Панангін (Magnesium (different salts in combination)) інструкція із застосування

Панангин фото, інструкція
Дозування:
таблетки, в/пл. обол., №50 у флак.

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: в 1 таб 140 мг магнія аспаргінату, еквівалентно 11,8 мг Mg2+, 158 мг калія аспаргінату, еквівалентно 36,2 мг К+.

Решта: кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль картопляний, тальк, крохмаль кукурудзяний, високомолекулярний поліетиленгліколь, стабілізатори.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Гедеон Ріхтер, ВАТ, Угорщина, Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19–21

Фармакотерапевтична група:

Мінеральні речовини. Препарати магнію

Фармакологічні властивості:

Панангін покращує процеси обміну в серцевому м’язі, знижує ризик розвитку гіпертонічної хвороби, атеросклерозу та аритмій.

В складі два інгредієнта: магній і калій.

Магній – всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. До 5 % іонізованого магнію виходить через нирки. 60% запасу магнія міститься в кістках, 40 % - в м’язах та тканинах тіла. Встановлена норма для жінок – 280 мг на добу, для чоловіків – 350 мг на сутки.

Калій – в середньому запас і у жінок, і у чоловіків складає 140 г, головним чином, позаклітинно. Поступає з їжею. Виводиться нирками та незначна частина через кишковик. Функціональний стан нирок суттєво впливає на баланс калію в організму.

Показання до застосування:

 • за рекомендацією лікаря таблетки Панангіну доповнюють терапію хронічних захворювань серця та судин: серцеву недостатність в постінфарктний період, шлуночкові аритмії;
 • як доповнення дігіталісній терапії (препаратами наперстянки);
 • для збагачення денної дієти на калій та магній.

Протипоказання:

 • індивідуальна непереносимість або чутливість до компонентів;
 • ниркова недостатність;
 • хвороба Аддісона;
 • атріовентрикулярна блокада 3 ступеню;
 • кардіогенний шок.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При міастенії гравіс, поширених важких опіках та інших станах з великою площею пошкодження тканин, або в гострій фазі зневоднення проводити лабораторний моніторинг стану електролітів крові.

Панангін не призначати хворим з виразковими ураженнями шлунково-кишкового тракту та з обструкцією кишковика.

Особливості застосування:

При міастенії гравіс, поширених важких опіках та інших станах з великою площею пошкодження тканин, або в гострій фазі зневоднення проводити лабораторний моніторинг стану електролітів крові. 

Панангін не призначати хворим з виразковими ураженнями шлунково-кишкового тракту та з обструкцією кишковика.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Припустиме вживання Панангіну під час вагітності. Не впливає на процес лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки Панангін приймають внутрішньо, з достатньою кількістю рідини.

Доза та схема застосування визначаються лікарем.

Дорослі – при серцево-судинній патології як зазвичай по 1 таб двічі на день, добова доза 6 таб.

При гіпертонії таблетку краще розжувати, потім потримати декілька секунд у роті, а потім запити невеликою кількістю води. Наступне вживання припустимо не раніше, ніж 30 хвилин.

Якщо прийом таблетки пропущений, то Панангін вживається під час наступного разу, без збільшення дози.

Передозування:

Випадки не відомі, при умові нормального функціонування нирок.

Якщо допустимий рівень магнію у крові збільшений, то може проявитися послаблююча дія. А гіперкаліємія призводить до брадикардії, аритмії, паралічу. Допомога надається в умовах стаціонару, впровадженням симптоматичної терапії.

Побічні дії:

Проявляються у вигляді:

 • збільшення частоти випорожнень;
 • іноді нудота, блювота, біль в животі.

Лікарська взаємодія:

Гальмують всмоктування Панангіну деякі препарати та хімічні сполуки. Це потребує 3 годинної перерви при вживанні Панангіну та антибіотиків тетрациклінового ряду, препаратів з солями заліза та натрію хлориду у складі. Гепарин, деякі діуретики, бета-блокатори, імунодепресанти, нестероїдні протизапальні препарати на фоні прийому Панангіну збільшують ризик розвитку гіперкаліємії з симптомами серцевої недостатності.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Приміщення при 250С. Місце, не досяжне для дітей.

