Озельтамівір (Ozeltamivir) інструкція із застосування

Озельтамивир фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Озельтамівір капсули по 75 мг №10

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Страйдес Арколаб Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 капсула містить 98,5 мг озельтамівіру фосфату, що еквівалентно озельтамівіру 75 мг;допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, натрію кроскармелоза, повідон, тальк, натрію стеарилфумарат.

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули, розміру 2, кришечка – кремового кольору, корпус – коричневого, з написами чорного кольору „ОР” на кришечці і „75” на корпусі, що містять порошок від білого до майже білого кольору.

Виробник:

Страйдес Арколаб Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Озельтамівіру фосфат є пропрепаратом потужного селективного інгібітору ферментів класу нейрамінідаз вірусу грипу. Вірусні нейрамінідази дуже важливі для вивільнення нових вірусних частинок з інфікованих клітин і подальшого поширення вірусу в організмі.Активний метаболіт пригнічує нейрамінідази вірусів грипу типів А і В. Його концентрації, необхідні для пригнічення активності ферменту на 50 % (IC50), знаходяться в нижній межі наномолярного діапазону. Активний метаболіт також пригнічує ріст вірусу грипу in vitro і гальмує реплікацію вірусу і його патогенність in vivo.Активний метаболіт зменшує виділення вірусів грипу А і В з організму, пригнічуючи вихід вірусів з інфікованих клітин.Фармакокінетика. Активний метаболіт досягає всіх основних місць локалізації грипозної інфекції, він виявлявся в легенях, промивних водах бронхів, слизовій оболонці порожнини носа, в середньому вусі і трахеї в концентраціях, що забезпечують противірусний ефект.Зв’язування активного метаболіту з білками плазми людини низьке (приблизно 3 %). Зв’язування пропрепарату з білками плазми людини досягає 42 %, чого не достатньо, щоб спричинити істотні взаємодії між ліками.450Фармакокінетика в особливих випадкахХворі з ураженням нирок. Експозиція активного метаболіту обернено пропорційна зниженню функції нирок. Хворим із кліренсом креатиніну менше 30 мл/хв рекомендується корекція дози. Дані про хворих із нирковою недостатністю (кліренс креатиніну – менше 10 мл/хв) відсутні.Хворі з ураженням печінки. У пацієнтів із ураженням печінки очікувати істотного збільшення експозиції до озельтамівіру фосфату або його активного метаболіту не слід.Хворі літнього віку. У хворих літнього віку (65 – 78 років) експозиція активного метаболіту в рівноважному стані була на 25 – 35 % вища, ніж у більш молодих пацієнтів, при застосуванні аналогічних доз Озельтамівіру. Період напіввиведення препарату у літніх хворих був такий самий, як у більш молодих пацієнтів. З урахуванням даних відносно експозиції до препарату і переносимості, коригувати дози для осіб літнього віку немає потреби.

Показання до застосування:

Профілактика та лікування грипу А та В.

Протипоказання:

Гіперчутливість до озельтамівіру фосфату або до будь-якого компонента препарату. Дитячий вік до 13 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Даних про ефективність озельтамівіру фосфату при захворюваннях, спричинених іншими збудниками, окрім вірусів грипу типу А і В, немає. Ефективність препарату у пацієнтів, що почали лікування через 40 годин після виникнення симптомів, не встановлена. Ефективність при лікуванні пацієнтів з хронічними захворюваннями серця і/або органів дихання не встановлена. Немає інформації щодо лікування грипу у пацієнтів з тяжкими супутніми захворюваннями або станом, що вимагає госпіталізації. Безпека і ефективність повторних курсів лікування або профілактики не встановлена. Ефективність при лікуванні і профілактиці в імунокомпрометованих хворих не встановлена. Слід враховувати, що тяжка бактеріальна інфекція може починатися з грипоподібних симптомів, супроводжувати грип або бути його ускладненням. Озелтамівіру фосфат не показаний для запобігання таких ускладнень.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

На сьогодні даних щодо застосування препарату вагітними жінками не достатньо, щоб оцінити тератогенну або фетотоксичну дію озельтамівіру фосфату. Зважаючи на це, Озельтамівір можна призначати в період вагітності тільки у тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини. На період лікування слід утримуватися від годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає даних щодо негативного впливу препарату на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами, але слід враховувати, що під час прийому препарату можливе запаморочення. 

