Орлістат інструкція по застосуванню

Орлістат фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Орлістат капсули по 120 мг №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5521/01/01 від 28.11.2006. Наказ № 839 від 18.12.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 30.10.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: орлістат1 капсула містить 120 мг орлістату;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, полівінілпіролідон, натрію крохмаль гліколят, тальк, тверда желатинова капсула.

Основні фізико-хімічні властивості:

Капсули блакитного кольору

Виробник:

Фармацевтичний завод «Польфарма» С.А.

Місцезнаходження виробника:

вул. Каролькова 22/24, 01–207 Варшава

Фармакотерапевтична група:

Гіполіпідемічні засоби

Фармакологічні властивості:

Механізм дії препарату пов'язаний з утворенням ковалентного зв'язку із сериновим залишком шлункової і панкреатичної ліпаз у порожнині шлунку і тонкої кишки. Фермент при цьому втрачає здатність розщеплювати жири, що надходять з їжею у формі тригліцеридів, на вільні жирні кислоти, що всмоктуються, і моногліцериди. Унаслідок цього зменшується кількість калорій, що надходять в організм, і, отже, знижується маса тіла пацієнта.Після 24-40 годин відзначається збільшення концентрації жиру в калових масах. Після скасування препарату концентрація жиру повертається до вихідного рівня через 48-72 години. Після прийому всередину орлістат практично не абсорбується в шлунково-кишковому тракті. При прийомі разової дози 360 мг концентрацію активної речовини в плазмі визначити не вдалося. Що означає, що концентрація орлістата в плазмі крові нижче ніж 5 нг/мол.Об’єм розподілу встановити не можна через дуже низьку системну абсорбцію орлістату. Зв'язування з білками плазми in vitro складає 99 %. У мінімальних кількостях орлістат може проникати в еритроцити.42 % частини, що абсорбувалася, орлістату метаболізується в організмі з утворенням двох метаболітів, що через дуже низьку концентрацію в плазмі (у середньому 26 нг/мол і 108 нг/мол відповідно) і дуже слабко вираженій здатності інгибірувати ліпазу, вважаються фармакологічно неактивними.97 % прийнятої дози орлістата виводиться з калом, з них 83 % - у незмінному вигляді, екскреція із сечею всіх субстанцій не перевищує 2 %. Період напіввиведення орлістату з організму (із сечею і калом) – 3-5 діб. Метаболіти орлістату і незмінна активна речовина можуть виводитися з жовчю.

Показання до застосування:

Терапія ожиріння або надлишкової маси тіла в сполученні з низькокалорійною дієтою.

Протипоказання:

Синдром хронічної мальабсорбції, холестаз.

Особливості застосування:

На фоні терапії орлістатом пацієнт повинен одержувати збалансовану помірну низькокалорійну дієту, що містить не більш 30 % калорій у вигляді жирів. При більш високому вмісті жирів у раціоні харчування підвищується імовірність виникнення побічних реакцій з боку ШКТ. Зниження маси тіла пацієнтів може поліпшити обмін речовин у хворого цукровим діабетом і потребує зниження дози пероральних гіпоглікемічних засобів. Безпека й ефективність застосування орлістату у пацієнтів з порушенням функції печінки і нирок не встановлена. У клінічних дослідженнях у більшості пацієнтів, що приймали орлістат протягом 2 років, концентрація вітамінів А, Д, Е, К і бета-каротину була в межах норми. Але для адекватного надходження всіх поживних речовин в організм можна призначити полівітаміни через 2 години після прийому орлістата або перед сном.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не слід призначати вагітним, тому що дані про безпеку клинічного застосування відсутні. Виведення орлістату з грудним молоком не вивчалося, тому препарат не слід застосовувати при під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами.

Діти:

Безпека застосування препарату у дітей не встановлена, тому не слід застосовувати цей препарат дітям.

Спосіб застосування та дози:

Призначають по 120 мг (1 капсула) 3 рази на день разом з основними прийомами їжі. Препарат приймають під час їжі або не пізніше, ніж через 1 годину після їжі. У випадку якщо прийом їжі пропускають, або якщо їжа не містить жиру, то прийом орлістату можна пропустити. Тривалість лікування визначається лікарем залежно від терапевтичної ефективності та індивідуальної чутливості.Збільшення дози вище за рекомендовану не посилює терапевтичний ефект.

Передозування:

Випадків передозування не описано. У клінічних дослідженнях прийом разової дози 800 мг або багаторазовий прийом по 400 мг 3 рази в день протягом 15 днів не супроводжувалися значними небажаними реакціями. Лікування: у випадку вираженого передозування рекомендується медичне спостереження протягом 24 годин.

Побічні дії:

З боку ШКТ: маслянисті виділення з прямої кишки, виділення газів, імперативні позиви на дефекацію, стеаторея, частішання дефекації і нетримання калу (як правило, ці явища виникають тимчасово у перші 3 місяці лікування); рідко – болі або дискомфорт у животі, метеоризм, рідкий стул, болі і дискомфорт у прямій кишці.Алергійні реакції: шкірні висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції.

Лікарська взаємодія:

Не встановлено лікарської взаємодії при поєднанні застосування орлістату з дигоксином, варфарином, метформіном, пероральними контрацептивами, ніфедипіном, статинами, етанолом.При одночасному застосуванні орлістату може зменшуватися всмоктування жиророзчинних вітамінів.

Термін придатності:

4 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 2 блістери в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняСирійська Арабська Республіка, Хомс-Сірія, п/с 3573
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A08AB01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Орлістат
Виробник:Фармацевтичний завод «Польфарма» С.А.
Форма випуску: По 10 капсул у блістері, по 2 блістери в картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5521/01/01 від 28.11.2006. Наказ № 839 від 18.12.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Orlistat
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: орлістат1 капсула містить 120 мг орлістату;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, полівінілпіролідон, натрію крохмаль гліколят, тальк, тверда желатинова капсула.

Фармакотерапевтична група:Гіполіпідемічні засоби
Код АТС:A08AB01 - Орлістат
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківРаспространё...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама