Офтанал (Ketorolac) інструкція із застосування

Офтанал фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Офтанал краплі оч. 0,5 % по 5 мл у флак.
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Дослідний завод ГНЦЛС

Фармакотерапевтична група:

Сератіопептидаза.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 мл містить кеторолаку (у формі трометаміну) 5 мг;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (ніпагін), пропілпарагідроксибензоат (ніпазол), макрогол 400 (поліетиленоксид 400), динатрію едетат (трилон Б), вода очищена.

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна або зі злегка жовтуватим відтінком рідина;

Виробник:

Дослідний завод ГНЦЛС

Фармакотерапевтична група:

Сератіопептидаза.

Фармакологічні властивості:

Фармакодінаміка. Нестероїдний протизапальний засіб. При місцевому застосуванні в око проявляє виражену аналгезуючу і помірну протизапальну дію, що обумовлено пригніченням активності циклооксигенази – основного ферменту метаболізму арахідонової кислоти. Це приводить до зниження рівня простагландинів у волозі передньої камери ока, що відіграють головну роль у патогенезі запалення і болю. Препарат не впливає на внутрішньоочний тиск. Фармакокінетика. При інстиляції в око системна абсорбція препарату дуже низька. При закапуванні 2 крапель 0,5% розчину кеторолаку його концентрація у волозі передньої камери досягає 95 нг/мл; при закапуванні 1 краплі у сироватці крові визначається 10,7 - 22,5 нг/мл.

Показання до застосування:

Зменшення болю і запобігання запаленню у післяопераційному періоді після видалення катаракти та інших хірургічних втручань на передньому сегменті ока. Запально-больовий синдром при захворюваннях переднього відділу ока неінфекційної природи (у тому числі хронічний неінфекційний кон’юнктивіт). Пригнічення міозу під час операції екстракції катаракти.Спосіб застосування і дози. Препарат призначають дорослим та дітям старше 12 років інстиляційно у кон’юнктивальний мішок. Перед операцією: по 1 краплі 5 разів протягом 3 годин до операції. У післяопераційному періоді: по 1 краплі 3 рази на день відразу після операції; потім по 1 краплі 4 рази на день протягом необхідного для лікування часу (7 - 10 днів). При лікуванні запально-больового синдрому: по 1 краплі 4 рази на день до клінічного одужання, але не більше 10 днів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до кеторолаку та інших нестероїдних протизапальних препаратів. Крововиливи у мозок. Вагітність і лактація. Дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З обережністю застосовують у пацієнтів зі зниженням згортання крові в анамнезі. Дані про безпечність застосування очних крапель кеторолаку у дітей до 12 років відсутні.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Передозування:

Не описано.

Побічні дії:

Минуще печіння і поколювання після інстиляції; рідко – алергічні реакції, набряк рогівки. При застосуванні більше 14 днів можливе ушкодження цілісності рогівки, синдром сухого ока, приєднання очної інфекції. При тривалому безконтрольному застосуванні в окремих пацієнтів можуть спостерігатися системні побічні ефекти – головний біль, запаморочення, сонливість, підвищення артеріального тиску.

Лікарська взаємодія:

У разі необхідності препарат можна поєднувати із очними краплями, які містять стероїди; перерва між закапуванням повинна бути не менше 5 хв. При одночасному застосуванні з іншими нестероїдними протизапальними засобами, пентоксифіліном, антикоагулянтами можливе збільшення ризику післяопераційної кровотечі.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від 15 до 25ºСТермін придатності – 2 роки. Термін зберігання після відкриття флакона – 28 діб.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл у скляних флаконах з поліетиленовою кришкою-крапельницею, що додається.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: ketorolac; (±)-5-бензоїл-2,3-дигідро-1Н-піролізин-1-карбонова кислота (у вигляді сполучення з 2-аміно-2-гідроксиметил-1,3-пропандіолом) (1:1);

Форма випуску

Краплі очні.

Адреса

Україна, 61057, м. Харків, вул. Воробйова, 8.

Додаткові дані

Дозування:
Офтанал краплі оч. 0,5 % по 5 мл у флак.
Реєстрація:
№ UA/4436/01/01 від 19.04.2006. Наказ № 166 від 17.03.2009
МНН:
Фарм. група:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.