Орфірил Сироп інструкція по застосуванню

Орфірил Сироп фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Орфірил Сироп розчин ор., 300 мг/5 мл по 250 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5781/03/01 від 22.01.2007. Наказ № 19 від 22.01.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

5 мл розчину містять 300 мг натрію вальпроату;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), гідроксипропілметилцелюлоза, сахарин натрію, цикламат натрію, трометамол, кислота хлористоводнева (регулятор рН), кошеніль червона А (Е 124), ванільний ароматизатор, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора або злегка опалесцююча, злегка в’язка рідина червоного кольору, з приємним запахом і смаком (аромат ванілі).

Виробник:

Деситин Арцнейміттель ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Протиепілептичні засоби.

Показання до застосування:

Первинно генералізовані епілептичні напади, такі як напади типу абсанс (мала епілепсія, абсанс), міоклонічні та тоніко-клонічні напади.

Протипоказання:

Гіперчутливість до вальпроату натрію або інших складників препарату.Попереднє або наявне захворювання печінки та/чи тяжких порушень функції печінки або підшлункової залози.Захворювання печінки у сімейному анамнезі.Наявність в анамнезі випадків смерті близьких родичів від ураження печінки під час лікування вальпроатом натрію.Порфірія.Діти віком до 3 місяців.

Особливості застосування:

Натрію вальпроат можна використовувати як самостійно, так і в комбінації з іншими протиепілептичними засобами при інших типах нападів, наприклад, при простих або мультиформних парціальних нападах чи вторинно генералізованих парціальних нападах. При застосуванні препарату найбільший ризик розвитку порушень функції печінки існує у дітей віком до 3 років.У перші 6 місяців лікування необхідний регулярний контроль функціонального стану печінки, визначення рівня протромбіну.Вагітність. Призначення препарату у період вагітності можливе тільки в тому разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Жінки репродуктивного віку повинні бути проінформовані про необхідність планування вагітності і спостереження за нею вже до початку терапії. Рекомендуються методи пренатальної діагностики для раннього виявлення дефектів розвитку (ультразвук та визначення альфа-фетопротеїну). Комбінація з іншими протиепілептичними засобами підвищує ризик пороків розвитку, тому вальпроєву кислоту при можливості слід застосовувати у вигляді монотерапії. Застосування фолієвої кислоти до вагітності може знизити кількість випадків дефектів нервової трубки у немовлят, народжених жінками з групи високого ризику. Якщо жінка планує вагітність, їй слід обдумати приймання 5 мг фолієвої кислоти/добу. Лікування не можна припиняти у період вагітності без згоди лікаря, тому що раптова відміна препарату або неконтрольоване зниження дози можуть призвести до збільшення частоти епілептичних нападів. Кількість випадків дефектів нервової трубки підвищується при збільшенні дози, особливо вище 1000 мг/добу. Вальпроєва кислота проникає крізь плаценту й досягає в плазмі плода більш високої концентрації, ніж у материнській плазмі. Якщо Орфірил® необхідний, його потрібно застосовувати у період вагітності, особливо у перші три місяці, у найнижчих дозах, здатних купірувати напади. Оскільки пороки у розвитку викликаються піковими концентраціями у плазмі, добову дозу слід розподіляти на декілька малих доз протягом доби, особливо між 20-м та 40-м днями вагітності.Лактація. Вальпроєва кислота проникає у грудне молоко. Однак її кількість незначна і зазвичай не становить небезпеки для новонародженого. Тому припинення годування груддю, як правило, не обов’язкове.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з іншими механізмами.Під час лікування вальпроатом натрію здатність швидко реагувати може бути порушеною. Це слід враховувати, якщо необхідна підвищена концентрація уваги, наприклад, при керуванні автомобілем та обслуговуванні машин.

Спосіб застосування та дози:

Призначення препарату та розрахунок дози здійснюється лікарем індивідуально для кожного хворого з метою купірування епілептичних нападів, застосовуючи якнайменшу дозу, особливо у період вагітності.Для досягнення найефективнішої дози рекомендується її поступове підвищення. У разі використання вальпроату натрію для монотерапії початкова доза звичайно становить 5-10 мг/кг маси тіла зі збільшенням на 5 мг/кг маси тіла кожні 4-7 днів. У деяких випадках повний терапевтичний ефект спостерігається через 4-6 тижнів. Через це добові дози не повинні перевищувати середні значення на ранніх етапах лікування.Загалом, середні добові дози під час тривалої терапії складають:діти (від 3 місяців до 13 років)  30 мг натрію вальпроату/кг маси тіла,підлітки (від 14 до 17 років) 25 мг натрію вальпроату/кг маси тіла,дорослі 20 мг натрію вальпроату/кг маси тіла.Орфірил® сироп приймають під час їжі, запиваючи півсклянкою води. Орфірил® сироп не можна запивати мінеральною водою. Добову дозу Орфірил® сиропу можна розподілити на 2-4 разові дози.

Передозування:

Симптоми інтоксикації характеризуються сплутаністю свідомості, седацією, міастенією та гіпорефлексією або арефлексією. При надмірному передозуванні може виникнути серйозна депресія ЦНС і можуть бути порушені дихальні функції. У разі передозування рекомендуються стаціонарна терапія, що включає блювання, промивання шлунка, штучне дихання та інші підтримуючі заходи. У випадку необхідності можуть бути використані гемодіаліз, гемоперфузія, внутрішньовенне введення налоксону у поєднанні з пероральним застосуванням активованого вугілля.