Форма випуску / упаковка:

50 таб у флаконі з контролем першого відкриття, в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

 • діючі речовини: магнію аспарагінат, калію аспарагінат;
 • 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 140 мг магнію аспарагінату (у вигляді 175 мг магнію аспарагінату тетрагідрату) еквівалентно 11,8 мг Mg2+;
 • 158 мг калію аспарагінату (у вигляді 166,3 мг калію аспарагінату гемігідрату) еквівалентно 36, 2 мг К+;
 • допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний; крохмаль картопляний; повідон; магнію стеарат; тальк; крохмаль кукурудзяний; макрогол 6000; титану діоксид, Е 171; кополімер основи метакрилату (еудрагіт Е 100).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, майже білого кольору, з дещо блискучою і злегка нерівною поверхнею, майже без запаху.

Виробник:

Гедеон Ріхтер, ВАТ, Угорщина

Місцезнаходження виробника:

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19–21

Фармакотерапевтична група:

Мінеральні речовини. Препарати магнію

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Іони калію і магнію як важливі внутрішньоклітинні катіони включаються в роботу ряду ферментів, у процес звʼязування макромолекул з субцелюлярними елементами і в механізм мʼязового скорочення на молекулярному рівні. Співвідношення поза- і внутрішньоклітинної концентрації іонів калію, кальцію, натрію і магнію впливає на скоротливу здатність міокарда. Аспартат як ендогенна речовина є переносником іонів калію та магнію, має виражений афінітет до клітин, його солі піддаються дисоціації лише незначною мірою. Внаслідок цього іони проникають у внутрішньоклітинний простір у вигляді комплексних сполук. Магнію аспартат та натрію аспартат покращують метаболізм міокарда. Недостатній вміст калію і магнію в організмі підвищує ризик розвитку артеріальної гіпертензії, атеросклеротичного ураження коронарних судин, порушень ритму серця, патології міокарда.

Фармакокінетика.

Магній

Загальний запас магнію в організмі людини масою тіла 70 кг становить в середньому 24 г (1000 ммоль); більше 60 % магнію припадає на кісткову тканину і близько 40 % ‒ на скелетні мʼязи та інші тканини. Близько 1 % загального запасу магнію в організмі знаходиться в позаклітинній рідині, переважно в сироватці крові. У здорових дорослих людей вміст магнію в сироватці крові перебуває в діапазоні 0,7‒1,10 ммоль/л.

Рекомендована норма споживання магнію з їжею для чоловіків становить 350 мг на добу, для жінок ‒ 280 мг на добу. Потреба в магнії зростає під час вагітності та грудного вигодовування.

Магній абсорбується зі шлунково-кишкового тракту шляхом активного транспорту. Основним регулятором балансу магнію в організмі є нирки. 3‒5 % іонізованого магнію виводиться нирками.

Збільшення обсягу сечі (наприклад, при терапії високоефективними петльовими діуретиками) призводить до збільшення екскреції іонізованого магнію. Якщо абсорбція магнію в тонкому відділі кишечника знижується, подальша гіпомагніємія призводить до зменшення його екскреції (< 0,5 ммоль /добу).

Калій

Загальний запас калію в організмі людини масою тіла 70 кг становить в середньому 140 г (3570 ммоль). Загальний запас калію дещо менший у жінок, ніж у чоловіків, і незначною мірою знижується з віком. 2 % загального запасу калію в організмі знаходиться поза клітинами, а решта 98 % ‒ всередині клітин.

Оптимальна норма споживання калію з їжею становить 3‒4 г (75‒100 ммоль) на добу. Основний шлях виведення калію ‒ нирковий (близько 90 % калію виводиться нирками щодня). Решта 10 % виводяться через шлунково-кишковий тракт. Таким чином, нирки відповідають за довгостроковий гомеостаз калію, а також за вміст калію в сироватці крові. У короткостроковій перспективі вміст калію в крові також регулюється обміном калію між внутрішньоклітинним і позаклітинним простором.

