Інформація про використання рецептурних препаратів

Йохімбіну гідрохлорид (Yohimbine) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: в 1 табл - 0,005 г йохимбина гідрохлориду.

Решта: наповнювачі, лактози момногідрат, кальцію стеарат.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я", Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при еректильній дисфункції. Йохімбін.

Фармакологічні властивості:

Йохімбіну Гідрохлорид спричиняє психостимулюючий ефект шляхом блокування α2-адренорецепторів, і тим самим підсилює потенцію.

Відновлює порушену ерекцію та здатність до здійснення статевого акту, впливаючи як на центральну нервову систему, так і підсилюючи кровообіг в тканинах статевого члена.

Метаболіт Йохімбіну накопичується в організмі. Ефект проявляється впродовж 2-3 тижнів.

Метаболічний цикл проходить, як в печінці, так і поза нею.

Показання до застосування:

Еректильна дисфункція.

Протипоказання:

Індивідуальна непереносимість.

Схильність до зниженого тиску.

Виражена клінічна дисфункція печінки і нирок.

Бронхіальна астма, емфізема легенів, хронічний бронхіт, серцева недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При підвищеному тиску, захворюваннями серця, виразковій хворобі шлунка, глаукомі, порушеннях роботи нирок і печінки застосовувати таблетки Йохімбіну Гідрохлорид за порадою лікаря.

Протипоказаний після 65 років.

Передбачити ймовірність зниження тиску й порушення ритму серця.

Йохімбну Гідрохлорид таблетки протипоказані при вродженій вуглеводній ферментопатії та мальабсорбції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат застосовується у чоловіків.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Протипоказано.

Спосіб застосування та дози:

Початкова доза ½ табл 3 р / д, запити 200 мл води. Довести до 1-2 табл от 1 до 3 р / д під час їжі, 3 4 тижні.

Дітям не застосовувати.

Передозування:

Виявляється загальною слабкістю, онімінням ділянок тіла, порушенням пам'яті, інтенсивним головним болем, почастішанням серцебиття, тремором рук, сльозотечею, запамороченням.

Промити шлунок, дати сорбент.

У разі відсутності позитивної динаміки стану звернутися до медзакладу.

Побічні дії:

Збільшення серцебиття, безсоння, пітливість, пронос, нудота, тривожність, почервоніння шкіри, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, тривала ерекція, не пов'язана з сексуальним збудженням.

Лікарська взаємодія:

З клонідином викликає різке зниження тиску.

Йохимбін змінює дію гіпотензивних препаратів.

Потенціює дію антидепресантів. Знижує лікувальну дію транквілізаторів.

Клопрамін підсилює дію Йохімбіну.

Оночасний прийом з адреналіном, норадреналіном, мезатоном, фетанолом, ефедрином збільшує показники тиску.

Термін придатності:

До 3-х років від дати виробництва.

Умови зберігання:

Приміщення до + 25 С. Обмежити доступ дітям.

Форма випуску / упаковка:

Контейнер по 50 табл в коробці з пакувального картону. Блістер по 10 табл, 5 блістерів в коробці з пакувального картону.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: 1 таблетка містить йохімбіну гідрохлориду 5 мг;
  • допоміжні речовини: крохмаль картопляний; лактоза, моногідрат; кальцію стеарат; гіпромелоза; целактоза (суміш лактози, моногідрату, та целюлози порошкоподібної (75:25)).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, з фаскою.

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Місцезнаходження виробника:

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при еректильній дисфункції. Йохімбін.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Йохімбіну гідрохлорид − лікарський засіб, що посилює потенцію (афродизіак), алкалоїд з кори західноафриканського дерева Corynanthe.

Механізм дії зумовлений селективним блокуванням α2-адренорецепторів. Збільшує центральний обмін адреналіну, тобто активує адренергічні нейрони у центральній нервовій системі, що спричиняє психостимулюючий ефект і посилення реакції. Крім того, можливо, він впливає на серотонінергічні, допамінергічні та холінергічні системи передачі нервових імпульсів.

Експериментально встановлено, що йохімбін активує статеву поведінку і нормалізує знижену внаслідок стресу статеву активність та здатність до коїтусу, відновлює порушення ерекції, спричинене активацією α-адренорецепторів.

Терапевтичний ефект у людини більшою мірою пояснюється ефектами йохімбіну на центральну нервову систему. Крім того, можливим механізмом дії є розширення судин статевого члена і прямий ефект на тканини, що беруть участь в ерекції.

Поясненням частих затримок появи ефекту на 2-3 тижні може бути накопичення активного метаболіту 11-гідроксийохімбіну.

Фармакокінетика.

Всмоктування. Йохімбін повністю абсорбується у травному тракті протягом 1 години. Cmax у крові досягається через 45-75 хвилин. AUC (площа під кривою концентрації у плазмі крові) як параметр біодоступності демонструє виражені коливання. Це спричинено не неповним всмоктуванням зі шлунково-кишкового тракту, а ефектом першого проходження через печінку. Cmax і AUC залежать від дози. При пероральному застосуванні препарату у рекомендованих дозах кумуляції препарату не відбувається.

Розподіл. Рівномірно розподіляється у тканинах. У плазмі крові 82 % йохімбіну зв’язується з білком. Тільки невелика частина йохімбіну та активного метаболіту 11-гідроксийохімбіну (приблизно 2 % від плазмової концентрації) проникає у міжклітинну рідину.

Метаболізм. Йохімбін метаболізується печінкою і позапечінково. Виявлено два гідроксильованих метаболіти: активний метаболіт 11-гідроксийохімбін і менш активний 10-гідроксийохімбін.

