Оторалгін інструкція по застосуванню

Оторалгін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Оторалгін краплі вуш., р-н по 15 г у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/15962/01/01 від 13.05.2017. Наказ № 516 від 13.05.2017
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Виробник:

Арпімед, ТОВ для "Віола, ПП", Республіка Вірменія/Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в отології.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Терапевтичний ефект препарату Оторалгін обумовлений протизапальною дією феназону, антибактеріальною дією нітрофуразону і місцевоанестезуючою дією лідокаїну гідрохлориду. Нітрофуразон є антисептиком, що має антибактеріальну дію. Активний відносно різних грампозитивних і грамнегативних бактерій. Феназон має протизапальну, болезаспокійливу і жарознижувальну дію. Механізм дії пов'язаний з пригніченням синтезу простагландинів внаслідок інгібування активності циклооксигенази. Лідокаїну гідрохлорид це місцевий анестетик. Він блокує передачу нервових імпульсів, в тому числі больових, вздовж нервових волокон до їх закінчень. Внаслідок деполяризації і інгібування іонного обміну поступово зникає почуття болю, свербіж у місці застосування.Фармакокінетика. У зв'язку з незначним системним всмоктуванням рутинні фармакокінетичні дослідження місцевої дії феназону не проводились. Болезаспокійливий ефект, пов'язаний з пригніченням синтезу медіаторів болю переважно в центральній нервовій системі, настає в міру всмоктування препарату. Препарат призначений для місцевого застосування, і всмоктуваність нітрофуразону незначна. При системному всмоктуванні легко проходить через гістогематичні бар'єри і рівномірно розподіляється в рідинах і тканинах. Основним шляхом перетворення в організмі є відновлення нітрогрупи. Виділяється нирками і частково з жовчю. Лідокаїн не проникає через неушкоджену шкіру і порівняно ефективно діє через слизову оболонку. Дія Оторалгіну починається через 5-10 хвилин після закапування і триває до 2-5 годин. Більша частина препарату виділяється в незміненому вигляді з вушної сіркою.

Показання до застосування:

Препарат місцевого застосування для симптоматичного лікування болю і запалення при неперфоративному гострому середньому отиті.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Порушення цілісності барабанної перетинки (перфорація, наявність дренажу). Алергічні дерматози.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не перевищувати дози і тривалість лікування. Не застосовувати при хронічному отиті, оскільки можуть спостерігатися системні ефекти: стимулювання центральної нервової системи (нервозність, неспокій, дезорієнтація, розпливчастий зір), депресія (сонливість, уповільнення дихання). Перед призначенням лікар повинен перевірити цілісність барабанної перетинки. Якщо барабанна перетинка перфорована, введення препарату може призвести до контакту препарату зі структурами середнього вуха і виникнення побічних реакцій у цих тканинах. Якщо у пацієнта були алергічні реакції, необхідно повідомити про це лікаря.

Особливості застосування:

Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані відсутні. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність управляти автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Дітям у віці від 4-х років по 2-3 краплі 2-3 рази на добу.Для того, щоб запобігти неприємним відчуттям у результаті контакту шкіри слухового проходу з холодним розчином, слід зігріти флакон до температури тіла (37°С) у руці перед застосуванням лікарського засобу. Під час використання слід нахилити голову на бік в здорову сторону, відтягнути вушну раковину назад і вверх та повільно закапати розчин. Пацієнт повинен сидіти з нахиленою головою 2-3 хвилини. Курс лікування не повинен перевищувати 7 днів.Діти. Застосовують дітям у віці від 4-х років.

Передозування:

Симптоми передозування можуть виникнути при застосуванні препарату у пацієнтів з перфорацією барабанної перетинки: запаморочення, загальна слабкість, збудження, порушення дихання, судоми, нудота, блювота. Лікування: промивання середнього вуха фізіологічним розчином, при необхідності барбітурати, кофеїн, нітрогліцерин.

Побічні дії:

Можливі місцеві алергічні реакції, гіперемія зовнішнього слухового проходу, свербіж, шкірні висипання, контактний дерматит, відчуття печіння. При проникненні у внутрішнє вухо у разі раптової перфорації можливі запаморочення, нудота, ністагм, пов'язані із всмоктуванням препарату через слизову оболонку. В разі появи симптомів алергічної реакції слід припинити застосування препарату.

Лікарська взаємодія:

Анестетичний ефект лідокаїну гідрохлориду посилюється та подовжується при одночасному застосуванні судинозвужувальних засобів, таких як адреналін і норадреналін; анальгетиків і транквілізаторів. Активність лідокаїну гідрохлориду значно зменшується в кислому середовищі. При комбінованій терапії із саліцилатами та сульфонамідами може спостерігатися зменшення протимікробного і анестезувального ефекту препарату. У зв'язку з можливою взаємодією інші ліки необхідно застосовувати не менш як через 15 хвилин після закапування у вухо Оторалгіну.

Термін придатності:

3 роки. Термін придатності після першого відкриття флакона – 6 місяців.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.Флакон необхідно зберігати щільно закритим.

Форма випуску / упаковка:

По 5 г або по 15 г у пластиковому флаконі № 1 в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Оторалгін
Виробник:Арпімед, ТОВ для "Віола, ПП", Республіка Вірменія/Україна
Форма випуску: По 5 г або по 15 г у пластиковому флаконі № 1 в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/15962/01/01 від 13.05.2017. Наказ № 516 від 13.05.2017
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються в отології.
Код АТС:A16AA20 - Комбінації
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Лікар пояснив, чи можна їсти білі волокна бананів
Банани є чудовим джерелом поживних речовин: калію,...
Дієтолог пояснив, як допомагає Coca-Cola при шлунковому грипі
Шлунковий грип, також відомий як вірусний гастроен...
Реклама