Показання до застосування:

Додаткова терапія при хронічних захворюваннях серця (при серцевій недостатності, в постінфарктний період), порушеннях ритму серця, насамперед при шлуночкових аритміях, за рекомендацією лікаря.

Додаткова терапія при лікуванні препаратами наперстянки, за рекомендацією лікаря.

Як доповнення до дієти для збільшення рівнів магнію і калію в організмі.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Гостра та хронічна ниркова недостатність, хвороба Аддісона, атріовентрикулярна блокада III ступеня, кардіогенний шок (артеріальний тиск < 90 мм рт. ст.).

Особливості застосування:

Панангін, як препарат, що містить калій і магній, необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам з міастенією гравіс; при станах, що можуть призводити до гіперкаліємії, таких як зниження функції нирок, гостра дегідратація, поширене пошкодження тканин, зокрема при тяжких опіках. У цієї категорії пацієнтів рекомендується регулярно досліджувати концентрацію електролітів у сироватці крові.

Панангін, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, не слід призначати пацієнтам з гастродуоденальними виразками або обструкцією.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

До теперішнього часу не повідомлялося про будь-який шкідливий вплив при застосуванні препарату цій категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

Діти:

Не рекомендується застосування препарату дітям через недостатній досвід застосування.

Спосіб застосування та дози:

Звичайна добова доза для дорослих становить 1‒2 таблетки 3 рази на добу. Дозу можна підвищувати до 3 таблеток 3 рази на добу. Шлунковий сік здатний зменшувати ефективність препарату, тому рекомендується приймати таблетки після їди.

Курс лікування визначає лікар.

Передозування:

Випадки передозування невідомі.

З огляду на здатність нирок виводити з організму велику кількість калію, збільшення дози препарату може призвести до гіперкаліємії, тільки якщо це повʼязано з гострим або вираженим порушенням виведення калію.

Терапевтичний індекс магнію широкий, і при відсутності ниркової недостатності тяжкі побічні ефекти вкрай рідкісні.

Згідно з науковими даними, застосування препаратів магнію перорально може викликати незначні побічні ефекти, такі як діарея.

Великі дози препарату Панангін, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, можуть спричинити збільшення частоти випорожнень через вміст магнію.

У разі швидкого внутрішньовенного введення можуть проявитися симптоми гіперкаліємії/гіпермагніємії.

Симптоми гіперкаліємії: загальна слабкість, парестезії, брадикардія, параліч. Надзвичайно висока концентрація калію в плазмі може призвести до смерті від пригнічення серцевої діяльності, аритмії або зупинки серця.

Симптоми гіпермагніємії: нудота, блювання, сонливість, гіпотензія, брадикардія, слабкість, невиразна мова, двоїння в очах. При дуже високих плазмових концентраціях магнію може розвинутися гіпорефлексія, параліч м'язів, зупинка дихання і зупинка серця.

У разі передозування необхідно відмінити K+-, Mg2+-аспартат і рекомендується провести симптоматичне лікування (кальцію хлорид 100 мг/хв внутрішньовенно, діаліз, якщо необхідно).

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: при застосуванні великих доз препарату може спостерігатися збільшення частоти випорожнень.

За деякими даними, можуть виникати нудота, блювання і біль в животі.

Лікарська взаємодія:

Тетрацикліни, які застосовують внутрішньо, солі заліза і натрію фторид гальмують всмоктування препарату зі шлунково-кишкового тракту. При комбінованій терапії з вищезазначеними лікарськими засобами необхідна перерва не менше 3 годин між прийомами. Одночасне застосування препарату з калійзберігаючими діуретиками та/або інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту, бета-блокаторами, циклоспорином, гепарином, нестероїдними протизапальними препаратами підвищує ризик розвитку гіперкаліємії.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Препарат зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 50 таблеток у поліпропіленовому флаконі з контролем першого розкриття, по 1 флакону в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.