Виведення. Т½ йохімбіну після застосування одноразової дози становить від 0,25 до 2,5 години. Т½ 11-гідроксийохімбіну більш тривалий – приблизно 6 годин. Після багаторазового застосування йохімбін виводиться у діапазоні часу від менше 1 години до більше 8 годин.

Показання до застосування:

Еректильна дисфункція різного походження.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату. Тяжка артеріальна гіпотензія. Наявність тяжких захворювань печінки і нирок, лікування адреноміметиками.

Особливості застосування:

Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам з артеріальною гіпертензією, захворюваннями серця (ішемічна хвороба серця, тахіаритмії), виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки, порушеннями функції нирок або печінки, психічними захворюваннями з афективними симптомами або тривожними станами, глаукомою.

Не слід застосовувати пацієнтам літнього віку.

Не рекомендується застосовувати препарат у випадках небезпеки раптового зниження артеріального тиску з рефлекторною тахікардією.

Препарат містить лактозу, тому його не слід застосовувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не призначений для застосування жінкам.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Враховуючи, що у хворих з підвищеною індивідуальною чутливістю при застосуванні препарату можуть виникнути побічні реакції (запаморочення, тремор), під час прийому препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та виконання інших робіт, що потребують концентрації уваги.

Діти:

Не застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Призначати дорослим внутрішньо, під час їди, не розжовуючи та запиваючи склянкою води.

Рекомендована доза – 1-2 таблетки 1-3 рази на добу.

Дозу необхідно підбирати індивідуально, розпочинаючи з прийому 2,5 мг йохімбіну 3 рази на добу і поступово збільшуючи дозу максимально до 1-2 таблеток (5-10 мг) 3 рази на добу.

При необхідності прийому йохімбіну у разовій дозі 2,5 мг йохімбіну слід застосовувати препарат з можливістю такого дозування.

Ефект часто настає із запізненням на 2-3 тижні. У разі виникнення побічних ефектів рекомендується зменшення дози. Після зникнення побічних ефектів дозу можна поступово збільшити.

Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання і становить 3-4 тижні.

Передозування:

Симптоми інтоксикації. Приблизно через 20-30 хвилин після перорального прийому надмірної дози виникають загальна слабкість, генералізовані парестезії, порушення пам’яті та координації, сильний головний біль, запаморочення, тремор, тахікардія, артеріальна гіпертензія, відчуття страху і тривожності, значне підвищення рівня норадреналіну у плазмі крові (у нормі 150-550 пг/мл), нудота, блювання, мідріаз, слино- та сльозотеча, підвищена пітливість. Приблизно через 4 години виникає біль у грудях, що може тривати кілька годин. Головний біль, артеріальна гіпертензія і тахікардія можуть також зберігатися протягом кількох годин.

Лікування. Відміна препарату. На ранніх етапах − промивання шлунка з наступним застосуванням активованого вугілля і сульфату натрію (глауберової солі) або тільки активованого вугілля.

Як антидот при передозуванні можна застосовувати клонідин, що швидко нейтралізує як психічні ефекти, так і ефекти з боку симпатичної нервової системи. Початкова доза клонідину становить 0,1-0,2 мг внутрішньо. Далі необхідно прийняти кілька окремих доз по 0,1 мг через інтервали в 1 годину до нормалізації серцево-судинної діяльності і зменшення інших симптомів.

Для лікування гіпертонічного кризу можна застосовувати β-адреноблокатори у комбінації з α-адреноблокатором (наприклад, фентоламіном) або периферичним вазодилататором (наприклад, нітропрусидом). При відчутті страху, тривожності або галюцинацій можна призначити бензодіазепіни, якщо симпатоміметичні реакції відсутні або слабко виражені. Не можна призначати нейролептики фенотіазинового ряду.

Побічні дії:

Кардіальні порушення: збільшення частоти серцевих скорочень.

Неврологічні розлади: головний біль, запаморочення, порушення сну, поява нервозності, тремор, підвищена збудженість, посилення тривожності, манія, пітливість.

Шлунково-кишкові розлади: рідко − нудота та блювання, втрата апетиту, діарея.

Зміни з боку шкіри і підшкірної клітковини: почервоніння шкіри.

Судинні розлади: підвищення артеріального тиску.

Інші: зменшення діурезу, пріапізм (патологічний стан, що характеризується виникненням тривалої ерекції, яка не пов’язана зі статевим збудженням); в осіб із підвищеною індивідуальною чутливістю можливі алергічні реакції (у т. ч. бронхоспазм, вовчакоподібний синдром, ангіоневротичний набряк).

Лікарська взаємодія:

Не показане одночасне призначення клонідину, оскільки ефекти препаратів взаємно нейтралізуються; можливе також різке зниження артеріального тиску. Йохімбін може змінювати активність антигіпертензивних засобів (антагоністів кальцію, β-адреноблокаторів, інгібіторів АПФ). Йохімбін може потенціювати дію антидепресантів і підвищувати ризик виникнення їх побічних ефектів, може знижувати активність транквілізаторів, зокрема, алпразоламу, – не слід застосовувати йохімбін разом з цими лікарськими засобами. Кломіпрамін підвищує рівень йохімбіну у плазмі крові. При застосуванні одночасно з адреноміметиками (адреналіном, норадреналіном, мезатоном, фетанолом, ефедрином) може знижуватися їх ефективність, у поодиноких випадках – посилюватися гіпертензивна дія.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки № 50 у контейнері у коробці; № 50 у контейнері; № 10х5 у блістерах у коробці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарикова Юлия
Врач педиатр
неонатолог

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького - педиатрический факультет

Знание английского

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.