін D може запобігти розвитку деменції: дослідження
За оцінками Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ...
Реклама