Окацин (Lomefloxacin) інструкція із застосування

Окацин фото, інструкція
Дозування:
Окацин краплі оч. 0,3 % по 5 мл у флак.-крап.
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: "Excelvision" для "Novartis Pharma AG", Франція/Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Фторхінолони

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 мл розчину містить ломефлоксацину 3,0 мг, що еквівалентно ломефлоксацину гідрохлориду 3,31 мг;допоміжні речовинибензалконію хлорид, гліцерол, ЕДТА динатрієва сіль, натрію гідроксид 1N, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий розчин, безбарвний або світло-жовтого кольору, без запаху та видимих частинок;

Виробник:

"Excelvision" для "Novartis Pharma AG", Франція/Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Фторхінолони

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Антибактеріальний препарат широкого спектра дії з групи фторхінолонів.До препарату високочутливі: грампозитивні S.epidermidis, S.aureus, Bacillus, Corynebacterium; грамнегативні: Branhamella саtarrhalis, Neisseria sp., Acinetobacter spp., Alcaligenes faecalis, Enterobacter ssp., Flavobacterium spp., H.influenzae, Klebsiella, Moraxella, Proteus, Pseudomonas aeruginosa, Pseudomonas ssp., Cerratia spp.; анаеробні Propionibacterium acnes.Помірно чутливі: грампозитивні Streptococcus pneumoniae, Streptococcus spp., Micrococcus, Enterococcus faecalis.Резистентні: Clostridium difficile, мікобактерії, гриби. Механізм дії зумовлений здатністю ломефлоксацину впливати на ДНК-гиразу (топоізомеразу II), яка бере участь у поділі бактеріальної клітини, чим справляється миттєва бактерицидна дія.Фармакокінетика. При закапуванні в очі ломефлоксацин швидко надходить до передної камери ока. При такому способі застосування діюча речовина препарату і його метаболіти не виявляються в крові та інших біологічних середовищах організму існуючими на сьогодні методами.

Показання до застосування:

Бактеріальні інфекції переднього сегмента ока: кон’юнктивіт, блефарит, блефарокон’юнктивіт, спричинені чутливими до ломефлоксацину збудниками.

Протипоказання:

Гіперчутливість до ломефлоксацину або до інших компонентів препарату, гіперчутливість до інших хінолонів, період вагітності та лактації, дитячий вік до 1 року.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При закапуванні препарату слід знімати м’які контактні лінзи через можливу абсорбцію консерванта (бензалконію хлориду) та уникати попадання в очі прямих сонячних та УФ-променів. Перед застосуванням вимити руки. Закрутити ковпачок до кінця, щоб зробити отвір на верхівці флакона – у піпетці. Відкрутити ковпачок. Закапати одну краплю, обережно відтягнувши нижню повіку і дивлячись угору. Флакон тримати вертикально, натискуючи на нього великим і вказівним пальцями. Уникати контакту між піпеткою та оком. Після застосування щільно закрутити ковпачок і вкласти флакон в упаковку.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

На початку лікування (у перший день) рекомендовано закапувати 5 крапель протягом 20 хвилин (по 1 краплі з інтервалом 5 хв) або 1 краплю на годину протягом 6-10 годин.Дорослим, людям похилого віку та дітям старше 1 року рекомендовано закапувати по 1 краплі 2–3 рази на добу у нижній кон’юнктивальний мішок кожного ока. Тривалість лікування 7-9 діб.

Передозування:

При дотримуванні вимог щодо способу застосування передозування неможливе. При погіршенні стану чи появі алергічних реакцій треба припинити використання препарату і звернутися до лікаря.

Побічні дії:

Іноді слабке відчуття печіння безпосередньо після закапування.

Лікарська взаємодія:

У разі необхідності можна комбінувати з іншими очними краплями. При цьому перерва між закапуваннями повинна бути не менш ніж 15 хвилин.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі від 8 до 250 С. Термін зберігання - 3 роки від дати випуску препарату та 1 місяць - після першого застосування.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл у флаконі-крапельниці, в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна назва: ломефлоксацин;

Форма випуску

Краплі очні.

Адреса

Ф-07100 Анноней, Франція. СН-4056 Базель, Швейцарія.

Додаткові дані

Дозування:
Окацин краплі оч. 0,3 % по 5 мл у флак.-крап.
Реєстрація:
№ UA/7222/01/01 від 25.10.2007. Наказ № 656 від 25.10.2007
МНН:
Фарм. група:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.