Діти:

Застосовують дітям віком від 13 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо дорослим та дітям віком від 13 років. Переносимість препарату краща, якщо його приймають під час вживання їжі.Лікування: прийом препарату необхідно почати не пізніше 2 діб від моменту появи симптомів грипу в дозі 75 мг 2 рази на добу протягом 5 днів.Профілактика: 75 мг 1 раз на добу протягом 10 днів відразу після контакту з хворим на грип. З метою профілактики (під час епідемії грипу) препарат можна застосовувати у зазначеній дозі до 6 тижнів. Хворі з порушенням функції нирок. Лікування: у пацієнтів з кліренсом креатиніну 10 – 30 мл/хв необхідна корекція дози (75 мг 1 раз на добу протягом 5 днів); при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв даних про застосування немає.Профілактика: у пацієнтів з кліренсом креатиніну 10 – 30 мл/хв необхідна корекція дози (75 мг 1 раз на добу через день); при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв даних про застосування немає.

Передозування:

На сьогодні випадків передозування не описано, однак симптомами гострого передозування можуть бути нудота, блювання. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Найчастіше повідомлялося про такі побічні реакції, як нудота і блювання. Ці побічні реакції швидкоминучі і звичайно бувають на початку прийому препарату.Також повідомлялося про такі побічні реакції: пронос, бронхіт, біль у животі, запаморочення, головний біль, кашель, діарея, безсоння, слабкість. Можливі алергічні реакції з боку шкіри: висипання, дерматит, екзема, набряк лиця і язика, еритема.

Лікарська взаємодія:

Лікарські взаємодії, обумовлені конкуренцією за естеразу, що перетворюють озельтамівіру фосфат в активну речовину, остаточно не визначені. Низький ступінь зв’язування озельтамівіру й активного метаболіту з білками не дають підстав припускати наявність взаємодій, пов’язаних з витісненням лікарських засобів зі зв’язку з білками.Ні озельтамівіру фосфат, ні активний метаболіт не є добрим субстратом для поліфункціональних оксидаз системи цитохрому Р450 або для глюкуронілтрансфераз. Основи для взаємодії з пероральними контрацептивами немає.Циметидин – неспецифічний інгібітор ізоферментів системи цитохрому Р450, що конкурує за канальцеву секрецію препаратів лужного типу, які мають властивості катіонів і не впливають на плазмові концентрації озельтамівіру і його активного метаболіту. Клінічно значущі лікарські взаємодії, що ґрунтуються на конкуренції за канальцеву ниркову секрецію, малоймовірні, що пояснюється відомою безпечністю більшості цих препаратів, особливостями елімінації активного метаболіту (клубочкова фільтрація й аніонна канальцева секреція) і видільною спроможністю цих двох шляхів. Одночасне призначення пробенециду призводить до збільшення експозиції до активного метаболіту приблизно в 2 рази, внаслідок гальмування активної канальцевої секреції в нирках. Однак корекція дози при одночасному застосуванні з пробенецидом не потрібна. Одночасний прийом із парацетамолом не впливає на плазмові концентрації озельтамівіру, його активного метаболіту і парацетамолу.Не виявлено взаємодії Озельтамівіру з препаратами, що часто застосовуються: інгібітори АПФ (еналаприл, каптоприл), тіазидні діуретики (бендрофлюазид), антибіотики (пеніцилін, цефалоспорини, азитроміцин, доксициклін), блокатори Н2-рецепторів (ранітидин, циметидин), бета-блокаторами (пропранолол), ксантинами (теофілін), симпатоміметиками (псевдоефедрин), опіатами (кодеїн), кортикостероїдами, інгаляційними бронхолітиками й аналгетиками (аспірин, ібупрофен і парацетамол).

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 1 блістеру у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

36/7, Сурагайаканахали, Індлаваді Кросс, Анекал Талук, Бангалор-562106, Індія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.