Йодантипирин (Mono) інструкція із застосування

Йодантипирин фото, інструкція
Дозування:
Йодантипирин таблетки по 100 мг №20 у бліс.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармстандарт-Томськхімфарм, ВАТ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: йодантипирин;1 таблетка містить йодантипирину 100 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, глюкози моногідрат, магнію стеарат, повідон.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору без запаху або зі слабким специфічним запахом, плоскоциліндричної форми з фаскою.

Виробник:

Фармстандарт-Томськхімфарм, ВАТ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Йодантипирин чинить протизапальну, імуностимулювальних та інтерфероногенну дію. Стабілізує біологічні мембрани і затримує проникнення вірусу в клітину. Є активним індуктором альфа- і бета-інтерферону, стимулює клітинний і гуморальний імунітет. Активний щодо вірусу кліщового енцефаліту, геморагічної гарячки з нирковим синдромом.Фармакокінетика. Швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, біодоступність становить 80 %. Близько 95% метаболізується в печінці. Екскреція із сечею через нирки шляхом активного транспорту в ниркові канальця: 3-5% в незміненому вигляді, 80-90% - неактивні метаболіти. Має високу спорідненість до тканинних білків. Зв’язування з білками крові становить 25%. Період напіввиведення – приблизно 6 годин.

Показання до застосування:

Лікування та профілактика кліщового енцефаліту у дорослих, для комплексного лікування геморагічної гарячки з нирковим синдромом.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату та інших йодовмісних препаратів, гіперфункція щитовидної залози, виражені порушення функції печінки та нирок, період вагітності та годування груддю, дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Для профілактики і лікування кліщового енцефаліту не рекомендується сумісний прийом Йодантипирину та протикліщового імуноглобуліну. При вогнищевих формах кліщового енцефаліту спочатку призначають специфічний імуноглобулін за звичайною схемою і через 2-3 дні призначають Йодантипирин у рекомендованих дозуваннях.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

При вагітності застосування препарату протипоказане. На період лікування препаратом слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Протипоказано.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають внутрішньо після вживання їжі. Профілактика і лікування кліщового енцефаліту.Лікування: по 300 мг (3 таблетки) – 3 рази на добу протягом перших 2-х днів; по 200 мг (2 таблетки) – 3 рази на добу протягом наступних 2-х днів; по 100 мг (1 таблетці) – 3 рази на добу протягом наступних 5-ти днів.Профілактика:а) після присмоктування кліща:по 300 мг (3 таблетки) – 3 рази на добу протягом перших 2-х днів; по 200 мг (2 таблетки) – 3 рази на добу протягом наступних 2-х днів; по 100 мг (1 таблетці) – 3 рази на добу протягом наступних 5-ти днів;б) у період перебування в місцях, пов’язаних з імовірним присмоктуванням кліща:по 200 мг (2 таблетки) – 1 раз на добу протягом всього періоду; по 200 мг (2 таблетки) – 3 рази на добу протягом 2-х днів перед перебуванням у місцях, пов’язаних з імовірним присмоктуванням кліща.Лікування геморагічної гарячки з нирковим синдромом (ГЛНС).Препарат повинен бути призначений протягом 5-ти днів від початку захворювання.по 200 мг (2 таблетки) – 3 рази на день протягом перших 4-х днів; по 100 мг (1 таблетці) – 3 рази на день протягом наступних 5-ти днів.

Передозування:

Не встановлено.

Побічні дії:

В окремих випадках можливі диспепсичні прояви, шкірні висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк. При припиненні застосування препарату вказані прояви зникають.

Лікарська взаємодія:

Антацидні препарати і антагоністи Н2-рецепторів зменшують всмоктування препарату. При сумісному прийомі з пероральними цукрознижувальними препаратами, барбітуратами, трициклічними антидепресантами, антикоагулянтами непрямої дії Йодантипирин посилює їх дію, вивільняючи їх зі зв’язування з білками.

Термін придатності:

3 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки № 10 у блістері. По 2 або 5 блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

634009, Російська Федерація, м. Томськ, проспект Леніна, 211.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.