Отикс (Combined drugs) інструкція із застосування

Отикс фото, інструкція
Дозування:
Отикс краплі вуш., р-н по 15 г у флак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Арпімед, ТОВ для "Віола, ПП", Республіка Вірменія/Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в отології.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Арпімед, ТОВ для "Віола, ПП", Республіка Вірменія/Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в отології.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Отикс є комбінацією двох активних інгредієнтів − феназону та лідокаїну. Феназон − похідне піразолону з аналгетичними та протизапальними властивостями. Лідокаїн − місцевий анестетик амідної групи. Комбінація феназону з лідокаїном обумовлює виражений знеболювальний та протизапальний ефект.Системне всмоктування активних компонентів не передбачається (при відсутності пошкоджень барабанної перетинки).Дія препарату (зменшення болісності барабанної перетинки та зменшення запалення) розпочинається через 5 хвилин після закапування. Больовий синдром майже повністю зникає через 15-30 хвилин.Фармакокінетика.У зв'язку з незначним системним всмоктуванням рутинні фармакокінетичні дослідження місцевої дії феназону не проводились. Болезаспокійливий ефект, пов'язаний з пригніченням синтезу медіаторів болю переважно в центральній нервовій системі, настає в міру абсорбції препарату. Лідокаїн не проникає через неушкоджену шкіру і порівняно ефективно діє через слизову оболонку. Більша частина препарату мимовільно виділяється в незміненому вигляді з вушної сіркою.

Показання до застосування:

Місцеве симптоматичне лікування та знеболювання при захворюваннях середнього вуха з інтактною барабанною перетинкою:середньому отиті у гострому періоді;набряковому вірусному отиті (післягрипозному);баротравматичному отиті.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату або до амідних місцевоанестезуючих лікарських засобів. Інфекційне або травматичне ушкодження барабанної перетинки.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Перед призначенням препарату слід перевірити цілісність барабанної перетинки. Якщо барабанна перетинка перфорована, введення препарату може призвести до контакту препарату зі структурами середнього вуха, викликаючи побічні реакції у цих тканинах.Слід враховувати, що препарат містить компонент, який може показати позитивний результат у антидопінговому тесті.

Особливості застосування:

Застосування у період вагітності або годування груддю.При необхідності Отикс можна застосовувати у період вагітності або годування груддю після консультації з лікарем.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортом або обслуговувати потенційно небезпечні механізми.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям грудного віку закапувати у зовнішній слуховий прохід 2-3 рази на добу по 4 краплі. Курс лікування не має перевищувати 10 днів. Після чого потрібний перегляд лікування.Для того, щоб запобігти неприємним відчуттям у результаті контакту шкіри слухового проходу з холодним розчином, слід зігріти флакон у руці перед застосуванням лікарського засобу. Потім відкрутити ковпачок з флакона та нагвинтити крапельницю на флакон. Перевернути флакон і закапати 4 краплі, злегка натискаючи на центральну частину крапельниці. Після застосування щільно закрутити ковпачок на крапельниці та вкласти флакон в упаковку.Діти.Застосовують дітям грудного віку за призначенням лікаря.

Передозування:

При застосуванні препарату у рекомендованому дозуванні передозування малоймовірне.

Побічні дії:

Дуже рідко можуть виникати місцеві алергічні реакції, подразнення, гіперемія зовнішнього слухового проходу, свербіж, шкірні висипання.

Лікарська взаємодія:

Немає даних.

Термін придатності:

3 роки. Термін придатності після першого відкриття флакона – 6 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25° С.

Форма випуску / упаковка:

Краплі вушні, розчин, по 15 г у флаконі. По одному флакону в картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.