Паркон (Hydrogen peroxide) інструкція із застосування

Паркон фото, інструкція
Дозування:
Паркон комплект: спрей наз., флак. №4

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

спрей

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Русичі-Фарма, ТОВ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 мл розчину містить 0,1 мг перекису водню;допоміжні речовини (розчин стабілізаторів) кислота бензойна; маніт; динатрієва сіль кислоти етилендіамінтетраоцтової (трилон Б), вода очищена.

Лікарська форма:

спрей

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвна, прозора рідина, без запаху;

Виробник:

Русичі-Фарма, ТОВ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Протипаркінсонічний засіб рефлекторної дії. Основна діюча речовина - низькодозований перекис водню. Діє переважно на рецептори вомероназального органу, що знаходиться в носовій порожнині. Ці рецептори мають прямі анатомічні і функціональні зв'язки з проміжним мозком і базальними гангліями, нейрохімічні зміни в яких мають прямий та непрямий вплив на виникнення і розвиток хвороби Паркінсона, а також деяких інших порушень екстрапірамідної системи головного мозку.Перекис водню в концентрації, що вводиться, системної дії не має. Перекис водню, що аплікується в ділянці рецепторів носової порожнини, рефлекторнимшляхом індукує ендогенні механізми інгібування, переважно МАО-В базальних гангліїв. Крім того, один з механізмів дії пов'язаний з активацією дофамінових рецепторів (результат пригнічення лактотропної функції аденогіпофіза).Одночасно індукуються ендогенні механізми інгібування МАО-А гіпоталамуса, з чим можуть бути пов'язані антидепресивні ефекти препарату.Під впливом препарату зменшується тремор, ригідність, пропульсія при ходьбі, сальність шкіри і маскоподібність обличчя, монотонність мови, збільшується можливість побутового самообслуговування.Фармакокінетика. Протягом декількох мікросекунд після нанесення перекис водню руйнується каталазою, що міститься в носовому слизі, з утворенням води і молекулярного кисню. Системної дії не має.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапії паркінсонізму різного генезу (переважно тремтильної форми).

Протипоказання:

Гіперчутливість до складових речовин препарату, ниркова недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З обережністю застосовувати при тяжкій серцевій недостатності, геморагічному інсульті, тромбофлебіті.Препарат меншою мірою ефективний при акінетичній та ригідній формі синдрому паркінсонізму.Тривале застосування дозволяє значно зменшити дозу основного протипаркінсонічного препарату, аж до його відміни.Досвід застосування для лікування дітей, вагітних і жінок, які годують груддю, відсутній.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

До складу препарату входять: розчин 1, який містить перекис водню, та розчин 2 (розчин стабілізаторів), який містить кислоту бензойну, маніт, динатрієву сіль кислоти етилендіамінтетраоцтової (трилон Б). Спосіб приготування лікарського розчину:1. а) для поліетиленового тюбика-крапельниці (розчин 1): докрутити до упору захисний ковпачок для одержання краплинного отвору. Ввести наконечник тюбика-крапельниці в попередньо відкритий скляний флакон з розчином стабілізаторів, який додається (розчин 2). Надавлюючи на бічні стінки поліетиленового тюбика-крапельниці, видавити весь вміст у скляний флакон;б) для пластикового флакона з кришкою-крапельницею (розчин 1): відвернути захисний ковпачок з голівки і ввести наконечник кришки-крапельниці в попередньо відкритий скляний флакон з розчином стабілізаторів, який додається (розчин 2). Надавлюючи на бічні стінки пластикового флакона, видавити весь вміст у скляний флакон;2. На скляний флакон нагвинтити пробку-помпу, обережно струснути флакон для перемішування рідини. Придержуючи пальцями широкий обідок пробки-помпи, зняти з пробки-помпи захисний ковпачок, направити вертикально вгору і 2-3 рази натиснути на широкий обідок пробки-помпи для пробного випуску розпиленої рідини в повітря (це необхідно для заповнення розпилювальної голівки лікарською сумішшю). Препарат готовий до вживання. Спрей назальний упорскують дорослим по 2 рази в кожну ніздрю з інтервалом між упорскуваннями 10-15 сек 3 рази на добу (ранком, удень і ввечері) незалежно від прийому їжі і стану носоглотки (нежить не є протипоказанням для упорскування). Курс лікування триває від 4 тижнів до 4 місяців і більше (при позитивній динаміці). Між курсами можливі перерви в лікуванні до 3 тижнів.

Передозування:

Про передозування повідомлень немає.

Побічні дії:

Минущий головний біль, риніт.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується одночасне застосування з необоротними інгібіторами МАО-В (селегіліном і його похідними).

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, прохолодному, захищеному від світла місці при температурі 8-15 °С.Термін придатності – 2 роки.Термін придатності після приготування готового розчину (після змішування розчинів 1 і 2) – 1 місяць.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Один комплект містить: тюбик–крапельницю (або пластиковий флакон із кришкою–крапельницею), флакон із темного скла з розчинником, пробку–помпу в пакеті з поліетиленової плівки, упаковані у пачку з картону або хром–ерзазацу.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

Форма випуску

Спрей назальний.

Адреса

ТОВ “РУСИЧІ-ФАРМА”: Російська Федерація, 115432, м.Москва, вул. Трофімова, буд.1/17;ТОВ “ПАРКІНФАРМ: Російська Федерація, 119034, м.Москва, Бариківський

Додаткові дані

Дозування:
Паркон комплект: спрей наз., флак. №4
Реєстрація:
№ UA/2876/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 130 від 28.03.2005

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.