Парален Комбі інструкція по застосуванню

Парален Комбі фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Парален Комбі краплі ор., р-н по 25 мл у флак.-крап.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4801/01/01 від 13.07.2011. Наказ № 406 від 13.07.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 г розчину містить: бромгексину гідрохлориду 8,0 мг, левоментолу 1,5 мг, олії фенхелю 0,75 мг, олії анісової 0,25 мг, олії материнки 0,25 мг, олії м’яти перцевої 0,25 мг, олії евкаліптової 0,25 мг;допоміжні речовини: сахароза, кислота хлористоводнева концентрована 35 %, калію дигідрофосфат, натрію гідрофосфат безводний, триетиленгліколь, полісорбат 80, етанол 96 %, вода очищена.1 мл дорівнює 25 краплям.

Виробник:

Зентіва, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапії гострих та хронічних захворювань бронхів і легенів, що супроводжуються порушенням утворення мокротиння.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до бромгексину або до будь-яких компонентів препарату; підвищена чутливість до рослин родини зонтичних (аніс, кмин, коріандр, селера, кріп); уроджена непереносимість фруктози; виразка шлунка та/або дванадцятипалої кишки.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

З особливою обережністю Парален® Комбі слід застосовувати при тяжких захворюваннях печінки. При тяжкій нирковій недостатності треба враховувати ймовірність кумуляції метаболітів, що утворюються у печінці (слід подовжувати проміжки часу між прийманням ліків або зменшувати їх дозу). Рекомендується періодичний контроль функції печінки, особливо при тривалому застосуванні. Не слід приймати цей препарат пацієнтам з такими рідкісними спадковими порушеннями як непереносимість фруктози, мальабсорбція глюкози і галактози чи недостатність сахарази-ізомальтази.Дуже рідко на фоні застосування бромгексину мають місце тяжкі шкірні реакції, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. При появі змін на шкірі та слизових оболонках слід негайно звернутися до лікаря, а застосування препарату необхідно припинити.При порушеннях бронхіальної моторики, що супроводжується утворенням великої кількості бронхіального секрету, препарат слід застосовувати з особливою обережністю через можливий застій секрету.Цей лікарський засіб містить близько 45 об. % етанолу (спирту), тобто 270 мг на дозу, що еквівалентно 7 мл пива або 2,7 мл вина.Шкідливий для осіб, які страждають на алкоголізм. Також це має бути прийнятим до уваги при лікуванні дітей старше 12 років або пацієнтів із групи ризику, таких, як пацієнти із захворюваннями печінки або епілепсією. Через можливе опосередковане бромгексином руйнування захисного слизового шару цей лікарський засіб не призначений для застосування пацієнтами, в анамнезі яких є пептичні виразки шлунку чи дванадцятипалої кишки.Даний препарат містить левоментол та олію м’яти перцевої. Пацієнти, які страждають від печії та грижі стравохідного отвору діафрагми, можуть мати посилення цих симптомів. Даний препарат також містить олію анісову та олію фенхелю. Через їхню естрогенну дію, надлишкові дози цих речовин можуть вплинути на результати гормональної терапії, прийом пероральних контрацептивів та гормонзамісної терапії.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Бромгексин проникає через плацентарний бар’єр і в грудне молоко. В опублікованих джерелах немає даних про тератогенний вплив бромгексину або його метаболіту амброксолу. Повідомлялося лише про збільшення вмісту фосфоліпідів та лецитину у навколоплідних водах. Незважаючи на це, протипоказано приймати Парален® Комбі під час вагітності на в період годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Слід враховувати, що Парален® Комбі містить спирт, а також можливе виникнення таких побічних реакцій як запаморочення, атаксія, тремор.

Діти:

Препарат не застосовують дітям віком до 12 років через відсутність достовірного клінічного досвіду.

Спосіб застосування та дози:

Рекомендовані дози:діти віком від 12 років та дорослі: по 20 крапель 4 рази на добу.Парален® Комбі приймають в нерозведеному вигляді або розводять в невеликій кількості рідини. Слід мати на увазі, що муколітична дія бромгексину підтримується за рахунок вживання рідини. Тому під час застосування Парален® Комбі рекомендується вживати достатню кількість рідини. Тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання. Парален® Комбі не рекомендується приймати більше 5 днів без консультації з лікарем.

Передозування:

Небезпечні випадки передозування у людини до цього часу невідомі. Було повідомлення, в якому у 4 з 25 випадків застосування підвищених доз бромгексину спостерігалося блювання, посилення побічних реакцій.Лікування. При значному передозуванні слід проводити моніторинг серцево-судинної системи та у разі необхідності – призначити симптоматичну терапію. Не слід очікувати прискорення виведення препарату при гемодіалізі або форсованому діурезі. При передозуванні можливе виникнення будь-якого із зазначених побічних ефектів з більшою інтенсивністю.Побічні реакції. Побічні реакції виникають у менш ніж 1 % пацієнтів; переважно вони мають легкий і тимчасовий характер. Система органів Частота Побічна реакція Розлади з боку шлунково-кишкової системи нечасто рідко нудота, блювання, біль у животі, пронос   загострення виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, що існували раніше Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини рідко     дуже рідко еритема, набряк шкіри чи слизових оболонок, алергічні висипання;   тяжкі шкірні реакції, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла Результати досліджень рідко підвищення сироваткових рівнів трансаміназ Розлади з боку імунної системи рідко дуже рідко пропасниця, озноб, реакції гіперчутливості* (свербіж, тимчасові еритематозні або уртикарні висипання, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, розлади дихання) анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок Загальні розлади рідко головний біль, запаморочення, минуще підвищення показника АСТ у сироватці крові * олія м’яти перцевої або левоментол – реакції гіперчутливості із головним болем, брадикардією, м’язовим тремором, атаксією, анафілактичним шоком та еритематозним шкірним висипом (частота невідома).Умовні позначення: Нечасто - 0,1-1 % пацієнтів; рідко - 0,01-0,1 % пацієнтів; дуже рідко - <0,01 % пацієнтів.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з протизапальними засобами (саліцилати, фенілбутазон, оксибутазон) можливе взаємне підсилення ефектів подразнення слизової оболонки шлунку.При комбінованому застосуванні з протикашльовими засобами у зв’язку з пригніченням кашльового рефлексу може розвинутись небезпечний застій секрету, ризик розвитку бронхіту чи бронхопневмонії.Надмірні дози препаратів, до складу яких входить фенхель, можуть впливати на результати гормональної терапії або прийом пероральних контрацептивів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі до 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 25 мл розчину у скляному флаконі з крапельницею; по 1 флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CB02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Парален Комбі
Виробник:Зентіва, ТОВ
Форма випуску: По 25 мл розчину у скляному флаконі з крапельницею; по 1 флакону в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4801/01/01 від 13.07.2011. Наказ № 406 від 13.07.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 г розчину містить: бромгексину гідрохлориду 8,0 мг, левоментолу 1,5 мг, олії фенхелю 0,75 мг, олії анісової 0,25 мг, олії материнки 0,25 мг, олії м’яти перцевої 0,25 мг, олії евкаліптової 0,25 мг;допоміжні речовини: сахароза, кислота хлористоводнева концентрована 35 %, калію дигідрофосфат, натрію гідрофосфат безводний, триетиленгліколь, полісорбат 80, етанол 96 %, вода очищена.1 мл дорівнює 25 краплям.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.
Код АТС:R05CB02 - Бромгексин
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вчені розкрили секрет довголіття японських мудреців
Філософія ікіґай, яка прийшла з Японії, наголошує ...
Реклама