Панкреатин 8000 (Multienzymes (lipase, protease etc.)) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

В 1 таблетці панкреатин, що має ферментатвну активність рівну 8000 ліполітичним ОД Рh Еur, 5600 амілолітичним ОД Рh Еur та 370 протеолітичних ОД Рh Еur.

Решта компонентів: допоміжні та формоутворюючі субстанції.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Технолог ПрАТ, вулиця Стара Прорізна, 8, Умань, Черкаська область, 20300

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що покращують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати (ліпаза, протеаза, амілаза)

Фармакологічні властивості:

Лужне середовище кишківника сприяє розчиненню оболонки таблетки, котра вивільняє ензими (амілази, ліпази, протеази). Саме вони поліпшують процес перетравлення білків, жирів та вуглеводів, їх адсорбцію в кишечнику; компенсують нестачу секреторної функції підшлункової залози.

Показання до застосування:

  • хвороби та стани, при яких підшлункова залоза не виділяє достатню кількість ферментів (панкреатит, муковісцидоз);
  • для покращення травлення: після резекції тонкого кишківника та шлунка, при вживанні рослинної жирної та незвичної їжі одночасно;
  • пришвидшення просування їжі по кишківнику, при розладах роботи кишечника;
  • при метеоризмі, для підготовки до діагностичних досліджень органів травлення.

Протипоказання:

Висока чутливість до будь-якого компоненту засобу. Панкреатит у гострій стадії, непрохідність кишківника, що виникає через обтурацію.

Особливості застосування:

Таблетки Панкреатину 8000 не слід жувати, так як активні компоненти можуть подразнювати слизові покриви травного тракту.

Людям, що хворіють на муковісцидоз, варто бути уважними, адже при виникненні симптомів непрохідності кишківника необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітним та жінкам у період лактації призначають, якщо вірогідна шкода для плода значно менша за очікувану користь для матері.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не властиво Панкреатину 8000 впливати на оперативність реакції.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки Панкреатину 8000 треба запивати достатнім об'ємом води (1 склянка). Дозу препарату та курс терапії визначає лікар (з огляду на стан пацієнта).

  • для покращення процесів травлення: 1-2 таб під час прийому їжі;
  • при вищезазначених патологіях: 2-4 таб під час прийому їжі. Зміна дозування можлива лише з дозволу лікаря.

Панкреатин для дітей не застосовують.

Передозування:

Підвищення рівня сечової к-ти в організмі, виділення кристалів сечовини та карбонатів з сечею.

Побічні дії:

  • алергічні та анафілактичні реакції;
  • хворі на муковісцидоз, при вживанні завищеної дози Панкреатину 8000, можуть мати такі ускладнення: розлади травлення, виникнення кишкової непрохідності, звуження ділянок в тонкому кишківнику, виділення кристалів сечової к-ти с сечею.

Лікарська взаємодія:

Сумісний прийом з фолієвою к-тою зменшує всмоктування останньої.

Термін придатності:

Придатний до вживання 3 роки.

Умови зберігання:

Температурний режим до 25 С, в сухому, недосяжному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

50 таб в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 таблетка містить панкреатину з ферментативною активністю не менше 8000 ліполітичних ОД Ph. Eur., 5600 амілолітичних ОД Ph. Eur., 370 протеолітичних ОД Ph. Eur.;
  • допоміжні речовини: натрію хлорид, кремнію діоксид колоїдний безводний, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, натрію кроскармелоза, повідон 25, магнію стеарат, метакрилатного сополімеру дисперсія, тальк, пропіленгліколь, титану діоксид (Е 171), кармоїзин (Е 122).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки круглої форми, вкриті оболонкою, рожевого кольору, зі слабким специфічним запахом, верхня та нижня поверхня яких опуклі. На розламі під лупою видно ядро, оточене одним суцільним шаром.

Виробник:

Технолог ПрАТ

Місцезнаходження виробника:

вулиця Стара Прорізна, 8, Умань, Черкаська область, 20300

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що покращують травлення, включаючи ферменти. Поліферментні препарати (ліпаза, протеаза, амілаза)

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Поліферментний препарат. Панкреатичні ферменти (ліпаза, амілаза та протеаза), які входять до його складу, полегшують перетравлювання жирів, вуглеводів, білків, що сприяє їх повному всмоктуванню у тонкому кишечнику. При захворюваннях підшлункової залози препарат компенсує недостатність її зовнішньосекреторної функції і сприяє покращенню процесу травлення.

Фармакокінетика.

Оболонка, що покриває таблетки, не розчиняється під дією шлункового соку та захищає ферменти від їх інактивації шлунковим соком. Тільки під дією нейтрального або злегка лужного середовища тонкого кишечнику відбувається розчинення оболонки і вивільнення ферментів.

Показання до застосування:

Захворювання, які супроводжуються порушенням процесу перетравлювання їжі у зв’язку з недостатнім виділенням травних ферментів підшлунковою залозою, таких як хронічний панкреатит, муковісцидоз.

Стани після одночасної резекції шлунка та тонкого кишечнику, функціональне прискорення проходження їжі через кишечник, розлади кишечнику, одночасне вживання важкоперетравлюваної рослинної, жирної та незвичної їжі.

Здуття кишечнику та підготовка до рентгенологічних або ультразвукових діагностичних досліджень.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострий панкреатит або хронічний панкреатит у стадії загострення. Препарат не слід застосовувати хворим з обтураційною непрохідністю кишечнику.

Особливості застосування:

Кишкова непрохідність – часте ускладнення у хворих на муковісцидоз, тому при наявності симптоматики, що нагадує цей стан, необхідно пам’ятати про можливість появи кишкових стриктур.

Препарат містить активні ферменти, які можуть пошкоджувати слизову оболонку ротової порожнини, тому таблетки потрібно ковтати цілими, не розжовуючи.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю препарат слід застосовувати лише за призначенням лікаря, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Досвіду застосування препарату дітям немає, тому не рекомендується його застосовувати цій віковій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози:

Доза препарату залежить від дефіциту панкреатичних ферментів у дванадцятипалій кишці і встановлюється індивідуально.

Якщо немає інших рекомендацій, а також у випадках вживання важкоперетравлюваної рослинної їжі, жирної або незвичної їжі приймати по 1-2 таблетки. В інших вищезазначених випадках при виникненні розладів травлення рекомендована доза становить 2-4 таблетки. При необхідності дозу препарату можна збільшити. Збільшення дози з метою зменшення симптомів захворювання, наприклад, стеатореї або болю у животі, потрібно проводити тільки під контролем лікаря. Добова доза ліпази не має перевищувати 15000-20000 ОД Ph. Eur. на 1 кг маси тіла.

Таблетки приймати під час їди, ковтати цілими та запивати значною кількістю рідини, наприклад, 1 склянкою води.

Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання та визначається лікарем в індивідуальному порядку.

Передозування:

Під час прийому надзвичайно високих доз препаратів панкреатину спостерігалася гіперурикемія та гіперурикозурія.

Побічні дії:

З боку імунної системи: алергічні реакції негайного типу (шкірне висипання, свербіж, чхання, сльозотеча, бронхоспазм), анафілактичні реакції.

Кармоїзин (Е 122) може спричинити алергічні реакції.

З боку шкіри. кропив’янка.

З боку травного тракту: у хворих на муковісцидоз при застосуванні високих доз панкреатину можуть утворюватися звуження в ілеоцекальній ділянці та у висхідній частині ободової кишки, діарея, біль у животі, нудота, зміна характеру випорожнень; можливий розвиток непрохідності кишечнику, запор, блювання, здуття живота.

З боку сечостатевої системи: у хворих на муковісцидоз можливе підвищене виділення сечової кислоти з сечею, особливо при застосуванні високих доз панкреатину. Для уникнення утворення сечокислих конкрементів у таких хворих слід контролювати її вміст у сечі.

Лікарська взаємодія:

У результаті застосування препаратів, що містять панкреатин, можливе зменшення всмоктування фолієвої кислоти, що може зумовити необхідність її додаткового надходження в організм.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 2 або по 5 блістерів у пачці з картону. По 10 таблеток у блістері; по 90 блістерів у коробці із картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.