Побічні дії:

Найбільш частими побічними ефектами натрію вальпроату, про які повідомляється, є порушення з боку ШКТ, що виникають приблизно у 20 % пацієнтів. Часто виникаючими побічними ефектами є ожиріння та полікістоз яєчників (≥1 % - <10 %). Випадки тяжкого ураження печінки спостерігались особливо у дітей, які проходили курс лікування натрію вальпроатом у високих дозах або в комбінації з іншими протиепілептичними засобами.Небажані побічні ефекти класифіковані згідно з частотою їх виникнення: дуже часто (>1/10); часто (>1/100, <1/10); іноді (>1/1000, <1/100); рідко (>1/10 000, <1/1000); дуже рідко (<1/10 000), включаючи окремі повідомлення.Порушення з боку крові та лімфатичної системиЧасто: тромбоцитопенія, лейкопенія.Іноді: кровотеча.Дуже рідко: порушення з боку кісткового мозку, знижена концентрація фібриногена та/або фактора коагуляції VIII, порушення агрегації тромбоцитів, подовження часу кровотечі, лімфоцитопенія, нейтропенія, панцитопенія, анемія.Порушення з боку імунної системиРідко: червоний вовчак і васкуліт.Повідомлялось про алергічні реакції.Ендокринні порушенняРідко: гіперандрогенія.Розлади травлення та порушення обміну речовинЧасто: гіперамоніємія, збільшення маси тіла або схуднення, підвищений або знижений апетит.Рідко: гіперінсулінемія, низькі рівні інсуліноподібного фактора росту звязуючого протеїну I, набряки, гіпотермія.Дуже рідко: повідомлялось про аномальні результати тестів функції щитовидної залози. Їх клінічна значимість невизначена.Психічні розладиРідко: дратівливість, галюцинації, сплутаність свідомості.Порушення з боку нервової системиЧасто: сонливість, тремор, парестезії.Іноді: транзиторна кома, у деяких випадках асоційована з підвищенням частоти епілептичних нападів.Рідко: головний біль, гіперактивність, спастичність, атаксія, ступор, гіперсалівація.Дуже рідко: енцефалопатія, деменція, асоційована з церебральною атрофією, синдром Паркінсона (оборотний), погіршення слуху, шум у вухах.Порушення з боку шлунково-кишкового трактуДуже часто: болі, нудота, блювання.Рідко: діарея, панкреатит.Порушення з боку печінки та жовчних шляхівЧасто: зміни функціональних показників печінки.Рідко: тяжке ураження печінки.Порушення з боку шкіри та підшкірних тканинЧасто: тимчасове випадіння волосся, знебарвлення волосся.Рідко: екзантема, мультиформна еритема.Дуже рідко: синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайелла.Порушення з боку нирок та сечовивідних шляхівДуже рідко: синдром Фаншоні, енурез у дітей.Порушення з боку репродуктивної системи та молочної залозиЧасто: аменорея.Рідко: полікістоз яєчників.

Лікарська взаємодія:

Вальпроат натрію може потенціювати дію інших протиепілептичних засобів та центральний депресивний ефект снодійних і психотропних препаратів, що містять барбітурати (нейролептики та антидепресанти). Вальпроат натрію може також впливати на метаболізм і зв'язування з білками плазми інших препаратів, наприклад, протикашльових засобів, що містять кодеїн. Інші протиепілептичні засоби, такі як фенобарбітал, фенітоїн та карбамазепін, прискорюють екскрецію вальпроату натрію. Фелбамат лінійно підвищує концентрацію вільної вальпроєвої кислоти у плазмі в залежності від дози. Мефлоквін підсилює розщеплення вальпроєвої кислоти, що може призвести до підвищення частоти нападів. Конценрація вальпроєвої кислоти може підвищуватись внаслідок одночасного використання циметидину, флуоксетину, еритроміцину та протимікробних засобів з групи карбапенемів. Одночасне застосування вальпроату натрію та антикоагулянтів або кислоти ацетилсаліцилової може викликати підвищену кровоточивість. Кислота ацетилсаліцилова знижує також зв'язування вальпроєвої кислоти з білками плазми крові. Вальпроєва кислота інгібірує метаболізм ламотриджину, може підвищувати концентрацію у плазмі етосуксиміду та зидовудину. Оскільки вальпроат натрію частково розщеплюється до кетонових тіл, може виникнути псевдопозитивна реакція сечі на кетонові тіла, про що слід пам'ятати під час лікування хворих на діабет з підозрою на кетоацидоз. Інші ліки можуть також впливати на метаболізм вальпроату натрію та його зв'язування з білками плазми.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 ºC в недоступному для дітей місці; використати протягом 12 тижнів з моменту відкриття флакона.Термін придатності – 5 років.

Форма випуску / упаковка:

Орфірил® сироп: 250 мл розчину у флаконі, мірна ложка, об’ємом 5 мл.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: valproic acid, 2-пропілпентанова кислота;Форма випускуРозчин оральний.АдресаДЕСИТИН Арцнейміттель ГмбХВег байм Ягер 21422335 ГамбургНімеччина.Заявник“ДЕСИТИН Арцнейміттель ГмбХ”, НімеччинаАдресаДЕСИТИН Арцнейміттель ГмбХВег байм Ягер 21422335 ГамбургНімеччина.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Орфірил Сироп
Виробник:Деситин Арцнейміттель ГмбХ, Німеччина
Форма випуску: Орфірил® сироп: 250 мл розчину у флаконі, мірна ложка, об’ємом 5 мл.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5781/03/01 від 22.01.2007. Наказ № 19 від 22.01.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Valproic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

5 мл розчину містять 300 мг натрію вальпроату;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), гідроксипропілметилцелюлоза, сахарин натрію, цикламат натрію, трометамол, кислота хлористоводнева (регулятор рН), кошеніль червона А (Е 124), ванільний ароматизатор, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Протиепілептичні засоби.
Код АТС:N03AG01 - Кислота вальпроєва
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама