UA RU

Панкреатин Форте-Фармекс (Multienzymes (lipase, protease etc.)) інструкція із застосування

Панкреатин Форте-Фармекс фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Панкреатин Форте-Фармекс таблетки, в/о, киш./розч. №10 (10х1)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармекс груп, ТОВ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Ферментні препарати, для поліпшення травлення

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: панкреатин;1 таблетка містить панкреатину 384 мг з активністю не менше 10 000 амілолітичних MО, 14 000 ліполітичних MО, 800 протеолітичних MО; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію хлорид, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, ойдрагіт L-100-55, тальк, макрогол 4000, титану діоксид (Е 171), кармоїзин (Е 122).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Фармекс груп, ТОВ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Ферментні препарати, для поліпшення травлення

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Замісна терапія при зовнішньосекреторній недостатності підшлункової залози: хронічний панкреатит, панкреатектомія, стан після опромінювання, диспепсія, муковісцидоз (кістозний фіброз). Хронічні захворювання жовчних шляхів, обструкція протоків підшлункової залози або жовчовивідних шляхів.Метеоризм, діарея неінфекційного генезу.Порушення засвоєння їжі (стан після резекції шлунка і тонкої кишки).Поліпшення перетравлювання їжі у осіб з нормальною функцією шлунково-кишкового тракту при порушеннях жувальної функції, при вживанні важкоперетравлюваної рослинної, жирної або незвичної їжі; випадки огріхів у харчуванні (велика кількість їжі).Підготовка до рентгенологічного дослідження і УЗД органів черевної порожнини (дегазація кишечнику).

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до панкреатину свинячого походження або до інших компонентів препарату, гострий панкреатит, загострення хронічного панкреатиту, кишкова непрохідність, дитячий вік до 4 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

При муковісцидозі доза препарату повинна бути адекватною кількості ферментів, яка необхідна для всмоктування жирів з урахуванням якості і кількості споживаної їжі. При муковісцидозі не слід приймати препарат у дозах більше 10 000 MО (у перерахуванні на ліпазу) через підвищення ризику розвитку стриктур (фіброзної колонопатії) в ілеоцекальному відділі і у висхідній ободовій кишці.Критерії адекватно підібраної дози: збільшення маси тіла, нормалізація випорожнення (менше 3 разів на добу, нормалізація консистенції), зменшення здуття живота.Діти, які одержують тривале лікування препаратом при муковісцидозі, повинні знаходитися під регулярним лікарським контролем.При тривалому застосуванні потрібне одночасне призначення препаратів заліза.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпека застосування при вагітності вивчена недостатньо. Застосування препарату можливе у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Можливе застосування препарату в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат у даному дозуванні застосовують дітям віком від 4 років.

Спосіб застосування та дози:

Призначають внутрішньо. Приймають під час або відразу після їди, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю рідини (вода, фруктові соки). Доза препарату залежить від віку пацієнта і ступеня недостатності підшлункової залози.Призначають зазвичай з кожним прийомом їжі у дозі 14 000-28 000 MО ліпази (1-2 таблетки); при неефективності дозу збільшують у 1,5-2 рази.За необхідності призначення доз, менших ніж 14 000 або кратних 7 000 MО ліпази, застосовують препарат Панкреатин-Фармекс з удвічі меншим дозуванням ферментів.Для дорослих середня добова доза становить 42 000-147 000 MО ліпази (3-10 таблеток); при повній недостатності зовнішньосекреторної функції підшлункової залози добова доза може бути збільшена до 400 000 MО ліпази, що відповідає добовій потребі дорослої людини в ліпазі.Максимальна добова доза для дорослих – 15 000-20 000 MО ліпази/кг маси тіла. Для дітей при муковісцидозі доза залежить від маси тіла і становить на початку лікування у дітей старше 4 років – 500 MО ліпази/кг маси тіла (1 таблетка/28 кг маси тіла) під час прийому їжі. Якщо величина маси тіла дитини знаходиться в інтервалі між величинами, що є кратними 28, на початку лікування рекомендується застосовувати препарат Панкреатин-Фармекс з удвічі меншим дозуванням ферментів. Максимальна добова доза для дітей – 10 000 MО ліпази/кг маси тіла; загальна – не більше 100 000 МО.Тривалість лікування може варіювати від декількох днів (при порушенні травлення внаслідок огріхів у харчуванні) до декількох місяців або навіть років (при необхідності постійної замісної терапії).

Передозування:

Симптоми: гіперурикозурія, гіперурикемія; у дітей – запори. Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія. З боку травної системи: Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини:Інші:

Побічні дії:

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з препаратами заліза знижується всмоктування заліза. Знижує всмоктування фолатів, зменшує гіпоглікемічний ефект акарбози. При одночасному застосуванні з антацидами, що містять кальцію карбонат і/або магнію гідроксид, з таніном, спиртовмісними засобами знижується ефективність панкреатину.

Термін придатності:

2 роки з дати виготовлення in bulk.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 °С до 15 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 1, 2 або 5 блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стадник Анна Олеговна
Провизор

Стаднік Ганна, закінчила НМУ ім. О. О. Богомольця, факультет фармацевтичний, спеціальність "Загальна фармація"

Працювала в: КП "Фармація" провзор-інтерн, ТОВ "Аптека мінеральні води" провізор, ТОВ "ДЕНДІ-ФАРМ" провізор, ТОВ "Моріон"

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.